Kurban Kesmek İçin Kaç Para Gerekir

Kurban Kesmek İçin Kaç Para Gerekir

Her yıl, Hicri Takvim’e göre Zilhicce ayının 10. günü ile 13. günü arasını Kurban Bayramı olarak kutluyoruz. Kurban Bayramı, Müslümanlığın en güzel dini bayramlarından biridir. Kurban Allah’a yakınlaşmaktır. Kesilen kurban etleri fakir fukaraya dağıtılır, durumu olmayan Müslüman kardeşlerimizin sofralarına hiç olmazsa yılda bir defa et girmiş olur. Kurban kesmek için kaç para gerekir? Bu sene kurban kesimleri nasıl yapılacak? gibi sorulara vatandaşlar cevap arıyor.

Bu sene Kurban Bayramı’nın arefe günü 30 Temmuz Perşembe’ye denk geliyor. 31 Temmuz Cuma ile 3 Ağustos Pazartesi günleri arasında kutlanacak Kurban Bayramı, tüm İslam alemi tarafından heyecanla bekleniyor. İbadetini yerine getirecek kardeşlerimiz şimdiden kurban kesim fiyatlarını araştırmaya başladı bile.

2020 Kurbanlık Ücretleri Ne Kadar? 

Bu sene kurban fiyatları ne kadar sorusuna herkes yanıt ararken, Diyanet İşleri Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde beklenen açıklamayı yaptı. Vekalet yolu ile kurban kesimi fiyatları belirlendi. Kurban kesmek için kaç para gerekir?: Yurt içi kurban vekaleti 975 TL, yurt dışı kurban vekaleti ise 825 TL olarak duyuruldu.

2020 Kurban Kesimleri Nasıl Yapılacak?

Covid-19 salgını ile mücadele ettiğimiz bu günlerde, kurban kesmek için kaç para gerekir sorusu dışında, kesimlerin nasıl yapılacağı da merak konusu. Tüm Müslümanların güvenli bir biçimde ve sağlıklarını riske atmadan ibadetleriniz yerine getirebilmeleri için hayvan kesimhaneleri ile hayvan satış pazarlarında alınacak bazı önlemler kamuoyu ile paylaşıldı. 

Bu kapsam tüm kurbanlıkların sağlık kontrolleri titizlikle yapılacak ve dini usullere uygun bir şekilde kesimleri gerçekleştirilecek. Aynı zamanda kesimi yapacak kişilerin ve müşterilerin de sağlık tedbirlerine uymaları sağlanacak.

Beşir Derneği aldığı kurban bağışlarını, gerekli özeni en yüksek seviyede göstererek Müslüman kardeşlerimizin ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmasına destek olmaktadır. Dini vecibelerini yerine getirmek isteyen her vatandaşımız gönül rahatlığıyla Beşir Derneği’ne kurban bağışı için başvurabilir. 

Beşir Derneği’ne Nasıl Kurban Bağışı Yapılır?

Covid-19 salgını sebebiyle zor bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde, Beşir Derneği olarak yaptığımız yardımları arttırmış bulunmaktayız. Bu kapsamda Kurban Bayramı’nda da bağışlar sayesinde kesilecek kurban etlerini yurt genelinde ihtiyacı olan Müslüman ailelere ve öğrencilere ulaştıracağız.

Pandemi tedbirlerini büyük bir özenle uygulamak koşuluyla, alınması gereken tüm önlemlerin yerine getirildiğinden emin bir şekilde, kurban bağışlarınızı gerekli yerlere ileteceğiz.

Beşir Derneği’ne kurban bağışı yapmak isteyen herkes, internet sayfamızın kurban bağışı bölümünden bize kolaylıkla bağışlarını ulaştırabilir. Yapılacak her insan yardım, bir ailenin daha karınlarını doyurmaya vesile olacaktır. Bize emanet ettiğiniz bağışlarınızın doğru yerlere zamanında gideceğiniz hiç şüpheniz olmasın. Sevgi ve merhamet duyguları ile yola çıktığımız tüm yardım organizasyonlarında, tüm usul ve kurallara dikkat ederek eksiksiz bir şekilde görevimizi yapmak bizim en büyük felsefemizdir.

Beşir Derneği’ne Vekaleten Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Vekaleten kurban bağışı işleminde, sizin adınıza satın aldığımız kurbanlıkların, İslami usullere uygun olarak kesimini sağlıyoruz. Sonrasında ihtiyaç bölgelerine dağıtarak ibadetinizin amacına ulaşmasını garanti ediyoruz.

Vekaleten kurban bağışı yapmak isteyen her Müslüman kardeşimiz, kurban bağışı sayfamızdaki vekaleten butonu işaretleyerek kolayca bu işlemi gerçekleştirebilir. Beşir Derneği bünyesinde vekaleten kurban bağışı yaptıktan sonra, tüm süreci takip etmeniz sağlanmaktadır. Bağışınızı takip edebilir, hazırlık ve kesim işlemleriniz an be an izleyebilirsiniz. 

Müslüman aleminin kardeşlik, dayanışma ve paylaşma bayramı olan Kurban Bayramı’nda, mali bir ibadet olan kurban kesimi ibadetini gerçekleştirmek isteyen tüm din dostlarımız, yürekleri ferah bir biçimde bizimle el ele yürüyebilirler.

Taksitle Kurban Bağışı Yapılabilir Mi?

Beşir Derneği, vekalet yolu ile yapacağınız kurban bağışlarınızı dört takside kadar bölme imkanı sunmaktadır. Kurban kesmek için kaç para gerekir diye düşünüyorsanız, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından vekalet kurbanlarının yurt içinde 975 TL, yurt dışında ise 825 TL olduğu açıklanmıştır.

Bir hisse kurban bağışlamak, açlıkla savaş veren bir Müslüman ailenin umudu olmak demektir.