Kurban Bayramı Cuma Gününe Denk Gelirse

Kurban Bayramı Cuma Gününe Denk Gelirse

Kurban Bayramı Cuma gününe denk gelirse ne olur ibadetler nasıl tamamlanır sorusu sıklıkla dile getiriliyor. Bayram namazı aynı şekilde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın özelinde belirlenir. İllere göre değişim gösteren saatlerde kılınır. Ayrıca normal olarak Cuma namazı da eda edilir. Bu konuda ibadetlerden kaynaklanan herhangi bir sıkıntı söz konusu değildir. 

Kurban Bayramı 31 Temmuz gününe denk gelecektir. Bu şekilde Zilhicce ayının 10. Günü gerekli olan tüm kurban ibadetleri de sorunsuz bir biçimde tamamlanmış olacaktır. Siz de Kurban Bayramı sayesinde hem Allah’ın rızasını kazanmak için bir adım atabilir hem de yardımlaşma konusunda bir çaba sarf edebilirsiniz. 

Kurban Bayramı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir? 

Kurban Bayramı Cuma gününe denk gelirse; bayramda gerekli olan namaz ibadetinin sonrasında kurban kesim adımlarına başlanabilir. Bu noktada kişilerin hem kendi bireysel adımları ile hem de vekalet vererek kurban kesme imkanları vardır. Bu konuya dair bir kısıtlama getirilmemiştir. Beşir Derneği sayesinde sorunsuz bir biçimde vekaletinizi alarak yardıma muhtaç insanlara et iletme adımını da tamamlayacaktır. 

  • Kurban bayramında kişilerin hayvanlara eziyet etmeden kesim adımını tamamlaması ve bu aşamada İslami usullere uygun adım atılması da büyük önem arz etmektedir. 
  • Yardımların yapılmasının yanı sıra Allah’ın varlığı ve birliğine olan inancın tazelenmesi konusunda da kurban bayramının harika bir fırsat olduğu görülmektedir. 
  • Toplumsal dayanışmanın sağlanması için bu tür dini ibadetlerin etkisi oldukça büyüktür. 

Kurban Bayramı’nda Vekalet ile Kesim Mümkün Mü?

Özellikle son senelerde toplumda hangi kişilerin yardıma muhtaç oldukları hakkında akıl karışıklıkları söz konusudur. Bu noktada Beşir Derneği gerçek manada yardıma ihtiyacı olan kişileri sizin için tespit eder. Hem etlerin iletilmesi hem de diğer yardım türlerinin iletilmesi konusunda sorunsuz bir sistem geliştirilmiştir. Her bir yardım aşamasında size adım adım bilgi verilecektir. 

Vekalet kişilerden yazılı olarak alınacaktır. Dana kesmek isteyen ve hisseli adım atacak olan kişiler ise birey birey imzalarını verecek ve sürece dahil olacaktır. Hayvanların yardıma muhtaç insanlara iletilirken hangi bölgeye yardım yapılmasını istediğinizi de bildirime imkanınız bulunuyor. Bu konularda biri kısıtlama kesinlikle söz konusu değildir. Beşir Derneği yardımların sizin isteklerinize uygun olarak tamamlanması konusunda büyük çaba sarf eder. 

Kurban Bayramı Dışında da Yardımlara Devam Edilmeli 

Kurban Bayramı Cuma gününe denk gelirse yardımların bir kademe daha artırılması gerekmektedir. İslam inancında cuma zaten bir bayramdır. Bu noktada Müslümanlar çifte bayram yaşamış olacaktır. Yapılan ibadetleri kat ve kat artırarak Allah’ın rızasını kazanmak için harika bir fırsat elde edilecektir. 

Beşir Derneği aracılığı ile Afrika’da su kuyularının açılmasından başlayarak gıda ve kıyafet yardımlarının iletilmesine kadar yardımda bulunabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanında yardıma muhtaç olan insanlar sizin yardım elinizi bekliyor. Kurban bayramındaki yardım anlayışının seneye yayılması toplumlarda meydana gelen finansal manada eşitsizliklerin tam olarak ortadan kalkmasını da mümkün kılacaktır. 

Kurban Bayramında Şeffaf Bir Yardım Eli: Beşir Derneği!

Kurban Bayramı Cuma gününe denk gelirse yardımlarınızı Beşir Derneği üzerinden çok daha yoğun bir hale getirebilirsiniz. Yardımlarınızı artırarak bayramı hakkı ile yaşayabilirsiniz. Sizin vermiş olduğunuz yardım paralarının 1 TL değerinde bir kısmının dahi heba edilmemesine büyük önem verilmektedir. 

Bayramda şeffaf bir yardım elinden sorunsuz bir biçimde yardım alabilmek için harika bir fırsat elde edilmektedir. Yapılan her adım ile alakalı bilgilendirme yardımda bulunan kişilere anında SMS üzerinden ve yetkililerce bildirilir.