Kurban Bayramı Bu Sene Ne Zaman?

Kurban Bayramı Bu Sene Ne Zaman?

Kurban Bayramı bu sene ne zaman; 31 Temmuz itibari ile bayramın ilk günü idrak edilecektir. Yapılan ibadetlerden kesilen kurbanlara kadar asıl amaç Allahın rızasının kazanılmasıdır. Bu noktada özellikle toplum kapsamında yardımlaşmanın sağlanması en temel husus olarak karşımıza çıkıyor.

Yardıma muhtaç olan ile yardım edebilecek maddi kapasitede olan kişiler bayram vesilesi ile el ele verir. Bu tür bir anlayışın daimi kılınması durumunda da sorunların büyük ölçüde çözüme kavuşturulacağının da eklenmesi gerekiyor. 

Kurban Bayramı ve Salgın Sürecine Dair Gelişmeler Nelerdir? 

Kurban Bayramı bu sene ne zaman konu başlığı altında salgının genel durumu hakkında da fikir sahibi olunması gerekmektedir. Covid 19 salgınının etkileri hala ortadan kalkmış değildir. Bu nedenle bir arada olmayı gerektiren salgın zamanlarında da önlemlerin daha da yüksek seviyeye çıkması gerekir. Kesim yerlerinden hayvan pazarlarına kadar denetlemeler oldukça sıkı bir biçimde uygulanmaya devam ediyor. 

Kurban Bayramı Hakkında Temel Unsurlar Nelerdir? 

Kurban Bayramı bu sene ne zaman; bayram Zilhicce Ayı’nın 10. Günü idrak edilmektedir. Bu noktada hicri takvime göre ilk gün belirlendiği için miladi takvimde her sene denk geldiği günde değişimler söz konusu olabilmektedir. 

  • Kurban Bayramı yardıma muhtaç olan ve evlerinde ocak kaynamayan ailelerin dahi evine et girmesini sağlayacaktır. 
  • Sizin kestiğiniz kurban ile ibadetiniz tamamlanırken aynı zamanda boş sofralara bir tabak da siz koymuş olacaksınız. Öksüz yetim çocukların karnına sizin yaptığınız bu ibadetle sıcak bir yemek girecektir. 
  • Maddi durum bakımından yetersiz olan kişilerin acaba kurban kesmek için borç almalı mıyım soruları da bu minvalde cevaplanmalıdır. Bayramın temel amacı maddi durumu yetersiz olan kişileri borca sokmak değildir. Hatta bunun tam tersine onların kalkınması için adım atılmasıdır. 

Bu hususlara göz atıldığı zaman verimliliğin ve halkın kaynaşması konusunda bayramın öneminin ne derece yüksek olduğunu bir kere daha görebilirsiniz. Kurban Bayramı ile verilen bu mesajın daim olması gerekiyor. Yardımlaşma anlayışı kapsamında en büyük öneme sahip olan unsur devamlılıktır. Yardıma muhtaç olan insanlara destek olurken Allah’a yakınlaşmak ancak bu şekilde mümkün olacaktır. 

Kurban Bayramı’nda Vekalet Vermek Mümkün Mü?

Kurban Bayramı bu sene ne zaman; bayram kapsamında kurbanlarınızı vekalet vererek de kestirme imkanınız bulunuyor. Beşir Derneği vekalet alma ve ibadetin yerine getirilmesi aşamalarında büyük bir hassasiyet göstermektedir. Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde bağış yapma hakkınız vardır. Kesilen kurban ile hangi bölgeye yardım etmek istediğinizi de belirleyebilirsiniz. Tüm bağış adımlarının tam manası ile sizin isteklerinize uygun şekilde tamamlanması için büyük çaba sarf edilmektedir. 

Vekalet yazılı olarak alınır. Kurban kesim adımlarının her bir aşamasında size gerekli olan bilgilendirme eksiksiz olarak yapılır. SMS üzerinden bu süreç bağlamında anlık olarak bilgilendirileceksiniz. Beşir Derneği’nin kurban bağışlarlı konusunda bu derece sık tercih edilmesinin asıl nedeni kesinlikle şeffaf bir anlayışa sahip olunmasıdır. Bu şeffaf anlayış kişilerin bağışlarını iç huzuru ve gönül rahatlığı ile yapmalarını mümkün kılmaktadır. 

Diğer Yardım Seçenekleri Nelerdir? 

Yardımlarınıza çeşitlilik kazandırarak daha fazla muhtaç insana el uzatma hakkını elde edebilirsiniz. Afrika’da susuzluk ile mücadele edilen bölgelere su kuyularının açılması, öksüz ve yetim çocuklara kıyafet yardımının yapılması ya da gıda kolilerinin oluşturulması konusunda Beşiri Derneği ile iş birliği kurabilirsiniz. Bu harika sistem yüksek verimliliği ile göz doldurmaya devam etmektedir. Yardım kuruluşunun şeffaf anlayışı ve memnuniyet odaklı yapısı göz dolduruyor.