Kurban Bayramı Bağış Yerleri

Kurban Bayramı Bağış Yerleri

İslam’ın şartları arasında yer alan ve imkanı olan her Müslüman için farz kılınan kurban Allah’ın emrettiği zamanda onun ve dinimizin emirlerine göre kesilir. Her yıl olduğu gibi bu yılda da kurban bayramı bağış yerleri konusunda nereye bağış yapacağına karar vermekte sıkıntı yaşayanların ilk adresi Beşir Derneğimiz olmakta. 

Vekaleten Kurban Kesmek Caiz Mi?

Kevser suresinde Allah peygamberimize hitap ederek kurban kesmeyi emretmiştir, bir ibadet olan kurban kesmek bizim Allah’a olan yakınlığımızı göstermemiz ve ona şükretmemiz açısından da ayrıca önemlidir. Her yaklaşan Kurban Bayramı öncesi bu dini vecibesini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımız yapacakları bağışlar ve kurbanlarını vekaleten nereye kestireceği konusunda sıkıntı yaşarlar. Öncelikle bilinmesi ve açıklanması gereken konu vekâleten kurban kesiminin olup olmadığı sorusudur halen birçok insanın kafasında soru işareti olan bu problemin ortadan kalkması için dinimizde vekaleten kurban kesiminin caiz olduğunun bilinmesidir. 

Her Yere Kurban Bağışlanır Mı?

Bundan sonra önemli ikinci konu kurban bayramı bağış yerleri konusudur çünkü kurban bağışı yapılan yerler öncelikle İslami şartlara göre kesim yapan ve güvenilir yerler olmalı bu nedenle her yıl olduğu gibi vatandaşlarımızın ilk tercihi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. İslamiyet’te kurban kesiminde bazı kurallar vardır, hayvanlar her zaman ki gibi kesilmez birçok vecibenin yerine getirilmesi gerekir, hasta hayvan dinimizde kurban edilemez, kurban edilecek hayvan için kesen kişiye bağış yapan tarafından vekalet verilmesi gerekir.

Beşir Derneği Hayırları Ulaştırır Mı?

Tüm bu kurallara uyarak yapılan vekalet kurban bağışlarınız için Beşir Derneğinin yıllardır verdiği güveni seçen hayrı severlerimiz kestikleri kurbanın doğru yerlere bağışlandığını da bilirler. Kurban kesen kişi öncelikle yakın akrabalarında ya da komşularında kurban kesemeyenlere pay vermelidir, Hac suresi kurban etini fakir ve yoksullara dağıtın buyurmuştur. Kişi kurban görevini kendisi yerine getirebildiği gibi kendi adına birine vekalet vererek te gerçekleştirebilir, kurban bayramı bağış yerleri, kesilen kurbanın fakire ve ihtiyaç sahibine ulaştırılmasını talep edebilir. 

Beşir Derneğine Nasıl Güvenebiliriz?

İşte tam bu noktada devreye ülkenin en güvenilir derneği olan Beşir Derneği devreye girer, kurulduğundan bu yana kampanyaları, projeleri ve sağladığı güven ortamı ile kurban bağışlarının adresi olan derneğimiz gerçek ihtiyaç sahiplerini her yıl yeniden tespit eder ve payların dağıtımını buna göre gerçekleştirir. Hem ülkemizde hem de dünya topraklarında ki ihtiyaç sahibi insanların tespitini tüm yıl boyunca yaptıkları yardım ve incelemeler sayesinde tespit eden Beşir Derneğimiz kurban bağışlarını öncelikle bu ailelere yapar. 

Yeter Ki Siz Elinizi Uzatın O Elleri Biz Birleştiririz

Dünya üzerinde zulüm göre, açlık yaşayan, savaş mağduru olmuş milyonlarca Müslüman’ın umudu olan Türk halkı kurban bayramı bağış yerleri kurban bağışlarında da onların yanında olduğunu gösterir. Afrika, Suriye, Pakistan akla gelen her ülkede ki Müslüman kardeşlerimize derneğimiz aracılığı ile yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz. Yeter ki siz elinizi uzatın o elleri biz birleştirir ve kenetlenmesine vesile oluruz. 

Beşir Derneği Kurban Bağışını Nereye Yapar?

Allah’ın emirlerini yerine getiren, hayvanlara zulüm yapmayan ve kurban bağışlarını gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Beşir Derneği olarak dünya genelindeki Müslüman kardeşlerimize kurban bağışı yapmak için tüm kadroları ile hazır, hem personellerimiz hem de gönüllülerimizin çabası ve emeği ile heyecan içinde Türklerin yardımını bekleyen din kardeşlerimiz için çalışıyoruz. Tüm gayretimiz onlara yaşadıkları açlık ve sefalette bir nebze olsun umut olmak, bir kap yemek sağlamak için.