Kurban bayramı bağış yerleri

Kurban bayramı bağış yerleri

Kurban Bayramı bağışı sadece Türkiye sınırları içerisinde yapılan bir ibadet değildir. Dünyanın dört bir tarafındaki yoksul ve ihtiyaç sahibi insanlarımıza kurban bağışı yapabilir, milyonlarca km uzaktaki birinin kalbine dokunabilir ve onun mutluluğuna ortak olabilirsiniz. 

Bayram sevincini ve beraberliğini herkesin yaşamaya hakkı olduğunu biliyor ve komşunuz açken siz tok yatamıyorsanız 237 Türkiye temsilciliğine sahip olan Beşir Derneği aracılığıyla bağışlarınızı dilerseniz ülke sınırları içindeki kardeşlerinize dilerseniz de dünyanın bir ucundaki yoksul kardeşlerinize güvenilir şekilde ulaştırabilir ve gönül rahatlığıyla uyuyabilirsiniz. Yaptığınız bağışları video ve fotoğraflarla sistem üzerinden görebilir, bağışınızın ulaştığından emin olmak adına takibini yapabilirsiniz.

Bu bayram daha fazla ev şenlensin, bağışınızla daha fazla evden et kokusu yükselsin. İbadetinizi yerine getirmiş olmanın verdiği huzurla dünyanın bir ucundan bir ucuna kilometrelerin yarattığı “uzaklık” kelimesi kifayetini yitirsin. Birlik olalım, yardımlaşalım, paylaşalım. Bu bayramı hep beraber yaşayalım.

Biz her zaman sizlere   https://www.besir.org.tr/  bir tık kadar uzaktayız. Hayırlı bayramlara hep beraber vesile olalım.

Kurban Bayramı Bağışının Önemi Nedir?

Kurban kelimesinin İslam dünyasındaki manası; Allah’a yaklaşmak ve O’nun rızası için kesilen hayvanı ifade etmektedir. Bu nedenle kurban kesmek Allah ile kul arasında manevi bir bağ oluşturan ve Rabbimize bağlılığımızı simgeleyen önemli bir ibadettir. Rabbimiz Kur’an da geçen ayetler ile yardımlaşma ve kurban kesmenin önemini biz kullarına belirtmiştir. Peygamber Efendimiz (asm) Medine’de yaşadığı süre boyunca kurban kesmiştir ve gönül zenginliğinin mal zenginliğinden daha gerçek olduğunu Bu nedenle d urumu iyi olan hayırseverlerin Kurban Bayramı’nda yoksul ve ihtiyaç sahibi Müslüman kardeşlerine yapacağı bağışlar ile Cenab-ı Hakk’a şükürlerimizi ileteceğiz ve her çatının dumanı tüttürebilecek her evde bayram şenliği yaşanmasına vesile olma mutluluğunu tatmış olacağız.  Kurban bayramı vesilesi ile yapılan bağışların bizlere paylaşmanın ve dayanışmanın önemini hatırlattığı her şeyden önce ruhumuzu doyurduğu, maneviyatımızı güçlendirdiği bilincinde olmak ve bu gerçeği unutmamak gerekir.

Kurban Bayramı Bağışını Yapabileceğiniz Kuruluşlar Hangileridir?

Ülkemizde Kurban Bayramı bağışlarınızı belirlenen gerçek ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırmamız da vesile olan, yıllardır titizlikle çalışmalarını sürdüren çok fazla güvenilir kuruluş ve yer mevcuttur. Kurban Bayramı’nın yaklaştığı bu günlerde Beşir Derneği bağışınızı yapabileceğiniz güvenilir kuruluşlardan biri olarak öne plana çıkıyor.  Çorbaya sizin de tuzunuz eklensin isterseniz bağışlarınızı gönül rahatlığıyla kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İbadetinizi yerine getirirken aynı zamanda bir hasta çocuğu kurtarabilir, bir çocuğun okumasına katkı sağlayabilir, yoksul insanların boğazından bir lokma da olsa et geçmesine vesile olabilirsiniz. Derneğin kurban bağışı dışında gerçekleştirmekte olduğu yardım kampanyaları ve projeleri mevcuttur. Dilerseniz bu projelere de destek olabilir, genel bağış yapabilirsiniz. Beşir Derneği’nin her yıl gerçekleştirmekte olduğu gıda, sağlık, giyim, barınma, eğitim, yetimlere yardım gibi faaliyetlerine de istediğiniz zaman bağış yapabilirsiniz.

Kurban Bayramı Bağışlarınız ile Neler Yapılıyor?

Yaptığınız kurban bağışları her bir kurumun bünyesindeki ihtiyaçlar doğrultusunda gerçek sahiplerine İslami kurallara uygun bir şekilde muhakkak iletilmektedir. Beşir Derneği’ne web sitesi üzerinden ya da kurban bağışı çağrı merkezi ile iletişime geçerek Kurban Bayramı bağışlarınızı yapabilir ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmalarında sizlerde katkı sağlayabilirsiniz.

Kurban Bayramı Bağışını Nasıl Yapabilirim? Nereden Yapabilirim?

Kurban Bayramı bağışınızı dilerseniz Beşir Derneği’ne bizzat giderek elden teslim yapabilir ya da derneğin kendi web sitesi üzerinden gerekli formları doldurabilir, sms atabilir, kurumların çağrı merkezlerini arayarak kurban bayramı bağışı bedelini gönlünüzden geldiği gibi gerçekleştirebilirsiniz.