Kurban Bağışı Yapmak İstiyorum

Kurban Bağışı Yapmak İstiyorum

Kurban Bayramı’nda kesilen kurbanlarınızı ihtiyaç sahibi insanlara bağışlayabilirsiniz. Bugün ülkemizde ve yurtdışında sefalet çeken, açlıkla sınanan binlerce Müslüman kardeşimiz var. Kurban bağışı yapmak istiyorum; kurban bağışlarınızı derneğimize istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Ülkemizde ve yurtdışında ihtiyaç sahibi olan tüm insanlara yardım etmek için çalışıyoruz. Ramazan ayında, bayramlarda, savaş günlerinde, salgın hastalıklarda yoksullara ve fakir Müslüman kardeşlerimizi unutmuyoruz. Siz de yardım etmek, karınlarını doyurmak için kurban bağışı yapmak isterseniz kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırıyoruz.

Kurban Bağışı Alan Kurumlara Bağış Yapılır Mı?

Kurban bağışı yapmak istiyorum; kurban bağışı yaparken dikkat edilmesi gereken husus kurbanın islami usullere göre kesilmesi, eşit bir şekilde ihtiyaç sahiplerine dağılmasıdır. Kurban bağışı yapacak kişilerin seçtikleri kurumların islami usullere ne kadar uygun olduğunu, nasıl kesim yaptıklarını, hangi hayvanları kestiklerini araştırması gerekir. Kurbanın gerçekten güvenilir kurumlara bağışlanması, etinin ihtiyaç sahiplerine ulaştığının bilinmesi önemlidir.

Kurbanın vekaleten kesilmesi sizin Allah’a olan yakınlığınızı göstermek için yapılan bir iştir. Kurban bağışı yapmanız halinde hocalarımız en uygun hayvanları özenle seçiyor. Seçtiğimiz hayvanları keserken besmeleyle, hocalarımızın duaları ile kesiyoruz. Kurban bağışlarını gerçekten ihtiyaç sahibi olan insanlara ulaştırıyoruz. Hem ülkemizde hem de yurtdışında ihtiyaç sahibi olan tüm kardeşlerimize yardım eli uzatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Siz de elinizden geldiğince yardım etmek, bağış yapmak isterseniz hayırlarınıza vesile olmak için bağışlarınızı kabul ediyoruz.

Derneklere Kurban Bağışı Yapılır Mı?

Kurban bağışı yapmak hem kurban ibadetini yaparak Allah’a yakınlığımızı göstermek hem de yoksullara ve fakirleri sevindirmek adına çok güzel bir davranıştır. Kurban bağışlarınız evinde yemek olmayan ihtiyaç sahiplerine ulaşır. Hz. Peygamber’in buyurduğu gibi kurban etlerini fakirlerle ve yoksullarla paylaşmanız için aracı oluyoruz.

Kurban bağışı yapmak istiyorum; kurban bağışlarınızı islami usullere göre kesim yapan, gerçekten ihtiyaç sahiplerine dağıtan derneklere yapmanız önemlidir. Kurban vekaleten kesilirken sizin adınıza, sizin sevabınıza kesildiği için İslami usullere göre kesim yapan kurumlara kurban bağışı yapmanız önemlidir. Hz. Peygamber, kurban keserken besmele çekmeyen birini gördüğünde yeniden kurban kes buyurmuştur. Kurban kesmek hususunda dinin buyrukları yerine gelmiyorsa etinin yenmesi doğru değildir.

Bağışladığınız kurbanları satın alırken ve keserken hocalarımız İslam bilgisiyle hareket ediyor. Kurban bağışlarının kabul olması için en doğru şekilde kesimini yapıyoruz. Kurban etlerinin dağıtmak için gerçekten ihtiyaç sahibi insanlara el uzatıyoruz. Bizler elimizden geldiği kadar yoksulların ve fakirlerin yanında olmaya, karınlarını doyurmaya gayret ediyoruz. Siz de kurban bağışı yapmak, yardım eli uzatmak istiyorsanız aracı oluyoruz. Kurban bağışlarınızı ülkemizdeki ve dünyadaki ihtiyaç sahibi Müslüman kardeşlerimiz için yapabilirsiniz.

Kurban Bağışı Kimlere Yapılmalı?

Yurtdışına kurban bağışı yapabilir, dünyada sefalet çeken binlerce Müslüman kardeşimize yardım eli uzatabilirsiniz. Bir hadiste Müslümana yardım eden Müslümanlar kabir azabından korkmasın denilmiştir. Müslümanlar, Allah’ın iyiliği emreder, kötülükten kaçınır diye anlattığı bir toplumdur. Dünyada sefalet çeken kardeşlerimiz için kurban bağışı yaparak birlik ve beraberlik duygusunu her birlikte yaşayabilirsiniz. Kurban bağışı yapmak istiyorum; yurtdışına kurban bağışı yapmak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Kurban Bağışı Yapmak Dinen Uygun Mu?

Kurban kesmek hali vaktin yerinde olan Müslümanlar için vaciptir. İslam alimleri fakirler için kurban kesmenin sünnet olduğunu söylemiştir. Kurban ibadetini yerine getirmek isteyen kişiler vekaleten kurban kesebilir. Vekaleten kurban kesilmesi dinimizce uygundur. Vekaleten kurban kesilmesinin caiz olması kurban bağışının caiz olduğunu gösterir. Kurban bağışı yapmak için güvenilir, İslami usulleri bilen kurumları tercih etmeniz ibadetinizin yerine gelmesi için çok önemlidir.

Online kurban bağışı yapmak için tıklayınBağış Yap

1,250.00 TRY
Kurban Bağışı Yapmak İstiyorum

Adak Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
Kurban Bağışı Yapmak İstiyorum

Akika Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
Kurban Bağışı Yapmak İstiyorum

Nafile Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
Kurban Bağışı Yapmak İstiyorum

Şükür Kurban

EKLE