Kurban Bağışı Yapılan Kurumlar 2019

Kurban Bağışı Yapılan Kurumlar 2019

Kurban bağışı yapılan kurumlar 2019 yılında da çok büyük bir ilgi görüyor. Hanefi mezhebine göre vacip, şafi mezhebine göre ise sünnet olan kurban kesmek, Ramazan ayından sonraki kurban bayramındaçekleştirilen bir ibadettir. Bu sayede özellikle yoksul ve et ihtiyacı olan kişiler çok büyük bir mutluluk yaşıyor. Güvenilir yardımlaşma kurumlarının başında gelen Beşir Derneği ile hemen kurbanınızı bağışlayın. Etlerin ihtiyaç sahiplerine ulaşma konusuna bir şüphe yok.

Kurban İbadetinin Dinimize Hükmü Nedir?

Kurban ibadeti dinimize göre vacip bir ibadet olarak tanımlanır. Bu konuda daha farklı düşünen imam ve İslam alimleri de vardır. Buna göre şafiler bu ibadeti sünnet hanefiler ise vacip olarak kabul eder. Kur'an içinde özellikle Hac suresinde kurban kesimine dair açık birçok ifade vardır. Burada önemli olan şey hem teslimiyet hem de takva olarak dikkat çeker. Bunun yanı sıra Allahu Teala, kendi adının bu hayvanların kesimi sırasında anılması gerektiğini ifade etmiştir. Kurban bağışı kabul eden kurumlar sayesinde vekalet işlemleriyle kurbanın kesilmesini sağlamak mümkündür.

Kurban Bağışı Yapılan Kurumlar Hangileri?

Kurban bağışı yapılan kurumlar 2019 yılında çok büyük bir kolaylık sağlıyor. Bunun birden çok nedeni var. Her şeyden önce her Mümin kurban kesimini İslami usullere göre yapabilecek yeteneğe sahip olmamaktadır. Bundan dolayı mutlaka profesyonel bir biçimde bunun gerçekleştirilmesi gerekir. İşte bu yüzden Beşir Derneği üstünden vekalet vererek bunu sağlamak son derece kolay ve aynı zamanda mantıklı olacaktır.

Online Kurban Vekaleti Nedir?

Kurban bağışı yapılan kurumlar 2019 senesinde her daim Müslümanların ilgisi ile karşılaşıyor. Beşir Derneği de bunların içinde dikkat çekmekte. Kurum, iki farklı yöntemle vekalet kabul ediyor. Bunlar şöyledir;

  • Türkiye'deki birçok banka üstünden hemen ödeme işlemini yaparak kurbanın kesilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için açıklama kısmına hisse sahibi kim ise onun ismi ve soyadı yazılmak zorundadır. Vekaleti verecek olan kişinin her türlü açık iletişim bilgileri belirtilmelidir. Bunların başında elbette cep telefonu gelir. Böylelikle dernek sizi çok kısa bir zaman dilimi içinde arar. Ardından da sözlü vekaletinizi alır. İletişim bilgisi yoksa yapılacak olan şey basittir. O da derneğin telefon numarası olan 0 216 375 40 42 numaralı hattın aranmasını sağlamaktır. Süreç bu şekilde tamamlanır.
  • Bunun yanı sıra kurban bağışı için aynı zamanda Beşir Derneği internet sitesi üstünden de başvurunuzu yapabilir ve vekaletinizi verebilirsiniz. Sitede online olun. Derneğin belirlemiş olduğu kurban ücretini ödeyin. Vekalet alanındaki bilgileri okuyun. Bunların tümünün kabul edebilmek için kutucuk işaretlemesini yapın. Hepsi bu kadar.

Beşir Derneği Kurban Organizasyonu Nedir?

Kurban bağışını kabul eden kurumlar arasındaki Beşir Derneği, organizasyonun kusursuz bir biçimde işlemesi için son derece başarılı bir yol haritası belirlemiştir. Buna göre vekaletin alınmasının ardından, dine uygun olan kurbanlık hayvan temini yapılır. Daha sonra bunların nerede kesileceğine karar verilir. Hem ülkemizde hem de dünyanın farklı yerlerindeki Müslümanların olduğu yerde kesim söz konusudur. Etin tümü dağıtılacağı için ihtiyaç sahiplerinin çok fazla olduğu bölgeler seçilir. Kurban kesimi esnasında bu süreç videoyla kayıt altına alınır. İsminiz okunur. Resimler çekilir. Bunların tümü daha sonra size gönderilir. Aklınızda böylelikle herhangi bir sorun işareti kalmamış olacaktır. 

Beşir Derneği Hangi Tür Kurbanları Kesiyor?

Kurban bağışı yapılan kurumlar 2019 senesinde maddi ödeme kabul ediyorlar. İslami usullere göre şükür, vacip, nafile, sünnet, akika ve adak kurban kesimi başarılı bir biçimde tamamlanır.