Kurban Bağışı Yapılacak Yerler

Kurban Bağışı Yapılacak Yerler

Kurban; yokluk ve yoksulluk içinde yaşayan, fakir kişilerin daha güçlendirilmesi, hayata tutunmalarını sağlamak adına yapılan en güzel ibadetlerden biridir. Allah rızası kazanmak için yapılan ve tüm dünya üzerinde bulunan mazlumların daha iyi şartlarda yaşamasını sağlamak için kurban bağışı yapılacak yerler, en çok ihtiyacı olan bölgelere göre sınıflandırılmaktadır.

Sadece eşinize dostunuza ya da komşunuza değil, dünya üzerinde açlık ve sefaletle savaşan, savaşın getirdiği olumsuzlukları yaşayan çocuklara, bir nebze olsun umut götürmek için, Beşir Derneği ile el ele vererek, hem kurban ibadeti yerine getirilmiş sayılır hem de mazlumların sevindirmenin hazzını ve keyfini yaşarken, Allah rızasını da kazanmış olursunuz.

Kimler Kurban Bağışından Yararlanmalıdır?

Kurban ibadetinin hemen her dinde olduğu bilinmektedir. Bunun yanında İslam dininde Allah’ın emirlerine uygun olarak gerçekleştirilen kurban kesimi ile yoksulların ve yokluk içinde yaşayan ailelerin sevindirilmesi buyurulmuştur.

Beşir Derneği, vekalet yoluyla kurban bağışı organizasyonları sayesinde, yoksulun ve yokluğun içinde olan ailelerin yanında olmakta ve vekalet yoluyla sizlerden gelen bağışlar sayesinde, yeryüzünde birçok coğrafyada bulunan mazlumları sevindirmektedir.

Derneğimizin kurban bağışı yapılacak yerler arasında; Afrika, Asya, Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri ile ülkemizde 81 il ve 300 belirlenmiş nokta bulunmaktadır. Bunun yanında yetimhaneler, medreseler, yaşlı ve engelli olan insanlar, yoksul ve yaşlı insanlar da sizin bağışlarınızla ve derneğimizin organizasyonlarıyla hayat bulmaktadır.

Her Zaman Kurban Bağışında Bulunulabilir mi?

Dünya üzerinde fakirlik çeken, yoksulluk ve yokluk içinde yaşayan birçok insan bulunmaktadır. Kurban Bayramı’nın en büyük amaçlarından biri, paylaşmanın ve dayanışmanın olmasıdır.

Yeryüzünde yılda bir kere evine et giren insanlar bulunmaktadır. Bu yüzden Kurban Bayramı geldiğinde, kurban kesmeye gücü olan kişilerin kestikleri kurbanları bağışlaması, evine et girmeyen insanlarla paylaşması gerekir.

Kurban bağışı yapılacak yerler arasında yetimhaneler ve medreseler bulunur. Bunun yanında evine et götüremeyen, çocuklarını sevindiremeyen aileler, özellikle Kurban Bayramı’nda daha mahzunlaşmaması, gözü yaşlı olmaması için bağışta bulunur. 

Ancak sadece bayramda bağış yapmak gerekli değildir. Akika, Şükür, Nafile, Adak kurbanları bulunur ve bu kurbanlar da Beşir Derneği’nin organizasyonları sayesinde, ihtiyacı olan ailelere bağışlanmaktadır.

Vekaletle Kurban Bağışı İçin Nereye Başvurulmalıdır?

Dünya üzerinde her dönem yokluk ve yoksulluk çeken insanlar bulunmaktadır. Bu insanların çoğu savaşın getirdikleri yüzünden çoğu zamanda ülke genelinde yaşanılan bazı sorunlar yüzünden yoksulluk çekmektedir.

İslam dinine göre, dünya üzerinde yokluk ve yoksulluğun içinde olan ailelere yardımda bulunmak, elindekini paylaşmanın gerekli olduğu buyrulmuştur. Bu yüzden Beşir Derneği, kurulduğu yıldan itibaren sadece ülkemizde değil, dünya üzerinde yaşayan birçok mazlumun sesi olmuş ve sizlerden gelen bağışlarla birçok çocuğun ve ailenin yüzünü güldürmeye devam etmektedir.

Derneğimize yapacağınız vekaletle kurban bağışı için, web sayfamızın kurban bağışı bölümünü kullanmanız ve vekalet kutucuğunu onaylamanız gerekir. Aynı zamanda vekalet verdiğinizde vekalet verenin adı soyadı ve iletişim bilgilerinin de bulunması gereklidir.

Banka üzerinden yapacağınız bağış ödemesi sonrasında, adınıza seçilecek kurbanlık hayvan, İslami şartlara uygun olarak kesilmekte ve gerçek ihtiyaç sahiplerine eşit pay edilerek, dağıtım işlemine geçilmektedir.

Taksitle Kurban Alınarak Bağış Yapılabilir mi?

Allah rıza için yapılan kurban kesimi, aynı zamanda kurbanı kesen kişinin takvaya ulaşması için yaptığı bir ibadettir. Bunun yanında İslam dinine göre paylaşmak ve dayanışma içinde olmak, yoksulları ve fakirleri gözeterek, kesilen kurban etleri bağışlamak gerekir.

Kurban bağışı yapılacak yerler arasında bulunan Afrika, Asya, Türki Cumhuriyetler yanında yetim çocuklar, yaşlı kadınlar, engelli kişiler de bulunmaktadır. Beşir Derneği yaptığı vekaletle bağış kurbanı organizasyonları sayesinde yurtiçinde ve yurtdışında birçok mazlumu sevindirmektedir. Üstelik bağışlarınızda 4 taksit olanağı da sunan derneğimiz, sizlerin bağışlarını güvenilir ve gerçek ihtiyaç sahiplerine zamanında ulaştırarak, Allah rızasını kazanmakta, dinimizin gereklerini yerine getirmekte ve sizlerin de kurban keserek bağış yapmanıza vesile olmaktadır.