Kurban Bağışı Ücretleri

Kurban Bağışı Ücretleri

Müslümanların zor günlerde birbirine yardım etmesi, imkanlarını paylaşması İslam dininin paylaşmaya verdiği önemden sadece biridir. Birlik ve beraberlik içinde geçireceğimiz Kurban Bayramı’nda kurban bağışı yaparak zorda kalan insanların sofralarına bir tabak yemek koyabilirsiniz. Kurban bağışı ücretleri; her yıl Diyanet tarafından açıklanan kurban fiyatlarına göre belirlenir.

Kurban bağışlarını ülkemizde ihtiyaç sahibi olan insanlara yardım etmek için yapabilirsiniz. Evlerinde yemekleri olmayan, bayram sevincini buruk yaşayan çocuklar için yardım eli uzatabilirsiniz. Bugün dünyada zulüm çeken, hastalıkla ve sefaletle savaşan binlerce Müslüman kardeşimiz var. Bizler Müslüman kardeşlerimize yardım etmek için elimizden geleni yaparken sizin bağışlarınızı da yerine ulaştırmak için vesile oluyoruz.

Kurban Bağışı Ücretleri Ne Kadar?

Kurbanlık hayvanların fiyatları her yıl Diyanet tarafından açıklanır ve hayvanların yetişme şekillerine göre fiyatlar değişir. Besili hayvanların fiyatları fazladır. Hayvanların nasıl beslendiği, nerde yetiştiği de kurbanlık hayvanların fiyatlarını değiştirir. Diyanet tarafından açıklanan kurban satış fiyatlarına göre bağış yapılacak fiyatlar da belirlenir.

Kurban bağışı ücretleri; Diyanetin belirlemiş olduğu fiyat doğrultusunda ülkemize yapılması ya da yurtdışına yapılması halinde fiyatlar farklıdır. Kurban bağışı fiyatlarını sitemizden online görebilir, online kurban bağışı yapabilirsiniz. Kurban bağışı yapmak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Kimler Kurban Bağışı Yapabilir?

Kurban ibadeti tüm dinlerde yer alan ve ilk insandan bu yana yerine getirilen bir ibadettir. Kurban kelimesinin anlamı yakınlaşmak demektir. Dini bir terim olarak kurban kelimesi Allah’a yakınlaşmak, O’nun rızasını kazanmak anlamına gelir. Kevser Suresi’nde Hz. Muhammed’e hitaben O’nun ümmetinin kurban kesmesi buyurulmuştur.

Kurban ibadetinin dinimizde hükmü ise farz değildir. İslam alimleri kurbanın vacip olduğunu, fakirler için sünnet olduğunu söylemiştir. Kurban ibadetini yerine getirecek kişilerin hali vakti yerinde olması gerekir. Hali vakti yerinde olan Müslümanlar için kurban kesmek vaciptir.

Kurban kesmek isteyen kişiler kendisi kesebilir ye da vekaleten kestirebilir. Dinimizde vekaleten kurban kesilmesi caiz olduğu için kurban bağışı da caizdir. Kurban bağışı ülkemizde yoksulluk çeken insanlara yapılabileceği gibi yurtdışına da yapılabilir. Hem ülkemizdeki yoksullar için hem de yurtdışında açlıkla sınanan Müslüman kardeşlerimiz için siz de elinizden geldiğince yardım etmek istiyorsanız bizimle istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Kurban bağışı ücretleri; kurban bağışı fiyatlarını online olarak sitemizden takip edebilir ve online kurban bağışı yapabilirsiniz. Yapacağınız her bağış ihtiyaç sahibi annelerin, boynu bükük bayram sevinci yaşayan çocukların yüzlerini güldürecektir.

Kurban Bağışı Kredi Kartı ile Ödenir Mi?

Kurban kesecek olan Müslümanların hali vakti yerinde olması halinde vaciptir. Fakirler içinse sünnettir. Kurban satın alırken satın alan kişinin faizden kaçınması gerekir. Kurban bağışı ücretleri; kurban bağışı yaparken kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Kurban Bağışı Taksitle Ödenir Mi?

Kurban Bayramı gelmeden Diyanet tarafından kurbanlık hayvanların fiyatları açıklanır. Kurbanlık hayvanların nasıl yetiştiği, nerede yetiştiği gibi huşular fiyatlarını belirler. Kurbanlık hayvan almak isteyen kişilerin tek seferde ödeyecek gücü yoksa taksit yapabileceği Diyanet tarafından açıklanmıştır. Diyanet verdiği fetvada vadesiz kartlarla taksit yapılabileceği söylemiştir. Kurbanlık hayvan taksitle de olsa satın alındıktan sonra mal sahibine geçtiğine için kurban ibadeti yerine getirilebilir.

Kurbanını vekaleten kestirmek isteyen ve bağışlamak isteyenler de hayvanları taksitle satın alabilir. Kurban bağışlarınızı kurumumuza yapmak istiyorsanız taksitle bağış yapabilirsiniz. Sizden gelen kurban bağışları sonrasında hocalarımız hayvanları özenle seçiyor ve İslami usullere göre kesimlerini yapıyoruz. Ülkemizde ve yurtdışında yardıma ihtiyacı olan tüm kardeşlerimize bağışlarınızı ulaştırmak için çalışıyoruz.Bağış Yap

1,250.00 TRY
Kurban Bağışı Ücretleri

Adak Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
Kurban Bağışı Ücretleri

Akika Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
Kurban Bağışı Ücretleri

Nafile Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
Kurban Bağışı Ücretleri

Şükür Kurban

EKLE