Kurban Bağışı Nerelere Yapılır?

Kurban Bağışı Nerelere Yapılır?

Hz. Peygamber, kurbanın sevabı sorulduğunda her kılı için bir sevap buyurmuştur. Kurban, hali vakti yerinde Müslümanlar için vacip, fakirler için sünnettir. Kurban ibadetini yerine getirmek için kurban bağışı yapabilir, vekaleten kesilen kurban etlerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz. Kurban bağışı nerelere yapılır; hayvanların islami usullere göre seçildiği ve kesildiği güvenilir kurumlara yapılabilir.

Kurban Bağışı Derneklere Yapılır Mı?

Allah, İslam dinini dünyaya barış ve huzur getirmesi için indirmiştir. Yardımlaşmak ve paylaşmak ilgili ayetler ve hadislerde, Müslümanların Müslüman kardeşlerine yardım eli uzatması buyurulmuştur. Kurban Bayramı’nda kesilen kurbanın eti, adak kurbanının eti, akika kurbanının eti fakirlerle ve yoksullarla paylaşılabilir. Kurban bağışı nerelere yapılır; kurban bağışı hayvanları islami usullere göre kesen, ihtiyaç sahiplerine ulaştıran güvenilir derneklere yapılabilir.

Kurban bağışı ile ilgili İslam alimleri kurbanın vekaleten kesilmesinin caiz olmasından dolayı bağış yapılmasının da caiz olduğunu söylemiştir. Kurban ibadetlerinizi yerine getirmek için derneğimiz vekaleten kurbanlarınızı keser ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırır.

Bugün dünyada yoksulluk çeken milyonlarca Müslüman var. Müslüman topluluklarının, kardeşlerine yardım eli uzatması İslam dininin buyruklarından birdir. Sizler, yardımlarınızı ailelerinize, komşularınıza yapabileceğiniz de yurtdışında yoksulluk çeken insanlara da yapabilirsiniz.

Açlıkla sınanan binlerce Müslüman kardeşimize ulaşmak için çalışıyoruz. Derneğimiz hem ülkemizde hem de dünyada yoksulluk çeken insanlara yardım eli uzatmak için elinden geleni yapıyor. Kurban Bayramı’nda birlik ve beraberliği hep birlikte kalbimizde hissetmek için yardımlarımızı esirgemiyoruz. Sizler de Müslüman kardeşlerinize yardım eli uzatmak istiyorsanız bağışlarınızı islami usullere uygun şekilde yerine ulaştırıyoruz.

Bağışlanan Kurbanlar Nasıl Kesiliyor?

Kurban bağışı nerelere yapılır; Kurbanlık hayvanların islami usullere uygun olarak seçildiği ve kesildiği güvenilir derneklere yapılabilir. Kurban bağışlarınızı aldıktan sonra hocalarımız hayvanları özenle seçerek İslami usullere göre kesimi yapılıyor. İsterseniz kesim videolarını görebilir, nasıl kesildiğini öğrenebilirsiniz. Kurbanlık hayvanlar kesildikten sonra etleri muhafaza edilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Kurban bağışının amacı ihtiyaç sahibi insanlara el uzatmaktır. Derneğimiz, ihtiyaç sahibi insanların tencerelerinde yemek kaynasın diye elinden gelen tüm yardımları yapmaktadır. Sizler de Müslümanların dayanışma ve yardımlaşma içerisinde yaşaması için yardım eli uzatmak isterseniz vesile oluyoruz.

Bağışlanan Kurbanlar Kimlere Ulaşıyor?

Kurban ibadeti sadece bayramlarda yapılmaz. İslam dinine göre adak kurbanı, hac ibadetinde kesilen kurban, akika kurbanı gibi kurban çeşitleri vardır. İbadetlerinizi yerine getirmek için vekaleten kurban kesmeniz caizdir. İslami usullere uygun kurban kesimi yapılan güvenilir derneklerle ihtiyaç sahiplerine tüm kurbanları bağışlayabilirsiniz. Hz. Peygamber kurban etinin fakirlerle ve yoksullarla paylaşılmasını buyurmuştur. Kurban etinden aileniz, akrabanız, komşunuz yiyebileceği gibi yoksullara da dinimizce yoksullarla paylaşılması gerekir. Kurban bağışlarınızı ülkemizde fakirlikle sınanan, yoksullukla mücadele eden vatandaşlarımıza yapabilirsiniz.

Kurban bağışı nerelere yapılır; kurban bağışı ülkemizde ve yurtdışında yoksulluk çeken insanlara ulaşması için güvenilir derneklere yapılabilir. Dünyada açlık ve sefaletle sınanan binlerce Müslüman kardeşimiz var. Bizler, Müslüman kardeşlerimize yardım eli uzatıyor ve Allah rızası için yapılacak yardımlaşmanın buyruklarını yerine getiriyoruz. Siz de yardıma ihtiyacı olan insanlara el uzatmak isterseniz bağışlarınızı kabul ediyor ve ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırıyoruz.

Kurban Bağışımın Kime Ulaştığını Görebilir Miyim?

Kurban ibadetini kişi kendisi yerine getirebileceği gibi vekaleten yapılması caizdir. Kurban Bayram’ında kesilen kurbanları, adak kurbanlarını ve akika kurbanlarını yoksul insanlarla paylaşmak için derneğimizle iletişime geçebilirsiniz. Ülkemizde ve yurtdışında ihtiyaç sahibi olan herkese ulaşmak için elimizden geleni yapıyoruz. Sizlerin elinden geldiğince yaptığı bağışların kimlere ulaştığını görmeniz için fotoğraf ve video çekiyoruz.

Online kurban bağışı için tıklayınDonate

1,250.00 TRY
Kurban Bağışı Nerelere Yapılır?

Adak Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
Kurban Bağışı Nerelere Yapılır?

Akika Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
Kurban Bağışı Nerelere Yapılır?

Nafile Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
Kurban Bağışı Nerelere Yapılır?

Şükür Kurban

EKLE