Kurban Bağışı Ne Zaman Yapılır?

Kurban Bağışı Ne Zaman Yapılır?

Kurban bağışı ne zaman yapılır; kurban bayramının bir gün öncesine kadar bağışlarınızı yapabilirsiniz. Beşir Derneği kurban bayramı sırasında da açılan kontenjanlar ile bağışın tamamlanmasını sağlayabilmektedir. Bu noktada kişilerin vekalet vererek bağış adımını tamamlamaları sağlanır. Sizin ibadet konusunda içinizin tam olarak rahat olması için adım adım bilgilendirmeler yapılır. Bu bilgilendirmeler sayesinde neredeyse kesime bizzat refakat ediyormuş gibi net şekilde sürece hakim olacaksınız. 

Kurban Bağışının Temel Hususları Nelerdir?

Kurban bağışı ne zaman yapılır; kurban ibadetini Beşir Derneği ile iş birliği içerisinde tamamlayabilirsiniz. Bu konuda uzman ve tecrübeli kadrosu ve İslami detaylara karşı hassas yapısı ile yön vermektedir. 

  • Kurban bağışı sırasında hayvanın seçimine büyük önem verilir. Hamile ve hasta olan hayvanların kurban edilmesine izin verilmez. 
  • Kurbanın senelik fiyatları standart olarak belirlenir. Bu noktada hayvan pazarlarının genel durumu ve standartlar incelenir. 
  • Her bağışçı aynı miktarı ödeyerek yardım halkasının bir parçası olacaktır. Kesilen hayvanın etinin en azami şekilde kullanılması ve dağıtım adımının da hakkaniyetli biri biçimde tamamlanması için büyük bir çaba sarf edilir. 
  • Acaba kurban etini kime dağıtmalıyım sorusuna gerek kalmadan öncesinde belirlenmiş olan müşkül durumdaki bölgelere yardım sunulur. 

Detaylara bakıldığı zaman Kurban Bağışı ve çok daha fazla yardım alanında Beşir Derneği’nin ne derece hakim olduğunu siz de görebilirsiniz. 

Vekalet Verme Aşaması 

Kurban bağışı ne zaman yapılır; vekalet verme adımları konusunda Beşir Derneği çok hassas biri prosedür uygulamaktadır. Hem tek başına aldığınız hem de farklı kişiler ile ortaklaşa aldığınız hayvanlarda gerekli olan vekalet sorunsuz bir biçimde alınacaktır. Vekalet verme süreci içerisinde her bir detay bağış sahibine bildirilir. Sizin bu alanda bir sorunuz olursa Beşir Derneği temsilcileri ile birebir iletişim kurma hakkınız da vardır.

Vekalet verirken kurbanın türünün ne olduğunu da bildirmelisiniz. Sünneti şükür ya da akika kurbanı gibi alt türlerden birini bildirebilirsiniz. Kurban kesmek için sadece hayırları ile göz kamaştıran Kurban Bayramı’nı bekleme gibi bir zorunluluğunuz bulunmuyor. İçinizden geldiği zamanlarda yardıma muhtaç olan kişilere el uzatmak ve içinizdeki şükür duygusunu yansıtmak için kurban kesebilirsiniz. 

Kurban Bağışı Dışında Hangi Yardım Kampanyaları Var? 

Kurban bağışı ne zaman yapılır; bu sorunun yanı sıra aktifi olarak yardımda bulunabileceğiniz diğer kampanyalara da bir göz atabilirsiniz. Afrika’da su kuyusunun açılmasından başlayarak kişilerin gıda yardımına kavuşturulmasına kadar birçok alanda yardım adımları tamamlanmaktadır. Beşir Derneği sadece ülkemizde değil tüm dünyada zor durumda olan ailelere el uzatmaktadır. Yetim ve öksüz olan çocukların masraflarının karşılanması da büyük önem arz eden hususlar arasında kendini göstermektedir. 

Beşir Derneği Hakkında Yapılan Yorumlar 

Beşir Derneği hakkında yapılan yorumlara bakıldığı zaman özellikle daha öncesinde vekalet vererek kurban bağışı yapan kişilerin memnuniyetleri ön plana çıkıyor. Dünyanın ve ülkemizin farklı köşelerinde yardıma muhtaç olan ailelere siz de ses olun! En kısa süre içerisinde onların beklediği yardım elini Beşir Derneği aracılığı ile uzatabilirsiniz. 

Yetim ve öksüzlere gıda ve kıyafet yardımından başlayarak Afrika’da su kuyusu açımına kadar birçok alanda yardım faaliyetleri sürdürülüyor. Bu konuda verimli ve kapsamlı bir organizasyon olması da niteliği bir kademe daha ön plana çıkarmaktadır. Beşir Derneği yardımınızı ulaştırmak için hazırda bekliyor!