Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Hac Suresi 28. Ayette, rızık olarak verilen kurbanların yoksula, fakire yedirilmesini buyurulmuştur. Allah’ın ismini anarak kesilen kurbanın etlerini yoksullara paylaşmak İslam dininin yardımlaşmaya verdiği önemin sadece biridir. Kurban bağışı nasıl yapılır; kurban bağışı, kurban kesilmesi için vekalet verilmesinden sonra islami usullere göre kesilmesi ardından yoksullara dağıtılması ile yapılır.

Kurban Bağışı Derneklere Yapılır Mı?

Hz. Peygamber kurban kesme gününde Allah katında kan akıtmaktan daha sevimli bir amel olmadığını buyurmuştur. Kurban, hali vakti yerinde Müslümanlar için vaciptir. Kurban ibadetini yerine getirmek isteyen kişi, kendisi kesebilir ya da vekaleten eksilmesi için vekalet verebilir. Kurban eti aile, akraba ve komşu ile paylaşıldığı gibi dinimizce yoksullarla paylaşılması buyurulmuştur. İslam, yeryüzünden tüm Müslümanların yardım ve dayanışma içinde yaşamasını emretmiş, Müslümanların Müslümanlara yardım etmesini buyurmuştur.

Kurban kesmek isteyen kişi, kendisi kesebilir, vekaleten kesilmesi için vekalet verebilir. İslam dinine göre vekaleten kurban kesilmesi caizdir. Kişi, kestiği kurbanı yoksullara dağıtabilir. Kurban Bayramı’nda tüm Müslümanların bayram sevincini yaşaması için onlara elinizden geldiğince yardım eli uzatmanız Allah rızası için yapacağınız en güzel davranışlardan biridir.

Kurban bağışı nasıl yapılır; kurban bağışlamak isteyen kişi, kurban kesilmesi için vekalet verir, vekaleten kesilen kurban islami usullere göre kesilir ve yoksullara dağıtılır. Dinimizde kurban bağışı caizdir. Kurban bağışları, ülkemizde ve yurtdışına ihtiyaç sahibi olanlara ulaştırılır.

Kurban Bağışı Kimlere Yapılır?

Hac Suresi’nde kurban etinin fakirlere ve yoksullara dağıtılması buyurulmuştur. İslamiyet, paylaşma, barış ve yardımlaşmaya en çok değinen dindir. Yeryüzüne refah ve huzur gelmesi için indirilmiştir. İslam’ın paylaşmaya verdiği öneme göre kurban eti, yoksulluk çeken tüm Müslüman kardeşlerimize ulaşabilir. Hali vakti yerinde olan tüm Müslümanlar, kardeşlerine yardım eli uzatmak için kurban bağışı yapabilir.

Kurban bağışı nasıl yapılır; vekaletinizi verdiğiniz kurban hayvanları hocalarımız tarafından özenle seçilir ve islami usullere uygun kesildikten sonra yoksullarla paylaşılır. Bizler, Müslüman kardeşlerimizin sofrasına bir tabak yemek koymak, açlıktan çocuklarını kaybetmek üzere olan annelerden hayır duası almak için yardımlarımızı esirgemiyoruz. Siz de hem ülkemizde hem de yurtdışında yoksullukla, fakirlikle, savaşla sınanan kardeşlerimize el uzatmak istiyorsanız vesile oluyoruz.

Kurban bağışlarınızı ülkemizde sefalet çeken insanlara yapabilirsiniz. İllerde, ilçelerde, köylerde kuytu evlerinde sizden gelen bir yardımla karınları doyacak insanlara merhametlerinizin ulaşması için çalışıyoruz. Bağışlarınızı yurt dışında sefalet çeken, doğal afetlerle, savaşlarla sınanan Müslümanlar için yapabilirsiniz.

 

 

Kurban Bağışı Yapıldıktan Sonra Kime Ulaştığını Görebilir Miyim?

Beşir Derneği olarak, İslam dininin buyurduğu yardımlaşma ve paylaşma vazifemizi yerine getirmek için tüm yoksullara ulaşmak için çalışıyoruz. Bizler, Müslüman toplumunun dayanışma içinde yaşaması için elimizden geleni yaparken hayırseverlerin de bağışlarını kabul ediyoruz. Bağışlarınızın ülkemizde ve yurtdışında, ihtiyaç sahibi olan milyonlarca insana ulaşması için elimizden geleni yapıyoruz.

Kurban bağışı yaptıktan sonra kimlere, nasıl ulaştığını fotoğraflarda ve videolardan görebilirsiniz. Bağış yaptıktan sonra kesildiği andan itibaren sizleri bilgilendiriyor, bağışlarınızla gözlerinin içi gülen Müslüman kardeşlerimizi görmeniz için her anından haberdar ediyoruz.

Kurban Vekaleti Vermek Caiz Mi?

Kurban, hali vakti yerinde Müslümanlar için vacip, fakirler için sünnettir. Kurban Bayramı’nda kesilen kurban, adak kurbanı, akika kurbanı vekaleten kesilebilir. Kurbanı kişilerin kendileri kesebileceği gibi vekaleten kesilmesi caizdir. Kurban bağışı nasıl yapılır; Kurban bağışı yapmak için kurban vekaletinizi bize verdikten sonra islami usullere göre en uygun hayvanlar hocalarımız tarafından seçiliyor ve islami usullere göre kesimi yapılıyor. Bağışlarınızı yoksul ve ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmak için, hayırlarınıza vesile olmak için hem ülkemizde hem de yurtdışında elimizden geleni yapıyoruz.

Online kurban bağışı için tıklayınDonate

1,300.00 TRY
Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Adak Kurban

EKLE
1,300.00 TRY
Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Akika Kurban

EKLE
1,300.00 TRY
Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Nafile Kurban

EKLE
1,300.00 TRY
Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Şükür Kurban

EKLE