Kurban Bağışı Nasıl Olmalı?

Kurban Bağışı Nasıl Olmalı?

Kurban kesmek, Allah’a bağlılığımızı göstermek ve şükretmek için yaptığımız bir ibadettir. Allah’ın verdiği nimetlere şükretmek için yardımlaşmak ve paylaşmak İslam dininin buyurduğu en güzel davranışlardan biridir. Kurban bağışı nasıl olmalı; Kurban, İslami usullere uygun şekilde kesilmeli ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmalıdır.

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Kurban Bayramı’nda tüm Müslüman alemi birlik ve beraberliğin simgesi olarak kurban etlerini akrabaya, komşuya ve yoksullara dağıtılır. Paylaşmayı buyuran hadislere göre kurban eti, yoksullara ulaşmalı, adil olarak pay edilmelidir. Kurban bağışı nasıl olmalı; bağışı yapılacak olan kurban, islami usullere uygun kesilmeli ve ihtiyaç sahiplerine adil bir şekilde ulaştırılmalıdır.

Kurbanın vekaleten kesilmesi caizdir. Kurban bağışı yapmak için derneğimizle iletişime geçtikten sonra hayırlarınıza vesile olmak için kurbanları özel olarak seçiyoruz. Hocalarımızın seçtiği kurbanlar islami usullere uygun olarak kesiliyor. Müslümanlarla dayanışma içinde olmak, İslam dininin buyurduğu yardımlaşmayı elinizden geldiğince yapmak için kurban bağışı yapabilirsiniz.

Kurban bağışlarınız ülkemizde yoksulluk çeken ailelerin sofralarında sıcak bir yemek oluyor. Paylaşma ve yardımlaşmanın en mübarek günlerinden olan Kurban Bayramı’nda yoksullara yardım eli uzatmak isteyenlere vesile oluyoruz. Ülkemizde yoksullukla sınanan tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için çalışıyoruz.

Kurban vekaletini verdikten sonra islami usullere göre ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Paylaşma ve yardımlaşma dini olan İslam, Müslümanların Müslümanlara yardım etmesini buyurmuştur. Kurban bağışlarınızı tüm dünyada sefalet çeken Müslüman kardeşlerimize ulaştırmak için çalışıyoruz. Suriye, Afrika ve Orta Doğuda yoksulluk çeken tüm Müslümanlara kurban bağışı yapabilirsiniz.

Hangi Kurbanlar Bağışlanır?

Kurban Bayramı Allah’a şükretmek için kurban kesme vazifemizi yerine getirdiğimiz günlerdir. Kurban ibadeti sadece bayramda gerçekleştirilen bir ibadet değildir. İslam’da adak kurbanı, hacca gidenlerin kesecekleri kurban, evlat sahibi olanların şükretmek için kesecekleri kurban da vardır. Kurban bağışı nasıl olmalı; Kurban Bayramı’nda kesilen kurban, adak kurbanı ve akika kurbanı bağışlarınızın islami usullere uygun kesilmesi ve ihtiyaç sahiplerine ulaşması gerekir. Bizler, tüm Müslümanlara nefes olmak için elimizden geleni yaparken, hayırseverlerden gelen kurban bağışlarını da ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için çalışıyoruz.

Kurban kesmek için derneğimize vekalet verebilir, elinizden geldiğince yoksullara yardım eli uzatabilirsiniz. Ülkemizde ve yurtdışında fakirlikle sınanan Müslümanlara yardım etmek, hali vakti yerinde Müslümanların yapacakları en güzel davranışlardan biridir. Allah rızası için çıktığımız yolda sizlerden gelen tüm kurban bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için çalışıyoruz.

Kurban Bağışı Kurban İbadeti Yerine Geçer Mi?

İslam dini, Müslümanlara kolaylıklar sağlayan, tüm Müslümanların barış, huzur ve dayanışma içinde yaşamasını buyuran bir dindir. Barış dini olan İslam, hali vakti yerinde olan Müslümanların nimetlerini Allah rızası için paylaşmasından Allah’ın razı olacağını buyurmuştur. Kurban bağışı nasıl olmalı; İhtiyaçlarınızdan arta kalanlarla, elinizden geldiğince kurban bağışı yapabilirsiniz. Bizler, hayırsever kardeşlerimizin yardımlarını yoksullara ulaştırmak için vesile oluyoruz.

İslam alimleri, vekaleten kurban kesmenin caiz olduğunu söylemiştir. Kurbanı, kişi kendisi kesebilir ya da vekalet verdiği kişi onun adına, onun ibadetinin yerine gelmesi için kesebilir. Kurban ibadetlerinizi yerine getirmek, kurban bağışı ile Müslümanlara yardım eli uzatmak için kurban bağışı yapabilirsiniz.

Kurban Bağışının Yurtdışına Yapılması Dinen Uygun Mu?

İslam dini iyiliği emretmiş, kötülüğü reddetmiştir. Dinimizce Müslüman Müslümanın kardeşidir ve birbirlerine yardım etmeleri buyurulmuştur. Kurban bağışlarınızı ülkemizde yoksul insanlara ulaştırmanıza vesile olurken yurtdışına yardım eli uzatıyoruz. Dünyadaki kardeşlerimizin sınandığı yoksulluk, açlık, sefalet için elimizden geleni yaparken hayırseverlerin bağışlarını da kabul ediyor ve dünyada sefalet çeken milyonlarca insanın yüzünü güldürmesi için vesile oluyoruz.

Online kurban bağışı için tıklayın