Kurban Bağışı Kaç Paradır?

Kurban Bağışı Kaç Paradır?

Tüm İslam aleminin kısa süre sonra kutlamaya başlayacağı Kurban Bayramı vesilesiyle hem tatlı bir telaş başlamış hem de birçok kişi kurban bağışı kaç paradır sorusunun cevabını araştırmaya başladı.

Kurban Bayramı; kardeşliğin ve paylaşmanın bir arada yaşandığı en güzel günler olmakla birlikte yoksulluğu ve yokluğu yaşayan ailelere kurban bağışı yapmak, en güzel ibadet şekillerinden biridir.

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Kurban bağışı yapmak mazlumları sevindirmenin, yaralarına bir nebze olsun merhem olmanın yollarından biridir. Yurtiçinde ve yurtdışında bulunan birçok mazlum insan, Kurban Bayramı’nda kurban bağışı yaparak sevindirilir.

Kurban kesmek, kendi ihtiyaçlarından ve borçlarından hariç olarak başkaları adına para harcayabilecek kişilerin yaptığı, zenginlik göstergesidir ve Müslümanlara vacip olan bir davranıştır.

Beşir Derneği, yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleştirdiği vekaleten bağış kurbanı kesimi organizasyonu ile yaralara merhem olmaya, mazlumların yüzünü güldürmeye devam etmektedir.

Derneğimizin web sayfası üzerinden kurban bağışı gerçekleştirirken, vekalet kutucuğunu işaretlemeniz yeterli olmaktadır. Eğer kendiniz kurban kesip etini bağışlamak isterseniz, saha ekiplerimiz evinizden bağış yaptığınız etleri alarak, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.

Kurban Bağışı Sadece Yurtdışına da Yapılır mı?

Kurban bağışı kaç paradır sorusunun yanında bağış yapmak isteyen Müslüman kardeşlerimiz, bağışların sadece yurtiçinde mi yoksa yurtdışına da yapılıp yapılmadığını merak etmektedir. 

Beşir Derneği sadece bir bölgeyi değil dünya üzerinde mazlum olan birçok bölgeyi organizasyonunun içine katarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Derneğimiz faaliyetleri sadece yurtiçinde değil yurtdışında da Afrika, Asya, Balkanlar Türki Cumhuriyetleri’nde devam etmektedir. Ancak günümüzdeki tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgını yüzünden yurtdışına yapılan kısıtlama ve yasaklamalar kalktığı andan itibaren, yurtdışındaki kurban bağışı faaliyetlerimiz gerekli önlemler altında devam etmektedir.

Vekaleten Kurban Kesimi Nasıl Yapılır?

Çoğu insan kurban kesmenin et ve kan olduğunu düşünse de Hacc 22/37 hadisine göre; yüce Allah’a ulaşan kan ve et değil, kurbanı kesen kişinin takvasıdır. Kurban kesmek zenginliğin bir göstergesi sayılmış ve aklı başında olan, buluğ çağına ermiş her kadın ya da erkeğin yerine getirmesi sünnet ya da vacip olarak belirtilen bir ibadettir.

Beşir Derneği olarak sizin adınıza kurbanlık olmaya müsait hayvanlardan satın alınarak, İslami usuller uyarınca kesimi yapılmakta ve verdiğiniz vekalet ile ihtiyaç sahibi olan kişilere pay edilerek güvenilir şekilde ulaştırılmaktadır.

Bağış Kurbanı Fiyatları Ne Kadardır?

Kurban, belli zamanlarda ve İslami şartlara uygun şekilde kesilmesi gerekir. Kurban bağışı kaç paradır araştırmasını yapan Müslüman din kardeşlerimiz, ilk olarak kurbanlıkların fiyatlarının, Kurban Bayramı’ndan önce Diyanet tarafından belirlendiğini bilmelidir.

Takva sahibi olmak isteyen, mazlumların gözündeki yaşı silmek isteyen Müslüman din kardeşlerimiz, Türkiye’de ve yurtdışındaki birçok bölgede güvenilir ve İslami şartlara uygun olarak gerçekleştirilen bağış kurbanı organizasyonu için, kurbanlık özelliklerini taşıyan, orta büyüklükteki hayvanlardan seçim yapılarak fiyatlandırma yapmaktadır. Derneğimiz kurban bağışı için, bir hisse bedeline 1250 TL alırken, 4 taksit imkânı da sunmaktadır.

Bağış Kurbanları Kimlere Veriliyor?

İslam dini, her özelliğiyle insanı yücelten, mazlumlara ses olan, umut olan bir dindir. İyiliğin, güzelliğin yanında paylaşmanın ve dayanışmanın da öngörüldüğü İslam dininde, Müslüman din kardeşlerimize yapacağınız bağışlarla, yüce Allah’ın rızasını kazanabilir ve takva sahibi olabilirsiniz.

Sadece ülkemizde değil, dünya üzerinde birçok coğrafyada yoksulluk ve yoksunluk çeken, aç ülke bulunmaktadır. Bu bölgelerdeki mazlum çocuklara ve insanlara sizlerin yaptığı bağışlarla yardım elimizi uzatmakta ve bir nebze de olsa açlıklarını gidermeye, yüzlerinin gülmesini sağlamaya çalışıyoruz.

Ülkemizde 81 il ve 300 lokasyona gerçekleştirilecek olan ve ilk önce gerçekten ihtiyacı acil olan bölgelere öncelik verilecek olan kurban bağışlarında, İslam dininin emrettiği şekilde ve koşullarda kurban kesimini gerçekleştirerek, ihtiyaç sahiplerine gönderiyoruz.

Kurban bağışı kaç paradır, yurtdışında kurban bağışlarının fiyatlarında bir değişiklik olup olmadığını da öğrenmek istemektedir. Sizlerin de bağışlarıyla dünya coğrafyası üzerinde bulunan Afrika, Asya, Balkanlar, Türki Cumhuriyetler, Suriye, Pakistan gibi birçok yoksul ülkede faaliyetlerimizi sürdürmekte olan Beşir Derneği, sizlerden gelen bağışlarla dünya coğrafyasında ve Türkiye genelinde bulunan mazlumlara umut olmaya devam etmektedir.