Kurban Bağışı Kabul Eden Kurumlar

Kurban Bağışı Kabul Eden Kurumlar

Kurban ibadetinizi kendiniz yapabileceğiniz gibi vekalet vererek sizin adınıza kesilmesine ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına vesile olabilirsiniz. Kurban bağışı kabul eden kurumlar, bağışlarınızın ihtiyaç sahiplerine ulaşması için vekaletinizi alarak vesile olmaktadır.

Kimler Kurban Bağışı Yapabilir?

Hz. İbrahim’in Allah için yaptığı fedakarlıktan hatıra kalan kurban ibadeti Hz. Peygamberin terk etmediği bir ibadettir. Dinimizde; Kurban Bayramı’nda kesilen kurban, akıka kurbanı ve adak kurbanı gibi kurban çeşitleri vardır. Kurban etinin ihtiyaç sahiplerine paylaştırılması buyurulmuştur. Kurban etini, ihtiyaç sahipleri ile paylaşmanız, birlik ve beraberliğin en anlamlı olduğu Kurban Bayramı’nda yoksullara yardım eli uzatmanız için kurban bağışlarınızı alıyoruz.

Adak adayan ve adağı yerine gelen Müslümanların adak kurbanı kesmesi gerekir. Adak kurbanı etinden, adak adayan kişi, eşi, çocukları, annesi ve babası yiyemez. Adak kurbanlarınızı ihtiyaç sahipleriyle paylaşmanız buyurulmuştur. Adak kurbanı bağışlamak için derneğimizle iletişime geçebilir, kurbanlarınızı ister ülkemizde ister yurtdışına ihtiyaç sahiplerine bağışlayabilirsiniz.

Kurban Bağışının Hükmü Nedir?

Kurban ibadetini kişi kendisi yerine getirebileceği gibi vekalet verebilir ve onun adına kurban kesilebilir. Kurban bağışı kabul eden kurumlar kurban vekaletinizi almakta ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Paylaşma, birlik ve beraberlik dini olan İslam, Müslüman topluluğu için iyiliği emreden, kötülüğü reddeden toplum buyurmuştur. Müslümanların kalplerindeki iyilikleri yerine getirmek için yapacakları kurban bağışı güzel bir davranıştır. Bizler de Allah rızası için çıktığımız yolda, hayırseverlerin kurban bağışlarını yoksullara ulaştırmak için vesile oluyoruz.

Derneklere Kurban Bağışı Yapılabilir Mi?

Kurban etini, sadece akrabalarınız, aileniz ve komşularınızla paylaşmak yerine yiyecek yemeği olmayan insanlara yardım eli uzatabilirsiniz. Allah, Kuran’ı yeryüzüne barış, huzur, hoşgörü getirsin diye indirmiştir. Müslümanlara iyiliği, hoşgörüyü ve paylaşmayı emretmiştir. Dünyada sefalet çeken, depremlerde, yangınlarda, salgın hastalıklarda zorda kalan Müslüman kardeşleriniz için iyilik yapmak, sofralarına bir tabak yemek koymak istiyorsanız kurban bağışı yapabilirsiniz. Kurban bağışı kabul eden kurumlar, kurban vekaletinizi alarak, sizin kurbanlarınızı kesmektedir. Derneğimiz, kesilecek hayvanları özenle seçiyor ve sizlerin Allah rızası için yapacağınız hayırlara vesile oluyor.

Yurtdışına Kurban Bağışı Yapan Dernekler Var Mı?

Derneğimiz, hayırseverlerden gelen kurban bağışlarını ülkemizde ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. İslami usullere göre kesimini yaptığımız hayvanları özenle seçiyoruz. İslam dininin buyurmuş olduğu paylaşma, yardımseverlik görevlerimizi yerine getirirken sizlerin bağışlarını yurt dışına ulaştırıyoruz.

Bugün Allah’ın emirlerini yerine getiren, kalbinde iyilik taşıyan Müslümanlar zulüm çekmekte, yatacak yeri olmayan, karnı doymayan Müslümanlar, kardeşlerinden gelecek bir yardım eline muhtaçtır. Savaş mağduru olan Suriyelilerden, açlıktan çocukları ölen Afrikalı annelerden hayır duası almak için yurtdışına bağış yapabilirsiniz. Dünyada sefalet çeken tüm Müslümanlara umut ışığı olmak için çıktığımız bu yolda, hayırseverlerimizin kurbanlarını yurtdışına ulaştırıyoruz.

Yurtdışına Kurban Bağışı Yapmak Dinen Uygun Mu?

Kurban, Allah’a bağlılığımızı göstermemiz için sunulan eşsiz bir fırsattır. Kurban ibadetini bayramda yerine getirebilir, evlat sahibi olduğumuz için Allah’a şükretmek için kurban kesebilir, adak kurbanı kesebiliriz. Allah, Müslüman topluluklarına iyiliği emretmiş, İslam dinini yeryüzüne barış getirsin diye indirmiştir. Bugün yoksulluk çeken milyonlarca insana uzanacak her yardım eli, Müslümanların yardımlaşma ve dayanışma içinde olduğunu gösteriyor. Kilometrelerce uzaktaki yoksulların kalplerinde umut ışığı olmak için yurtdışına kurban bağışı yapabilirsiniz. Kurban bağışı kabul eden kurumlar aracılığı ile yurtdışına kurban bağışı yapabilirsiniz.

Kurban Bağışları Kimlere Ulaşıyor?

Kurban bağışlarınız, ülkemizde ve yurtdışında ihtiyaç sahibi olan insanlara ulaşıyor. Kurban bağışı yaptıktan sonra her anını fotoğraflar ve videolar ile takip edebilir, yoksulların gözlerindeki tebessümü, uzattığınız yardım elinin kimlere umut ışığı olduğunu görebilirsiniz.

Online kurban bağışı için tıklayın