Kurban Bağışı Fiyatları Kaç Para?

Kurban Bağışı Fiyatları Kaç Para?

2013 yılından bu yana verdiğimiz güven ve ettiğimiz tecrübeden yola çıkarak yılın her günü, Vacip Kurban Bağışı, Sünnet Kurban Bağışı (Şafii’ler için), Adak Kurban Bağışı, Akika Kurban Bağışı, Nafile Kurban Bağışı, Şükür Kurban bağışınızı, usulüne uygun şekilde kesim gerçekleştirerek yapıyoruz.

Daha sonra kesilen kurban etini şahsen elimizle dağıtarak gerçek ihtiyaç sahibi ailelere, yetimhanelere, Kur’an kurslarına, medrese ve yurtlara ulaştırıyoruz. Yaptığınız bağış çerçevesinde kurban kesilirken adınızı okuyup, görsel bir şekilde sizlere iletiyoruz. Kurban Bağışı Fiyatları Kaç Para sorusunun yanıtı ise şu şekildedir;

Beşir Derneği 2020 yılı için bağış miktarı: Vacip Kurban Bağışı 1,250 TL, Sünnet Kurban Bağışı (Şafii’ler için) 1,250 TL, Adak Kurban Bağışı 1,250 TL, Akika Kurban Bağışı 1,250 TL, Nafile Kurban Bağışı 1,250 TL, Şükür Kurban Bağışı 1,250 TL şeklinde belirlenmiştir. Vekaletini Beşir Derneğine veren bağışçılarımızın hepsine SMS yoluyla, kesileceği yer bilgisi, kesimin gerçekleştirildiğine dair bilgi şeklinde tarafınıza iletilmektedir. 

Farklı Ülkede Yapılacak Kesim Fiyatı Etkiler mi?

Kurban Bağışı Fiyatları Kaç Para; Kurban Bağışı Fiyatları 2020 yılı için belirlenen meblağ Her kurban bağışı için aynı olup 1,250 TL’dir. Beşir Derneği olarak yardım yapılacak ihtiyaç sahiplerinizi önceden belirleyip ona göre dağıtım sağlamaktayız. Yapacağınız kurban bağışları için yurtiçi ve yurtdışında ihtiyaca göre dağıtılmaktadır. Genellikle kesimlerimizin %60’ı Türkiye’de gerçekleştirilmektedir. Fakat diğer ülkelerde kesim gerçekleştirecek olsak da farklı ülkelerde yapılacak olan kesimlerde fiyat değişmemektir. Kurban kesimlerinin hangi ülkede yapılacağı daha önceden planlanıp enflasyon oranlarından etkilenmemek adına kurbanlar daha öncesinde satın alınmaktadır.

Kurban Bağışı Fiyatları Kaç Para; Yurtiçi ve Yurtdışı fark etmeksizin 2020 Kurban Bağışı Fiyatları sabit olarak 1,250 TL’dir. Eğer kesim yurtdışındaki ihtiyacı olan ailelere yapılacaksa Türkiye’de olduğu gibi şu gibi durumlar göz önünde bulundurulur; Kesilecek olan hayvanın yaşı, kurbanlık şartlarına uygun olup olmadığı, dinimizce kurbanlıkta bir sakatlık, körlük vb. rahatsızlıklar olmaması gibi birçok etken göz önünde bulundurulur. 

Kurban Bağışı İçin Ödeme Yapıp Vekalet Vermek

Kurban bağışını için ödeme yapacağınız alanda bulunan vekalet yazılı yere tıklayarak vekalet işleminizi kolayca sağlayabilirsiniz. Ödeme esnasında bankanızın sizden istediği bilgileri girdikten sonra alıcıya açıklama ekle kısmına vekalet verecek olan kişinin adı-soyadı ve telefon numarası eklenmelidir. Tarafımızdan gelecek bir telefon ile sizlere ulaşıp vekalet alınacaktır. Yukarıda verilen bilgilerin eksik girilmesi durumunda Beşir Derneğini arayarak durumu izah edip, vekalet verdiğinizi beyan etmeniz gerekir. 

Bağış Yaptıktan Ne Kadar Zaman Sonra Kurbanım Kesilir?

Kurban Bağışı yapan bağışçıların kurbanı Beşir Derneği tarafından dinimize göre şu sıraya göre kesilir; Sünnet-Vacip-Şafii (Sünnet Kurban Bağışları) Kurban Bayramı’na müteakip ilk üç gün içerisinde uygun şartlar altında kesilir, hijyenik ortamda paketleme işlemi görür ve önceden belirlenmiş ihtiyaç sahiplerine bizzat tarafımızca dağıtılır. Bu Kurban Bağışı hariç yapılan Kurban Bağışları ise (Adak Kurban Bağışı, Şükür Kurban Bağışı, Nafile Kurban Bağışı, Akika Kurban Bağışı) Bayramdan sonraki gün aynı şartlar altında hijyenik koşullarda paketlenerek önceden belirlenmiş ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. 

Kurban Bağışımı Yaptıktan Sonra Süreci Nasıl Takip Ederim?

2013 yılından beri Beşir Derneği olarak yaptığımız her bağış konusunda bağışçılarımızı titizlikle bilgilendiriyoruz. Kurbanın nereden alındığı, nerede kesim uygulanacağı, kesim videoları, kesim fotoğrafları bayramdan kısa bir süre sonra tarafınıza iletilip, aynı zamanda web sitemizde bulunan ‘bağışçı paneli’ adlı bölüme yüklenir. Nadiren de olsa yurtdışı kesimlerinde video yasağı gibi durumlarla karşılaşıp görüntü sağlayamadığımız durumlar olmaktadır.