Kurban Bağışı Fiyatları

Kurban Bağışı Fiyatları

Kurban bağışı; adak, akika, nafile kurbanı ibadetlerini ve Kurban Bayramında kesilen vacip olan kurban ibadetini yerine getirmenin bir yoludur. Kurban bağışı fiyatları, dernek ve vakıfların belirledikleri bedel değişiklik gösterdiğinden, zaman zaman farklılıklar gösterebilir. Bu değişikliklerin sebebi kurban organizasyonunun hangi bölgede yapılacağı, kurban olmaya haiz kurbanlıkların bölgelere göre fiyat farklılıkları gibi sebeplerdir. Kurban bağışı hisse bedelleri her sene değişmektedir.

Kurban Bağışı Nereye Yapılır?

Kurban bağışı çeşitli  dernek ve vakıflara yapılabilir. Hayırsever Müslüman bağışçılar, vacip olan kurban ibadetlerini ya da adak, akika, nafile gibi belirli şartlarda yapılan kurban ibadetlerini bağış yoluyla gerçekleştirip, dünyanın pek çok yerinde açlık sınırında yaşayan din kardeşlerinin hayır dualarına nail olmaktadır.

Kurban bağış fiyatları, bağış yapılacak dernek ve vakıfların belirlediği bedel üzerinden hesaplanmaktadır. Bu bedelin belirlenmesinde  kurban bağışının yapılacağı bölgeler,  kurbanlık hayvanların fiyatları gibi şeyler etkilidir. Kurbanlık hayvanların ortalama fiyatı esas alınarak belirlenen kurban bağışı bedelleri, eksik kalma durumunda eksik olan ücret vakıf ve dernekler tarafından karşılanmaktadır.

Hayırsever Müslümanların bağış yapacakları kurumu seçerken, kurumların güvenilirliklerine dikkat etmesi gereklidir.  Beşir Derneği olarak biz, yardımsever bağışçılarımıza özel geliştirdiğimiz bağış takip sistemi ile  bağışlanan kurban hisse bedellerinin her an her yerden takip edilebilmesi sağlamaktayız.

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Kurban bağışı, vekâlet usulü olarak gerçekleştirilmektedir. Derneğimize yapacağınız bağışlar sırasında, vekâletiniz alınmadan bağışlara onay vermemekteyiz. Eğer internet sitemiz üzerinden bağış yapıyorsanız, vekâlet verdiğinizi, bağış formunda karşınıza çıkacak ileti kutusundan onaylayarak beyan edebilirsiniz. Aynı zamanda vekâletinizi telefon üzerinden destek hatlarımızla  iletişime geçerek veya temsilcilik ofislerimize misafir olarak da beyan edebilirsiniz.

Diyanet'in fetvasına göre kurban bağışı sırasında vekâlet sözlü ya da yazılı olarak her türlü iletişim aracı ile beyan edilebilir.

İnternet sitemiz üzerinden veya temsilcilerimiz ile iletişime geçerek kurban bağışı fiyatları hakkında bilgi alabilir, bağış yapmak için vekâletinizi beyan edebilirsiniz.

Kurban Bağışı Dinen Sakıncalı Mı?

Peygamber Efendimiz birçok hadisinde kurban kesmenin ve kurbanı etini paylaşmanın öneminden bahsetmiştir. Aynı zamanda Allah'ın kelamı olan kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'de de kurban ibadetini yerine getirirken kurban etini yoksullarla paylaşmanın bir gereklilik olduğundan bahsedilmiştir.  Diyanet'in fetvasına göre kurban bağışı yapmak caizdir, dinen hiçbir sakıncası bulunmamaktadır. Hatta kitabımıza göre yardım yapmak, bağışta bulunmak Allah’ın sevdiği amellerdir.

Siz de Allah’ın sevgisini kazanmak için dünyanın dört bir yanındaki yoksul, ihtiyaç sahibi din kardeşlerimize kurban bağışında bulunabilirsiniz. Kurban bağışı fiyatları hakkında bilgi almak için internet sayfamıza girebilir, temsil ofislerimizi ziyaret edebilir veya destek hatlarımızı arayarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kurban Bağışı Yapmak Güvenilir Mi?

Kurban bağışı yapacağınız vakıf ve derneklerin hepsi güvenilir olmayabilir. Bağış yapmak isteyen hayırsever Müslüman kardeşlerimizin bağış yapacakları vakıf ve derneklerin daha önceki yardım kampanyalarını incelemesi ve kafalarındaki soru işaretlerini gidermek adına derneklerle iletişime geçmesi gerekir. Ortalama kurban bağışı fiyatları altında  kurban hissesi bağışı imkânı sunan vakıf ve derneklerin güvenilirliği sorgulanmalıdır. Hayırsever Müslüman kişilerin iyi niyetlerini kötüye kullanmak isteyen bazı kuruluşlar ne yazık ki olabilir. Bağış ve vekâletinizin amacına ulaştığını emin olmak için bağışlanan kurbanların kesildiğine dair kanıtlar sunan vakıf ve dernekler tercih edebilirsiniz. 

Derneğimiz Beşir Derneği, kurban bağışı yapan hayırsever, cömert bağışçıları için bağış takip sistemi denilen bir uygulama geliştirmiştir. Bu uygulama yardımıyla değerli, cömert bağışçılarımız bağışladıkları kurbanlık hayvanların durumunu anbean takip edebilmektedirler. Ayrıca derneğimiz, kurban bağışlarının kesimini, din görevlileri, noterler ve veteriner hekimler gözetiminde gerçekleştirmektedir. Kesim gerçekleşirken video ile görüntüleme alarak kesimi belgelemekteyiz.  Eğer kesim yapılacak bölgedeki kurallar müsaade etmiyorsa çekim yapılmamaktadır. Bu durumlar hariç, kesim esnasında alınan kısa görüntüler siz değerli bağışçılarımıza iletilmektedir.

Siz de,  derneğimiz aracılığıyla, dünya çapında  açlık sınırında yaşayan din kardeşlerimize bir umut olabilirsiniz.