Kurban Bağışı En Ucuz

Kurban Bağışı En Ucuz

Kurban bağışı en ucuz hisse bedeli vadeden dernek ve vakıflardan ziyade güvenilir dernek ve vakıflar aracılığıyla gerçekleştirilmesi gereken bir yardım ve ibadettir.

Kurban bağışı, vacip kılınan kurban ibadetini gerçekleştirmenin ve aynı zamanda dünyanın dört bir yanında bulunan, yoklukla mücadele eden Müslüman din kardeşlerimize edebilmenin bir yoludur. Kurban bağışı, bağış yapmak isteyen hayırseverin vekâleti alınarak, tayin olan vekillerin tarafından gerçekleştirilen ve dağıtımı yapılan kurban kesme ibadetidir.

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Kurban bağışı, hayırsever bağışçının vekâletini dernekte bulunan yetkililere vermesi sonrası, kurban hissesi bedelinde bağış yapması yoluyla yapılır. Bağış alındıktan sonra, hisse grupları oluşturulur ve ihtiyacı en acil olan bölge başta olmak üzere, ihtiyaç sahibi bölgelere atanır.

Kurban bağışı en ucuz yollar aranarak yapılmamalıdır. Zira güvenilir olmayan fakat ucuz hisse vaadinde bulunan dernekler ve vakıflar tarafından hayırsever bağışçıların iyi niyeti suiistimale uğrayabilir.

Beşir Derneği olarak biz, olağanüstü durumlar hariç, bağışladığınız kurbanın kısa çekim görüntülerini, kesimden itibaren en geç bir ay içinde siz değerli bağışçılarımızla paylaşmaktayız.

Kurban Bağışı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kurban bağışı, hem vacip olan kurban ibadetini yerine getirmenin bir yoludur hem de Allah'ın çok sevdiği, yoksullara yardım etmenin, dünya çapında hayırlara vesile olmanın bir yoludur. Değerli hayırsever Müslüman kardeşlerimizin, kurban bağışı en ucuz hisse bedeli sunan dernek ve vakıfların güvenilirliğini sorgulaması gerekmektedir.

Bazı kuruluşlar kurban bağışı kampanyalarında bağışçıları bilgilendirmek için sadece kısa mesaj yolu kullanmaktadır. 

Kurban bağışı yapacağınız dernek ve vakıfların daha önce gerçekleştirdiği yardım ve hayır işleri konusunda bilgi almak, bu kuruluşlara duyulacak güveni artırmakta önemlidir.

Beşir Derneği olarak kurmuş olduğumuz internet sitemizde daha önceki kampanyalarımıza dair görüntü ve bilgileri bulabilirsiniz.

Biz, Beşir Derneği olarak, web sitemizdeki bağış takip sekmesi ile değerli bağışçılarımıza yaptıkları bağışları anbean takip edebilme imkânı sunmaktayız. Aynı zamanda olağanüstü durumlar hariç, kurban olmaya haiz kurbanlık bağışınızın kısa kesim görüntülerini siz değerli bağışçılarımızla paylaşmaktayız.

Yani kurban bağışı yaparken, bağış yapacağınız kurumun güvenilirliğine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Hangi Kurbanlar Bağışlanır?

Kurban bağışını kurban kesmenin vacip kılındığı bütün hayırseverler yapabilir.  Aynı zamanda bir adak adamış ve adağının karşılığındaki dileği gerçek olmuş Müslüman hayırseverler adak kurbanlarını bağışlayabilirler. Haneye yeni doğmuş bir evlat için kesilen akika kurbanı da bağışlanabilir. Ya da Allah'a şükretmek istediğiniz her zaman şükür kurbanı bağışında bulunabilirsiniz. Her türlü kurbanın bağışlanması caizdir. Aynı zamanda hususi niyetlerle keseceğiniz nafile kurbanını da bağışlayabilirsiniz. Her türden kurban bağışı en ucuz hisseyi vadeden kurum ve kuruluşlara yapılırken, siz hayırsever bağışçıların vekâlet ve bağışlarının boşa gitmemesi adına, iki kere düşünülüp iyice tartılmalıdır.

Derneğimiz her türlü kurban bağışını kabul etmektedir. Bağışlayacağınız her türden kurban, en öncelikli ihtiyaç duyulan bölgeler başta olmak üzere, dünyanın dört bir yanında dualarına nail olacağımız ihtiyaç sahibi, mahzun ailelere ve kişilere gönderilmektedir.

Kurban Bağışı Kimlere Ulaşır?

Kurban bağışının ulaştığı bölgeler, bağış yapılan dernek ve vakfa göre değişmektedir.  LÖSEV, Darüşşafaka Vakfı gibi vakıflar kurban bağışını bünyelerinden yardımda bulundukları hasta ve yetim çocuklara göndermektedir. 

Eğer siz hayırsever Müslümanlar, bağışlarınızı dünya çapında daha fazla ülkeye dağılmasını ve kurbanın bereketinin bütün dünyaya yayılmasını istiyorsanız; dünya genelinde yardımlar yapan başka vakıf ve dernekler aracılığıyla kurban bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Beşir Derneği olarak derneğimiz, Filistin, Somali, Afrika gibi dünyanın birçok yerine kurban bağışlarınızı ulaştırmakta. Siz de dünya çapında açlıkla mücadele eden, savaşlar yüzünden kıtlık çeken, ihtiyaç sahibi din kardeşlerimize yardımcı olmak, verdikleri hayat mücadelesine Kısa bir süre mola vermelerine yardımcı olup, yüzlerine bir tebessüm kondurmak isterseniz internet sitemizden, telefon üzerindeki destek operatörlerimizden ve temsilciliklerimizden bilgi alıp bağışta bulunabilirsiniz.

Online kurban bağışı için tıklayın