Kurban Bağışı Beşir Derneği

Kurban Bağışı Beşir Derneği

Kurban bağışı Beşir Derneği aracılığı ile sorunsuz biçimde tamamlanabilir. Müslümanların farz ibadetlerinden biri olan kurban kesme konusunda bu sorumluluğu en nitelikli şekilde sizden aldığı vekalet ile tamamlayacak kuruluşların başında Beşir Derneği geliyor. Derneğe vermiş olduğunuz sorumluluğun farkında olarak her bir adımın İslami usullere uygun bir biçimde tamamlanması için büyük bir çaba sarf edilmektedir.

Kurban Bayramı’nın yanı sıra akika kurban ya da şükür kurbanı gibi alanlarda da vekalet kabul edilmektedir. Her ibadette olduğu gibi bunun da tüm kurallarına uygun ve hassas şekilde tamamlanması için büyük bir çaba sarf edilir. 

Kurban Bağışı Türleri Nelerdir? 

Kurban bağışı Beşir Derneği sadece Kurban Bayramı sürecinde bağış kabul etmiyor. Dilerseniz senenin herhangi bir döneminde şükrünüzü belirmek için de kurban kesebilirsiniz. Bu konuda vekaletleri anlık olarak vererek hayrınızın tamamlanmasını sağlayın. Şükür Kurbanı, Akika Kurbanı, Adak Kurbanı ve Nafile Kurban olmak üzere farklı seçenekler bulunuyor. Sizin niyetinize uygun olan hangisi ise onu seçerek yardım sürecinde siz de katkı sağlayabilirsiniz. 

Muhtaç Aileler Sahih Bir Biçimde Tespit Ediliyor Mu?

Kurban bağışı Beşir Derneği kapsamında en önemli fark yaratan unsurların başında kesinlikle yardıma muhtaç olan ailelerin tespit edilmesi geliyor. Ailelerin yardıma muhtaç olup olmadığı modern zamanda sizin bireysel çabanız ile sadece belirli bir ölçüde sağlanabilir.

Fakat, Beşir Derneği sayesinde ülkemizin dört bir yanında fakir aileler tespit edilmektedir. Sizin yapmış olduğunuz kurban bağışları sayesinde hem ibadetiniz tamamlanacak hem de yardıma muhtaç bir ailenin sofrasında bir kap yemek sunmuş olacaksınız.

Bu noktada unutulmaması gereken prensip şükrün her zaman nimeti artırdığıdır. Sizin sahip olduğunuz nimetlere belki senede bir kere ulaşan aileler ile sofranızı paylaşmak için Beşir Derneği harika bir fırsat sunuyor! Sizin yediğinizi yemeklerden onlara da ikram etmek isterseniz anında Beşir Derneği yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. Yapmış olduğunuz bağışların en yardıma muhtaç olan ailelere Allah’ın verdiği sorumluluk ve dürüstlük duygusu ile ulaştırılacağından emin olabilirisiniz. 

Kurban Bağışında Nitelikli ve Hızlı Bir Süreç Hakim!

Kurban bağışı Beşir Derneği yapılan bağışın en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması konusunda büyük çaba sarf ediyor. Bunun sonrasında kurban bağışı ile yapılan ibadetlerin her bir adımının İslami usullere ve dini vecibelere uygun olarak tamamlanması en temel kriterdir. Hayvanın Allah’a kurban edilmesinden başlayarak etlerin pay edilmesi ve dağıtılmasına kadar İslami usullerin her zaman ana kriter olarak dikkate alınacağından emin olabilirsiniz. 

Şükür Kurbanı ile Minnettarlığınızı Belirtin!

Şükür kurbanı sayesinde hayatta size bahşedilen nimetlere olan şükrünüzü ve minnetinizi anında dile getirebilirsiniz. Minnettarlığınızı dile getirirken aynı zamanda yardıma muhtaç olan ailelere tam bir Müslüman ahlakının parçası olarak en naif şekilde yardım edebilirsiniz. Yetim ve öksüz çocukların karnını doyurmak için bir kap da siz sunmak istemez misiniz? Şükür kurbanı size verilen nimetlere minnettarlığınızı belirtmek adına en hayırlı vesilelerden bir tanesi olacaktır. 

Farklı Bağış Türleri Var Mı?

Müslüman ahlakının biri parçası olarak sizde var olan nimetlere sahip olmayan aileler ile her zaman iş birliği içerisinde olmalı ve elinizde yer alanı paylaşmalısınız. Bu Kuran-ı Kerim’in en temel öğretileri arasında yer alır. Sadece kurban konusunda değil aynı zamanda sizin her gün çeşmelerinizden akan suya muhtaç olan ve temiz suya erişmek için kilometrelerce yol gitmek zorunda kalan çocukların varlığından haberdar mısınız? Beşir Derneği ile onların bu sesine bir el uzatabilirsiniz.