Kurban Bağışı Alan Yerler

Kurban Bağışı Alan Yerler

Kurban bağışı alan yerler arasında prensipleri ve İslami usuller konusundaki hassasiyeti ile Beşir Derneği’nin fark yarattığı net bir biçimde görülüyor. Kurban Bayramı ve bunun dışında şükür amacı ile kesilen kurbanlarda vekaletinizi gönül rahatlığı ile bu derneğe verebilirsiniz. Kesim adımından etin dağıtımı ve derinin değerlendirilmesine kadar her alanda İslami usulleri temel kabul ederek süreç sürdürülmektedir. Ayrıca bu bağış adımı ile alakalı tüm bilgilendirmelerin kısa sürede tarafınıza iletileceği de görülüyor. 

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır? 

Kurban bağışı alan yerler kapsamında Beşir Derneği titiz çalışmaları ve bu alanda sorumluluğun farkında olarak attığı adımlar ile dikkat çekmeye devam ediyor. Kurban bağışı kapsamında hazırlanan butona tıklamalısınız. Daha sonrasında kurban türü işaretlenmelidir. Kurban bayramı, akika, şükür gibi farklı seçenekler bulunuyor. Seçim yaparak kurban adedi de belirlenmelidir.

Bu adımın sonrasında sizden vekalet alınacaktır. Vekaletinizi vererek kurbanın kesilmesi, etinin dağıtılması ve hayrın gerçekleştirmesi ile alakalı vekaletinizi dernek yetkilisine vereceksiniz. Bu büyük sorumluluğun farkında olarak oldukça titiz bir çalışma prensibi oluşturulmuştur. Özellikle sunulan hizmetlere bakıldığı zaman sadece kurban ile sınırlı olmayan bir yardım çizgisi vardır. İmkanı olan kişiler bu hayırlara da bir göz atabilirler. 

Bağış İhtiyaç Sahiplerine Ulaşır Mı?

Kurban bağışı alan yerler kapsamında bağış dağıtımı konusunda en hassas olan sistemlerden biri Beşir Derneği tarafından sergileniyor. Öncelikli olarak muhtaç aileler tespiti edilir. Modern zamanda şehir yaşantısında hangi ailenin beslenme ve geçim konusunda sıkıntı çektiği ile alakalı bilgi sahibi olmak zor olabiliri. Bu noktada Beşir Derneği devreye girecektir.

Muhtaç ailelerin belirlenmesi ve kurban kesim adımının sonrasında bu bağışın onlara hızlı bir şekilde ulaştırılması konusunda büyük çaba sarf ediliyor. Özellikle sizin her gün ulaştığınız besinlere muhtaç ailelerin ulaşmasını sağlayarak başınızı yastığa rahat koyabilirsiniz. Bu bağış ile beraber kendi sofranızı bir aileye açmış olacaksınız. 

Şükür Kurbanı Nedir? 

Kurban bağışı alan yerler kapsamında sadece Kurban Bayramı kapsamında değil aynı zamanda şükür edilecek nimetlere minnettarlığınızı bildirmek amacı ile de kesim adımı tamamlanabilir. Şükür kurbanı hayatınızda olmasını istediğiniz biri durumun gerçekleşmesi sonrasında ya da hayatınızda bulunan nimetlere minnettarlığınızı göstermek için kesilebilir.

Beşir Derneği bu konuda da bağış kabul etmektedir. Sizin şükür bağışınızın farklı ailelerin sofralarına bir kap yemek olarak girmesi ve onların yüzünde gülümsemeye neden olmasını istemez misiniz? En doğru yerdesiniz. Sizin her gün eriştiğinizi nimetlerin sıradanlaşmaması ve size Allah tarafından sunulan nimetlerin artırılması için günlük hayatın en önemli parçasının şükür olması gerekir. Paylaşım ve şükrün nimeti artırdığı İslam ahlakının en önemli kriterleri arasındadır. 

Akika Kurbanı Nedir? 

Çocuk sahibi olan ailelerin Allah’ın bu şekilde büyük bir mucizeyi sağlıklı bir evladı bahşettiği için şükretmek amacı ile kesilen kurban akika kurbanı olarak adlandırılır. Beşir Derneği Akika kurban konusunda da oldukça hassas bir bağış çizgisine sahiptir. Sizin evinize verilen evlat mucizesi ve nimetinin ihtiyaç sahibi olan ailelerin sofrasına bir kap yemek olarak girmesini isterseniz Beşir Derneği sizin için harika bir aracı olacaktır. Vekaletinizi vererek bağışınızın tamamlanması için nitelikli bir fırsat yakalayabilirsiniz. 

Beşir Derneği sadece kurban alanında değil aynı zamanda sus sıkıntısı olan ülkelerde su kuyularının açılması konusunda da harika bir hizmet sunmaktadır. Beşir Derneği aracılığı ile hem ülkemizdeki hem de dünyanın dört bir yanında bulunan yardıma muhtaç insanlara yardım elinizi ulaştırabilirsiniz. Su kuyusu açmadan yetimleri giydirmeye kadar farklı bağış alanlarında da yardımlarınızı sunabilirsiniz.