Kurban Bağışı Alan Kurumlardan Güvenilir Olan

Kurban Bağışı Alan Kurumlardan Güvenilir Olan

Günümüzde artık pek çok bağış ve yardım işlemi kurumlar ve dernekler aracılığıyla kolayca gerçekleştirilebiliyor. Sadece kurumların internet sitesi üzerinden veya müşteri hizmetlerini arayarak bağış yapmak istediğinizi söylemeniz yeterli oluyor.

Bağış yapmak bu kadar kolayken ve dünya üzerinde pek çok insanın bağışlara ihtiyacı varken yoksullara yardımda bulunmamak için hiçbir sebep yok. Tek sorun kurban bağışı alan kurumlardan güvenilir olan kurumların hangisi olduğunu belirleme konusunda ortaya çıkıyor. 

Hangi Kurumlar Güvenilir?

Pek çok kurum ve dernek bağış ve yardım işlemlerine aracılık ediyor gibi görünse de birçoğu güvenilir olmaması ile dikkat çekmektedir. Fakat bazı kurumların güvensiz olması bütün kurumları zan altında bırakmamalıdır. Çalışmalarını güvenilir bir şekilde yürüten ve gerçekten ihtiyaç sahiplerine el uzatan kurumlar ve dernekler de mevcut. Kurban bağışı alan kurumlardan güvenilir olan Beşir Derneği bu konuda oldukça öne çıkıyor. Gerçekleştirdiği bağış organizasyonları ile bağışçıların güvenini kazanmayı başaran Beşir Derneği pek çok kişi tarafından ilk tercih edilen dernek olmaktadır. Yıllardır süregelen çalışmalarıyla hem ülkemizin hem de dünyanın pek çok yerindeki yoksullara yardım götürmüş olan Beşir Derneği ile siz de bağışlarınızın muhtaç kişilere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. 

Kurumların Güvenilirliği Nasıl Anlaşılır?

Kurban bağışı alan kurumlar daha güvenilir olan kurumların tespit edilmesinden geçmiş yıllarda yaptıkları organizasyonlar ve yardımların kontrolü önem taşımaktadır. Beşir Derneği bu konuda pek çok bölgeye gerçekten yardım götürdüğünü kanıtlamış bir dernektir. Pek çok insan tarafından yardımlar için ilk tercih edilen dernekte de arasında olması da güvenilirliğini kanıtlar niteliktedir. 

Kurumların güvenilirliğini anlayabileceğiniz Bir diğer konu ise bağış politikalarıdır. Derneklerin yapılan bağışların kanıtlarını sunmaları ve bağışlarınızı takip edebilmenize imkân sağlamaları güvenilirlik açısından büyük önem taşıyor. 

Beşir Derneği Neden Güvenilir?

Yıllardır dünyanın en ücra noktalarına yardım taşıyan Beşir Derneği güveninizi kazanmak için hiçbir çalışmadan kaçınmıyor. Kurban bağışlarınızı Beşir Derneği'nin internet sitesi üzerinden takip etmenize olanak sağlanıyor. Ayrıca verdiğiniz telefon numarasının doğru olması durumunda kurbanınız kesildikten sonra nerede kesildiğine ilişkin bilgilendirme mesajı alıyorsunuz. Güvenilirlik konusunda ki bütün şüpheleri ortadan kaldırmayı amaçlayan Beşir Derneği istisnai durumlar dışında kurbanın kesildiğini kanıtlayan videolar ve fotoğrafları sizlerle paylaşıyor. Kurban bağışı alan kurumlardan güvenilir olan kurum sayısı oldukça az. Beşir Derneği bunun bilincinde olarak hiçbir güvensizliğe sebebiyet vermeyecek şekilde bağış işlemlerinizi yürütmektedir. Güvenilir olmayan derneklere ve kurumlara yaptığınız her bağış ihtiyaç sahibi bir kişinin yardıma ulaşamamasına yol açıyor. Tüm ihtiyaç sahiplerine yardıma gerçekten ulaşabilmesi için bu konuda güvenilirliğini kanıtlamış örnekler ile birlikte çalışmamız oldukça büyük önem taşımaktadır. 

Kurban Bağışının İslami Şartlara Göre Gerçekleştirilmesi

Kurban bağışlarının ihtiyaç sahiplerine ulaşması kadar önemli bir diğer konu da kesimin İslami kurallara uygun bir şekilde yapılmasıdır. Hangi hayvanların kurban olarak kullanacağı, kurban kesim işleminin nasıl yapılacağı ve kurban olarak belirlenen hayvanın taşıması gereken özellikler İslami şartlar ile belirlenmiştir. Kurumların güvenilirliğinin ortaya çıktığı bir diğer önemli nokta da budur. Kurban ibadetlerini gerçekleştirmek isteyen kişiler tarafından vekalet verilen kurbanın İslam'a uygun bir şekilde kesilmesi büyük önem taşımaktadır. Beşir Derneği yapılan yardımların İslami nitelikte olmasına ve İslam'da yasaklanan hiçbir şeyin yapılmamasına oldukça özen göstermektedir. Kurban olarak seçilmesi uygun görülmüş hayvanlar gerekli nitelikleri taşıyıp taşımadığına bakılarak seçilir. Hasta, sakat ve diğer şartlara uygun olmayan hayvanların kesimi yapılmaz. Kurban olarak seçilen hayvan satın alındıktan sonra İslam'da belirlenmiş olan kurallar çerçevesinde kesimi yapılır ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır.