Kurban Bağışı Alan Kurumlar

Kurban Bağışı Alan Kurumlar

Kurban bağışı alan kurumlar arasından seçim yaparken hem hızlı hem de ihtiyaç sahiplerine bağışların ulaştırılması konusunda etkin bir tercihte bulunmak isterseniz Beşir Derneği sizin için harika bir tercih olacaktır. Beşir Derneği hem Kurban Bayramı öncesinde hem de sıradan zamanlarda şükür amacı ile bağış yapmak isteyen kişilerin kurban vekaletlerini alıyor. Hem hayvanın temin edilmesi hem de dağıtımının yapılması konusunda tüm usullere uygun adımlar atılıyor. 

Gerçek İhtiyaç Sahiplerine Ulaşıyor Mu?

Kurban bağışı alan kurumlar sayesinde hızlı ve sorunsuz bir şekilde bağışlarınızın gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını mümkün kılabilirsinizi. Modern zaman içerisinde kimin gerçekten ihtiyaç sahibi olduğunu şehir yaşantısı içinde tespit etmek oldukça zordur. Beşir Derneği bu konuda özel çalışmalar yürütüyor.

Bağışlarınızın gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması ve onların hayır duasını almanız için büyük çaba sarf ediliyor. Sizin her gün sıradan şekilde tükettiğiniz besinlerin çoğuna birçok kişi ulaşamıyor. Bu noktada sofranızı ihtiyaç sahiplerine açmak isterseniz Beşir Derneği en doğru seçeneklerden bir tanesi olacaktır. 

Kesim İslami Usullere Uygun Mu? 

Kurban bağışı alan kurumlar arasında Beşir Derneği’nin İslami usuller konusunda oldukça hassas olduğunun da ayrıca belirtilmesi gerekiyor. Kesim adımından başlayarak hayvanın etinin ihtiyaç sahiplerine hakkaniyetli ve dürüst biri biçimde iletilmesi konusunda büyük bir titizlikle çalışıyor. Kurbanın en önemli ibadetlerden biri olduğunun farkında olan dernek sizin vermiş olduğunuz vekalet sorumluluğunun en iyi şekilde yerine getirilmesi için harika bir fırsat sunuyor. 

Bağışın vekaletinin verilmesi de tüm İslami koşullara uygun bir biçimde tamamlanıyor. Hem hayvanın kesilmesi hem de etin dağıtılması ve derisinin değerlendirilmesi konusunda vekalet vermeniz gerekecektir. Bu adımda vekaletin dini vecibelerinin farkında olarak hayır adımları tamamlanıyor.

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Site kullanımı ve dernek işlerinin halledilmesi hem dürüst hem de oldukça hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Ana sayfada yer alan kurban bağışı butonuna tıklamalısınız. Bunun hemen sonrasında kurbanın tipi seçilmelidir. Kurban Bayramı için yapılan farz ibadetin yanı sıra akika kurbanı ya da şükür kurbanı gibi farklı seçenekler de yer alıyor. Kurban seçimi sonrasında kaç adet bağış yapmak istediğinizi de dile getirilmelidir. Hisseli biçimde kurban bağışı yapmak isteyen kişiler için de uygun sistem kurulmuştur. Hisse sahiplerinin de bilgileri ve vekaleti verilerek bu süreç hisseli bir biçimde de tamamlanabilir.  Hisse sahiplerinin bilgileri ive telefonları alınır. vekalet verilir ve bağış adımı tamamlanır. Bağış adımı ile alakalı gerekli olan tüm bilgilendirmelerin tarafınıza kusursuz bir biçimde sunulacağından emin olabilirsiniz. 

Nimetlere Şükrettikçe Arttığına Şahit Olun!

Müslüman ahlakının bir parçası olarak elimizdekini paylaşmayı düstur edinmiş bir toplumuz. Beşir Derneği aracılığı ile hem ülkemizde hem de dünyada yardıma ihtiyacı olan kişilerin tespit edilmesi ve yardımın onlara en güvenilir şekilde ulaştırılmasını mümkün kılın! Bir yetimin yüzündeki gülücük ve bir öksüzün dilindeki dua olmak artık çok kolay! 

Başka Hangi Alanlarda Bağış Kabul Ediliyor? 

Kurban bağışı alan kurumlar kapsamında Beşir Derneği sadece ülkemizde değil dünyada 55 farklı ülkede hayır adımları atmaya devam ediyor. Öksüz ve yetim çocukların yemek ve kıyafet ihtiyaçlarının karşılanmasından başlayarak temiz suya ulaşımı olmayan bölgelere içme suyu kuyusu açılması konusunda da harika hizmetlere imza atılıyor.

Bu yardımlar bağlamında da şükürlerinizi dile getirmek için bir el atabilirsiniz. Sizin şükür sebebinizin yetim çocukların yüzünde bir gülümsemeye dönüşmesini isterseniz Beşir Derneği bu konuda en yetkin şekilde hizmet veren kuruluşlar arasında yer alacaktır.