Korona Pandemi Destek Projesi Beşir Derneği

Korona Pandemi Destek Projesi Beşir Derneği

Bütün dünyayı etkisi altına alan ve yüz binlerce insanın ölümüne neden olan Korona virüs salgınında ‘Korona Pandemi Destek Projesi’ Beşir Derneği ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya devam ediyor.

Dünyada Korona Tehlikesi

Aralık 2019 tarihinde Çin’in Vuhan Eyaletinde başlayarak hızla yayılarak bütün dünyayı etkisi altına alan ve yüz binlerce insanın ölümüne sebep olan yeni Korona virüs salgını sadece insan yaşamını değil ülke ekonomilerini de kötü etkiledi. Böylesi büyük bir salgına hazır olmayan ülkeler sağlık ve ekonomi açısından zor zamanlar yaşamaya başladı. Ülkemiz başta olmak üzere hızla alınan tedbirler insanların sağlıklarını korumaya yönelik alınırken bu sürede dar gelirli insanlar daha zor bir süreç yaşamaya başladılar.

Korona Virüs Sürecinde Yaşananlar Neler?

Bir anda ateş, baş ağrısı, nefes darlığı gibi belirtilerle meydana çıkan ve ölümcül sonuçları olan korona virüs salgını bütün dünya ülkelerini etkisi altına almayı başardı. Herhangi bir aşısı ve ilacı bulunmayan bu hastalığın yayılmasını engellemek için ülkeler karantina sürecini uygulamaya koyarken sağlık sistemleri ve ülke ekonomileri büyük bir dar boğazın eşiğine geldi. Sosyal mesafe, maske ve elleri dezenfekte ile bu hastalıktan korunmaya çalışan insanların büyük bir çoğunluğu işsizlikle de mücadele etmek durumunda kaldılar.

Korona Virüs Salgınında Neler Yapıldı?

Yüz binlerce kişinin öldüğü ve milyonlarca kişinin de işsiz kaldığı bu büyük salgında devletimiz başta olmak üzere birçok sivil kuruluş örgütü, dernekler ve kişisel yardımlarla temel ihtiyacını karşılayamayan dar gelirli ailelere yardım kampanyaları başlatıldı. Diğer ülkelere göre erken alınan tedbirler ve güçlü bir ekonomi ile halkının yanında olan devletimiz gerek kendi imkanları gerekse dernek ve sivil toplum örgütlerleri ile bu zor süreçte halkının yanında olduğunu gösterdi. Korona Pandemi Destek Projesi Beşir Derneği sistemine kayıtlı olan ihtiyaç sahiplerinin her zaman yanında olmaya çalışan derneklerin başında gelmektedir. Ülke olarak zor bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde ihtiyaç sahibi ailelerin gıda yardımı, hijyen paketleri ve Vefa Sosyal Destek Gurupları’na yardımları ile her zaman yanında olmaya devam eden Beşir Derneği birçok ilde faaliyetlerine ara vermeden devam etmektedir.

Korona Virüs Salgınında Beşir Derneği Neler Yaptı?

Korona Pandemi Destek Projesi Beşir Derneği olarak acil eylem planını devreye sokan dernek yaşanan bu salgın sürecinde ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olarak hastalıkla etkin mücadele edebilmenin sağlanmasına katkıda bulunmaya çalışmaktadır. Normal şartlarda bile geçinmede sıkıntılar yaşayan ailelere düzenli dağıtılan yardım paketlerinin içeriğini daha da zenginleştirerek yardımlarını arttırmıştır. Ramazan ayında temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik iki gıda kolisi yardımında bulunan Beşir Derneği bunun yanında virüsle etkin mücadele kapsamında hijyen paketleri de dağıtmaya başlamıştır. Virüsle etkin mücadelede temizliğin önemini bilen dernek içerisinde el temizleme jeli, ıslak mendil ve maskeden oluşan hijyen paketlerini yine ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmıştır. Bütün gücünü ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmak için kullanan dernek, aynı zamanda İçişleri Bakanlığı tarafından oluşturulan büyük risk altında bulunan 65 yaş üstü yaşlıların için ihtiyaçlarını karşılayacak Vefa Sosyal Destek Guruplarının destek hizmetlerine de yardıma katılmıştır. Beşir Derneği temsilcilikleri ve gönüllüleri bulunan illerde evlerinden çıkamayan değerli büyüklerimizin de yanında olmaya çalışarak devletimize de hizmet etmektedir. Sizin yardımlarınızla binlerce ailenin sofrasına bir kap sıcak çorba koymaya devam eden ve Korona Pandemi Destek Projesi Beşir Derneği olarak yapacağınız yardımlarla hizmete devam edebilme gücüne kavuşuyoruz. Yapılan bir bağış ihtiyaç sahibi bir ailenin kalbinde bir dua olarak size geri dönecek…