Kardeş Aile Projesi Beşir Derneği

Kardeş Aile Projesi Beşir Derneği

Türkiye İstatistik kurumunun verilerine göre ülkemizde nüfusumuzun yüzde 15’i yoksulluk sınırı altında yaşıyor, binlerce aile hayatını yardımlarla ya da desteğe muhtaç şekilde sürdürüyor. Kardeş Aile Projesi Beşir Derneği hayırsever ve gönüllülerinin desteği ile hayat buldu. 

Bir Mazlumun Yüzünün Gülmesine Vesile Olalım

Projenin amacı imkanı olan aileler ile imkanı olmayan aileler arasında gönül köprüsü olmak ve bir damla hayır ile bir mazlumun yüzünün gülmesine vesile olmak. İmkansızlık, geçim sıkıntısı, yoksulluk ailelerin yok olmasına, çocukların insanın avuçlarından kayıp gitmesine neden olur, bu durum suç olaylarına ve suç işleyenlere bakıldığında alenen ortaya çıkmaktadır. 

Kıyıda Kalan Yaşamların Hayata Tutunması İçin El Ver

Dayanışmaya, yardımlaşmaya, bir kardeşimizin uzattığı elini tutmaya bu kadar ihtiyaç duyulan dönemde ihtiyaç sahiplerine bir destekte siz olun ve bir kardeş aile edinin. Kıyıda kalan yaşamların hayata tutunması için bir el de siz uzatın, Kardeş Aile Projesi Beşir Derneği vereceğiniz desteği ihtiyaç sahibi aileye ulaştırmaya hazır. 

Projenin Aşamalarında Sürecin İlerleyişi Nasıl?

Derneğimiz Kardeş Aile Projesini şu aşamalar ile yürütüyor; 

 • Derneğimize yapılan başvuru öncelikle sosyal açıdan inceleniyor
 • Yardıma ihtiyacı olduğu belirlenen aileler için süreç başlatılıyor
 • İhtiyaç duyulan maddi ihtiyaçlar ve yardımlar proje sayfasında belirtiliyor
 • Aileye verilen yardım ve yapılan bağışlarda yine projenin sayfalarında açıklanıyor
 • Bağışların devam etmesi adına dosya bir ay boyunca açık bırakılıyor
 • Bu süreçte ailenin tüm ihtiyaçları karşılanıyor
 • Yardım talebinde bulunan aileler için en az bir yıl için kardeş aile seçilmesi için çalışmalar sürdürülüyor
 • Kardeş Aile projesine katılan hayırseverlerimiz her ay düzenli bir şekilde en az 500 lira ödemeyi taahhüt etmektedir
 • Kardeş Aile ödemeleri otomatik olarak kredi kartı ya da banka hesabı üzerinden gerçekleştirilmektedir
 • Kart bilgileri dernek sisteminde sürekli tutulmaz
 • Ödemeler banka ve yüksek güvenlikli web arayüz arasında ki sistem ile gerçekleşir ve bağışçı istediğinde sistemi kendisi durdurabilir.
 • Yardıma muhtaç aileler hakkında her bilgiye program üzerinden ulaşılmaktadır

İslamiyet’in Temeli, Sevgi, Yardımlaşma, Dayanışmadır

Mensubu olduğumuz yeryüzünün son dini İslamiyet’in temeli, sevgi, yardımlaşma, dayanışmadır, Peygamberimiz sürekli bunun altını çizmiş birçok hadisinde bu değerlere örnekler vermiştir. Toplumda görmek istediklerini önce kendisi uygulamış, yedirmiş, giydirmiş, sahip çıkmış, yardımcı olmuştur bu yüzden Müslümanlar olarak bizler, onun yolundan ilerleyenler Kardeş Aile Projesi Beşir Derneği aracılığı ile birbirimize yardım etmeli, kardeşliğin gereğini yerine getirmeliyiz. 

Unutulmamalı Ki Müslümanlar Bir Beden Gibidir

Kuran-ı Kerim’de Yüce Allah iyilikte ve fenalıktan sakınmakta birbiriniz ile yardımlaşın, günah ve düşmanlıkta yardımlaşmayın buyurmuş ve yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemini kullarına anlatmıştır. Unutulmamalı ki Müslümanlar bir beden gibidir, birimizin başı ağrısa acıyı hepimiz hissederiz, bu nedenle birbirimizi korumalıyız ve birbirimize merhamet etmeliyiz. 

Çocuk Yaradan’ın Bize En Güzel Emanetidir 

Yapacağımız maddi veya manevi destekler ile bir ailenin sağlam temeller üzerinde sallanmadan durmasına vesile olmalıyız, her ailenin kendine yeter hale gelmesi için düzenli destekte bulunmalıyız. Kardeş Aile Projesi Beşir Derneği katkısı ile çocuklara huzurlu ve güvenli bir aile ortamı yaratmalıyız çünkü çocuk toplumumuzun ve bizlerin geleceği, Yaradan’ın bize en güzel emanetidir.