İnsani Yardım Bağışı

İnsani Yardım Bağışı

Tüm dünya üzerinde bir çok insan çeşitli sebeplerle yaşam mücadelesi vermektedir. Gerek iç savaş, gerek yoksulluk, gerek susuzluk, hastalık gibi sebeplerden dolayı birçok insan hayatını ya kaybediyor ya da en zor yaşam koşullarında hayatını sürdürmeye çalışıyor. Beşir Derneği olarak yardıma muhtaç olan tüm mazlum insanların imdadına koşmaya çalışıyor, bu insanların tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. Her türlü insani yardım konusundaki temel ihtiyaçların ihtiyaç duyulan bölgeye götürülmesini hedeflemekteyiz. Tüm yardıma muhtaç bölgelerin yardıma ihtiyacı kalmayacak seviyeye gelene kadar orada yaşayan insanlara yardım eli uzatmaya devam ediyoruz. 

Beşir Derneği

Tüm dünya genelinde insani yardım çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Dünyanın her yanında yardımlaşma, insanlık ve kardeşlik gibi temel insani duyguların gelişmesine öncelik vermekteyiz. Bu sebeple bu prensiplere uygun insani yardım organizasyonları yapmaktayız. Bölgelerde aktif olması gereken sivil toplum kuruluşlarına Beşir Derneği olarak yardım etmeye çalışıyor buralarda yaşayan insanlar için yiyecek, içme suyu, giyecek, ayakkabı, temizlik malzemeleri, eğitim, aşevleri, fırın gibi acil ihtiyaçların yanı sıra, okul su kuyuları, gibi kalıcı yardımlar da gerçekleştirmekteyiz.

Beşir Derneği olarak sağlık yardımı konusunda ihtiyaç sahibi bölgelere acil olarak yardımcı olmaktayız. Gerek ilaç dağıtımı, gerekse tıbbi cihaz desteği, gerekse personel desteği gibi alanlarda birçok sağlık desteği sunmaktayız. İhtiyaç sahiplerinin insani yardım konusunda her zaman yanlarında oluyoruz.

Eğitimin yarıda kaldığı, ülke içerisinde ki savaş durumu nedeniyle eğitimin yapılamadığı ülkelerde çeşitli eğitim olanaklarının sağlanması konusunda da Beşir Derneği olarak rol oynamaktayız. Bu eğitim olanakları için öğrenciler adına gerekli araç gereçlerin sağlanması konusunda her türlü yardımı gerçekleştirmekteyiz.

Türkiye Genelinde

200 den fazla Beşir Derneği temsilciliği bulunmaktadır. Bu temsilciliklerimizde ise binlerce gönüllümüz görev yapmaktadır.

Beşir Derneği olarak bağışçılarımızın destekleri ile geniş kapsamlı bir şeklide insani yardım organizasyonu yapmaktayız.  Gıda malzemeleri, giyim malzemeleri, bebek malzemeleri, eğitim araç ve gereçleri, yakacak yardımı, sağlık malzemeleri gibi hayatın her alanında insanların ihtiyaç duyacağı tüm gereksinimleri bağışçılarımız sayesinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Ayrıca Kilis ve Reyhanlıda oluşturmuş olduğumuz aşevleri ve fırınlar yardıma muhtaç, açlık içinde yaşayan insanlara bir lokma sıcak ekmek ve yemek dağıtmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Beşir Derneği olarak Türkiye’nin dört bir yanından bağışçılarımız sayesinde toplanan bağışlarla en temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan insani yardım tırları hazırladık ve ihtiyaç bölgelerine bu insani yardım tırlarını gönderdik. Ülkemizin birçok şehrinden hayır dualarla yollanan insani yardım tırları ile birçok mazlum insana yardım eli uzattık.

Beşir Derneği olarak bağışçılarımız ve gönüllülerimiz sayesinde topladığımız yardımlarla binlerce gönüle dokunacak, binlerce aç ve susuz kalmış çocuğun yanında olacağız.

“gönüller yapmaya geldik” düsturunu benimseyerek karış karış tüm dünyaya iyilik dağıtarak insani yardım faaliyetlerine Beşir Derneği olarak hız kesmeden devam edeceğiz. İdlib, Humus ve Halep gibi iç savaşın yaşandığı bölgelerde yüz binlerce savaş mağduru insan bulunmaktadır. Bu insanların birçok alanda acil ihtiyaçları bulunmaktadır. Giyecek ayakkabıları olmadığı için çamur içinde yürüyen ve oynayan on binlerce çocuk bulunmaktadır.  Beşir Derneği olarak bu çocuklar ve aileleri için giyecek, ayakkabı, gıda ve sağlık ihtiyaçları için insani yardım tırları oluşturduk ve yardıma gönderdik. Temel gıda malzemeleri, temizlik malzemeleri, bebek ürünleri, sağlık ürünleri gibi insani yardım ürünleri ile zor durumda olan insanların yanında olduk. Bu bölgelerde kurduğumuz aşevleri ve fırınlar sayesinde yardıma muhtaç insanlara sıcacık yemek verebiliyor olmanın sevincini bağışçılarımız ile birlikte yaşıyoruz.