İnsani Yardım

İnsani Yardım

Hadislerde aktarıldığı gibi; fakir insanların işlerini halletmek için çaba harcayan, koşturan ve mücadele eden kimselerin, Allah için cihat etmiş gibi sevap kazandığını çok açık bir biçimde ifade eder. İslamiyet'e göre insani yardım son derece önemlidir. Hadislerin haricinde yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'in birçok yerinde de bu konuya dair açık hükümler mevcuttur. Beşir Derneği bu konuda size destek sağlıyor. Hem ülke içinde hem de ülke dışında yardıma muhtaç olan kişilere ulaşmak artık çok zor bir işlem değil.

Beşir İnsani Yardım Derneği Özellikleri Neler?

İnsani yardım kuruluşu Beşir Derneği, bundan 9 sene önce 2011 tarihinde resmi olarak faaliyetlerinin startını verdi. Allah'ın yardımlaşma emrini yerine getirmek, Müslümanların, nerede olurlarsa olsunlar acılarını dindirmek için yola koyulan dernek, bu konuda kısa sürede çok mesafe kat etti. Resmi izni olan hayır kurumu bugün; Türkiye'den Arakan'a, Endonezya'dan Afganistan'a, Sudan'dan Tanzanya'ya ve daha birçok yere yardım elini uzatıyor. Osmanlı'dan beri atalarımızın bize miras bırakmış olduğu mazlumların sesi olma misyonunu yerine getiriyor. 

Beşir İnsani Yardım Derneği Ramazan Faaliyetleri Hangileri?

  • Ramazan ayı gıda yardım paketleri dernek tarafından özenle hazırlanıyor. Uzun bir süre yetecek kadar, zengin olan içeriğiyle öne çıkan bu paketler, gerçekten ihtiyaç sahibi olan insanlara en kısa sürede ulaştırılıyor.
  • İnsani yardım kurumu aynı zamanda özel iftar sofralarıyla birçok kişinin karnının doymasını sağlıyor. Bu konuda çok başarılı organizasyonlara imza atmakta. 
  • Ramazan ayını takip eden bayram gününde, yetimlerimizin boynunun bükük kalmasını engelliyor. Çünkü onlara özel bir kıyafet projesine sahip.
  • Mushaf-ı Şerif projesi ise Afrika ve daha nice farklı coğrafyada Kur'an - ı Kerim'i olmayan gençlere, yüce kitabımızı hediye etmek için aktif hale getirildi.

Bunun gibi daha nice ve Ramazan ayına özel olan faaliyetlere katkıda bulunmak için harekete geçin. Sizler de gönlünüzden kopan miktarda para yollayarak Müslümanların yüzünü güldürün.

Beşir İnsani Yardım Derneği Yurtdışı Projeleri Neler?

İnsani yardım faaliyetleri Beşir Derneği tarafından sınırların ötesine taşınmış durumda. Yemen, Somali, Arakan, Sudan, Suriye gibi mazlumların çok olduğu yerlere bağışta bulunabilirsiniz. Gerek yetimhane gerekse okul projeleri içinde bulunabilirsiniz. Hem rejim hem de Rusya tarafından sık sık hedef gözetmeden vurulan İdlib için briket ev kampanyasına katkı sağlamak mümkün.

Beşir İnsani Yardım Derneği Su Kuyuları Projeleri Neler?

  • Tanzanya, Afrika, Afganistan, Arakan gibi yerlerde su kuyusu açma projesi başlatan Beşir Derneği, mazlumları temiz içme suyu ile buluşturuyor.
  • Dilediğiniz kadar yardım yapabilirsiniz.
  • 3000 dolar veya fazlasını ödeyerek, bölgedeki su kuyularına isim verebilirsiniz.

Beşir İnsani Yardım Derneği Kurban Kesimi Nedir?

İnsani yardım kurumu, sizden almış olduğu vekalet ile kurban kesiyor. Online sistemlerle vekil atayın. Kurbanınız kesilirken videoya alınıyor. Adınız okunuyor. Daha sonra bu materyallere size postalanıyor. Kurban etinizden birçok fakir, aç Müslüman faydalanıyor. Tüm bunlar sizin için hayır anlamına gelmekte.

Beşir İnsani Yardım Derneği Fitre ve Zekat Bağışları Nedir?

İnsani yardım faaliyetleri kapsamında hem zekat hem de fitre bağışlarınız hemen ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. Bu iki ibadet de, ekonomik durumu iyi olan Müslümanlar içindir. Zekat, yılın her dönemi verilebilir ve sınırı yoktur. Kırkta birlik bir nisap miktarı olmak zorunadır. Fitre ise her yıl belirlenir. Ramazan Bayramı’na kavuşmuş olmanın mutluluğu ve şükrü ile ihtiyaç sahiplerine ödenir. Beşir Derneği üstünden insani yardım yapmak için başvuruda bulunabilirsiniz.