İdlib Yardım Eli

İdlib Yardım Eli

2011 yılından bu yana devam eden Suriye iç savaşı ile birlikte ülkemize göçler başladı, her gün bir çatışma ve her gün ölümlerin yaşandığı ülkede en fazla can kaybı ve yıkım İdlib yardım yaptığımız, Suriye’nin İdlib kentinde gerçekleşiyor. Savaştan ve zulümden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin umudu ve sığınmak için güvendiği ülkemiz için iç savaş kaynaklı göçün ağırlığı karşısında dünyadan gereken yardım ve desteği alamıyor. 

Beşir Derneğinin Suriye’ye Yardımları Var Mı?

Ama bizler dinimizin gereği ve insani görev olarak sorumluluk hissettiğimiz yardımlarımızı Suriyeli kardeşlerimizin üzerinden çekmiyoruz. Yardım elimiz sürekli onların omuzunda Türkiye’nin her bir ferdi hem yurt içinde hem de Suriye’de ki kardeşleri için seferber oluyor. Beşir Derneği olarak bizlerde Suriyeli kardeşlerimizin her daim yanlarındayız, insani yardımlarımızın dışında farklı projelere de sizlerin desteği ile imza atıyoruz. 

Bakara Suresi 44. Ayeti Neyi Emreder?

İç çatışmalardan Türkiye’ye göç eden İdlib’li kardeşlerimiz için İdlib yardım için Killi bölgesinde konut projemizi başlattık, 7500 kişilik aile yaşam merkezi onlara sıcacık bir yuva, sığınılacak sağlam bir duvar olacak. Bakara Suresi 44. ayetinde Yüce Allah siz insanlara iyiliği emrederken kendiniz unutuyorsunuz, siz Kuran’ı okuyor yine de akıllanmıyor musunuz demekte. 

Proje, Kampanya Ve Yardımlar Sürüyor Mu?

Bizler iyilik yapmak için kendimizi unutmayanlardanız, siz din kardeşlerimizin yardımları ile elimizi tüm dünya topraklarında ki mazlumlara uzatıyoruz, dünya coğrafyasında ki yardım çığlıklarına kulaklarımızı kapatmıyoruz, Azez, idlib, Eriha ve Etarip’te bulunan paylaşım mağazalarımızda savaşta nedeni ile mağdur olan Suriyelilerin ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlıyoruz. Suriye Koordinatörlümüzün öncülüğünde Kilis ve Reyhanlı’da ki lojistik depo, fırın ve aşevleri ile kamplarda ki savaş mağdurlarına gıda yardımı yapıyoruz, projelerimiz ve kampanyalarımıza her gün bir yenisini ekliyoruz. 

Briket Ev Projesi Nedir?

Bu inanç ve umutla başladığımız İdlib yardım konut projemiz tüm hızı ile sürüyor, Briket Ev Projesi ismini verdiğimiz projemize gösterilen destek ve katkı sayesinde en kısa sürede İdlibli kardeşlerimizi sıcak bir çatıya kavuşturacağız. Ebeveyn ve oturma odası, mutfağı, banyosu, tuvaleti hatta kapalı bahçe alanı ile 40 m2 olarak tasarlanan briket evlerimizin hava şartlarından etkilenmemesi için her şey düşünüldü, her ev için bir tonluk su depoları yapılıyor, İdlibli 7500 kişi çadırda yaşamaktan kurtulacak ama bunun tamamlanması noktasında destek ve yardımlara ihtiyaç var. 

Beşir Derneği İçin Nasıl Bağış Yapabilirim?

Sadaka-i Cariye olarak yapacağınız yardımlar sonrası sizde isminizi bir eve verebileceksiniz, bunun için İDLİB yazarak derneğimizin her operatör için geçerli olan 4012 – 4032 ve 4042 numaralarına SMS atın. Bir briket evin maliyeti 6 bin lira isteyen yardımseverlerimiz bir evin maliyetini karşılayarak ismini bu ev ile ölümsüzleştirebilir, projeyi desteklemek ve İdlib yardım etmek isteyenler online bağış yöntemi ile Derneğimizin TR 6000 0100 0784 5746 1050 5133 IBAN numaralı Ziraat Bankası hesabına bağış yapabilir. 

Sadaka-İ Cariye Ne Anlama Gelir?

Peki, sadaka-i cariye ne demektir, Sadaka-i cariye ölümden sonra da sevap almaya devam etmektir bu da ancak insanların kişinin vefatından sonra da kullanmaya devam ettikleri okul, cami, çeşme, köprü gibi hayır yaptırmak ile gerçekleşir. Bir hadise-i şerifte sadaka-i cariye ile ilgili insanın ölümünden sonra üç amelin kesilmediği bunların yararlı ilmi eser, salih evlat ve sadaka-i cariye olduğu anlatılmaktadır. Hem rehberimiz Kuran-ı Kerim hem de peygamberimiz sallahu aleyhi vesselemin buyurduğu gibi her kim bu dünyada kalıcı bir eser bırakırsa ölümünden sonra sevap almaya devam eder.