Her Sınıfı Yetim Kardeşi Var Projesi

Her Sınıfı Yetim Kardeşi Var Projesi

Bugün dünyada birçok başarılı çocuk ekonomik nedenler yüzünden okuyamıyor. Eğitim çocuklar için ise hayatını şekillendirmekte önemli rol oynayan ilk etkenlerden biri. Ancak bu imkana erişemeyen yüz binlerce çocuk var. İşte her sınıfın yetim kardeşi var projesi ise bunun için kuruldu. İlerde hiç okuyamayan çocuk kalmasın diye.

Eğitim Hakkı 

Eğitim her çocuğun hakkıdır. Günümüzde eğitim olmadan kariyer yapmak da mümkün olmuyor. Bu sebeple mutlaka her çocuk eğitim görmeli ve de hayallerine ulaşmalıdır. Özellikle ilk öğretim eğitimini bile alamayan ve okur yazarlığı bile olmayan insanlar günümüzde hala var. Bu da eğitim seviyesinin düşmesine ve o insanların ilerde bir gelecek kurmasını daha da çok zorlaştırıyor. Bu duruma kesinlikle el atılmalı ve yardım edilmeli. Elinde bu duruma dur diyebilen insanlar mutlaka bu konudaki yardım ellerini uzatmalılar ve okuyamayan çocuklar okutulmalı. Her sınıfın yetim kardeşi var projesi denildiğinde ise bunlar göz önüne alınarak proje kampanyası oluşturuldu ve bu insanlara yardım etmek amaçlandı.

Yetim Kardeş

Günümüzde yetim olarak dünyaya gelmiş ve başında anne baba olmayan da bir çok insan var. Bu o çocukların seçimi değil maalesef ama hayata başlarken bununla sınanmak zorunda kalıyorlar. İçlerinde ise kocaman bir çaresizlik duygusu hissediyorlar. İşte bu projede iyilik ve yetim çocuklar arasında bir köprü oluyor. Eğer maddi imkanınınız el veriyor ise sizde mutlaka elinizden geldiği kadarıyla yardım etmeli ve bu yetim kardeşlere bağışta bulunmalısınız. Bu insanların çoğu yönlendirme olmadığı için eğitim alamıyor ve bir sürü zorluklarla karşı karşıya geliyorlar. Ve hiçbir zaman belki de ev huzurunu göremiyorlar. Ancak her sınıfın yetim kardeşi var projesi bu sebeple kuruldu ve yardım ellerini her yönden yapmayı hedefledi. Empati yapılmalı ve o insanların yardıma muhtaç olduğu unutulmamalı. 

Bağış 

Bu insanlara yardım etmek istediğinizde ise gönlünüzden geldiği gibi yardımlarınızı yapabilirsiniz. Ayrıca online olarak da yapmanız mümkün olacaktır. Online bağış yapmanın bir güzel yanı da uzakta olan çocuklara yardım edebilmek. Örneğin savaşlar yüzünden hayatını kaybetmiş bir yetim çocuğu okutacaksınız belki. Buna erişmek paha biçilemez bir şey oluyor. İşte Beşir derneği sizler için bütün bunların hepsini yerine getiriyor ve yapılan yardımların da yerine ulaşıp ulaşmadığını kontrol ediyor. Bu sebeple bağış yaparken Beşir Derneğine son derece güvenebilir ve bağışlarınızı da gönlünüz rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Her sınıfın yetim kardeşi var projesi olarak aratıp dilediğiniz gibi bağış yapmanız mümkün olacaktır. Aynı zamanda da yapılan destekleri Beşir Derneğinden takip edebilir ve neler yapıldığına da bakabilirsiniz. Böylece hem yapılan şeyleri görmüş olursunuz hem de içiniz rahatlamış olur. Kafanızda bir soru işareti kaldığı takdirde ise gerekli iletişim numaralarını arayarak her türlü sorununuzu yönelmeniz mümkün olacaktır.

Her sınıfın kendi yetim kardeşi var projesi aynı zamanda yetim kardeşlere destek olarak onların yalnız hissetmemesini ve her türlü desteği de sağlamaya hazır olduğumuzu gösteren bir projedir. Böyle bir projede katkınızın olması ise hem sizleri çok mutlu edecek hem de öksüz ve yetim kardeşlerimizi son derece mutlu edecektir. Bu sebeple eğer sizde buraya elinizden geldiğinde bağış yaparsanız oldukça sevap kazanacak ve birini mutlu etmiş olacaksınız. Bizler evimizde rahatça otururken bir çok insan bir sürü dertle ve geçim sıkıntısı ile boğuşmakta. Aynı problemleri ise yarın öbür gün bizim yaşamayacağımız anlamına gelmiyor bu. Bu sebeple gereken yardımlar el verdiğinde mutlaka yapılmalı.