Hayır Kurumlarına Bağış Yapmak

Hayır Kurumlarına Bağış Yapmak

Bağış yapmak ve yardımda bulunmak dinimizin bir gereğidir. İslamiyet, her yönüyle mükemmel olmasının yanı sıra sosyal adaleti sağlaması açısından da bir modeldir. Çünkü her daim muhtaç olan Müslüman kardeşlerimizin desteklenmesini emreder. Hayır kurumlarına bağış yapmak bu noktada çok mantıklıdır. Bu şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaşmak daha kolay olur. Özellikle Beşir Derneği; yurt dışı ve yurt içindeki kardeşlerimize sizin yapmış olduğunuz bağışları ulaştırma konusunda son derece profesyoneldir.

Beşir Derneği Nedir?

Hayır kurumları içinde yer alan Beşir Derneği, devletin sağlamış olduğu 2011 yılında alınmış izinle, gerek Türkiye gerekse kıtaları aşan yerlerde Müslümanların en temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yola çıktı. 15 bölge ve bunlara bağlı bir biçimde olan temsilcilikleri sayesinde, sahadaki ağırlığını hissettiren dernek, son dönemde adından çok sık söz ettirmesini bildi. İslami hassasiyetleri göz önünde bulundurarak, Müslüman kardeşlerimize destek ve yardımlarını esirgemiyor. Tamamen şeffaf olan bir politika belirlemesiyle, oluşabilecek tüm soru işaretlerinin önüne geçmekte.

Beşir Derneği Sosyal Market Projesi Nedir?

Hayır kurumlarına bağış yapacaklar, Beşir Derneği sayesinde birçok kişinin ihtiyacını karşılayabilirler. Bunun için sosyal market projesi dikkat çekici bir hizmet şeklinde karşımıza çıkmakta. Birçok Mümin kardeşimizin ekonomik anlamda zor bir durumda olması bizler için her ne kadar üzüntü verici olsa da, buna bir son vermek mümkün. Çünkü sosyal market sayesinde, ihtiyaç sahipleri diledikleri ürünü tek kuruş para ödemeden alabiliyorlar. Bunun için özel bir sistem oluşturulmuş. Paylaşım noktası adıyla tanımlanmış olan yerler mevcut. Para vermeden 3, 6 ve son olarak 12 ayı kapsayan zaman dilimleri içinde alışveriş yapılabiliyor. Toplamda 32 tane olan bu marketlerin sayısının daha çok olması sizin elinizde. Bunun için hayır kurumlarına bağış yapmak gerekiyor. Yani Beşir Derneği'ne para yollayarak çorbada sizin de tuzunuzun olmasını sağlayabilirsiniz.

Beşir Derneği Kurban Organizasyonu Nedir?

Hayır kurumlarına bağış yapmak, Beşir Derneği üstünden kolay ve hızlı. Kurban kesimini online bir biçimde gerçekleştirmek mümkün. Bunun için vekaletinizi en kısa sürede verin. Vacip, adak, sünnet ve bunun gibi daha farklı isimlerle bilinen ve dinimizde yeri olan kurban kesme ibadetini tamamlamış olacaksınız. Ödediğiniz kurbanın etinden dünyanın farklı yerlerindeki ve ülkemizdeki birçok Müslüman karnını doyuracak.

Beşir Derneği Su Kuyuları Projeleri Nedir?

Dernek aynı zamanda su ihtiyacı olan kişiler için özel kuyular açıyor. Elbette bunu destekçilerinin bağışlarıyla kısa sürede yapmakta. Afrika'nın en ücra yerlerindeki Müminler için bile su kuyusu açan dernek, bu sayede dinimizin yardımlaşma konusundaki emirlerini uyguluyor. Siz de buna katılım sağlayabilirsiniz. Hemen online yöntemlerle ya da bir kısa mesaj ile para gönderimini gerçekleştirmek mümkün olacak. Bu sayede birçok kişi suya kavuşmuş olacak.

Beşir Derneği Korona Pandemi Destek Projesi Nedir?

Hayır kurumlarına bağış yapmak için en doğru adres olan Beşir Derneği, hem dünyayı hem de ülkemizi etkileyen Korona Pandemi döneminde de faaliyetlerini devam ettiriyor. Özellikle risk grubu içinde dikkat çeken 65 yaş üstü olan insanlarımızın ihtiyaçlarını çok hızlı bir biçimde karşılıyor. Bunun için oluşturulmuş özel ekipler söz konusu. Bunların hazırladığı hijyen paketleri var. İçinde ıslak mendil, maske, temizleme jeli, maske ve farklı gıdalar mevcut. Dinimizde her daim büyüklere saygı göstermek, onların ihtiyaçlarını karşılayabilmek bir emir olarak biliniyor. İşte Beşir Derneği bunu başarılı bir biçimde yerine getiriyor. Hayır kurumlarına bağışta bulunmak isteyenler, dernek sayfası üstünden bu projeye katılım sağlayabilirler.