Giyim Yardımları Faaliyetleri Sürdüren Dernekler

Giyim Yardımları Faaliyetleri Sürdüren Dernekler

Ülkemize gelen ve sayıları günden güne artış gösteren binlerce sığınmacı mevcut. Aynı zamanda yetersiz hayat şartlarına sahip olan Müslüman kardeşlerimiz de bulunuyor. Örneğin çoğunun ikinci bir kıyafeti yok. Tek üstlerinde olan kıyafetler ile yaşamını sürdürmeleri de oldukça zor. Bunun için giyim yardımları faaliyetleri sürdüren dernekler:

  • Adı üstünde ikinci bir kıyafet imkanı sunuyor. 
  • Tertemiz ve yeni kıyafetlerin bu güzel insanlara ulaşmasına yardımcı oluyor. 

Hepimiz aldığımız yeni kıyafetlerin hayali ile yaşar ve planlar yaparız. Oysa ki dolaplarımızda daha niceleri varken… Onların bu kadar alternatifi yok. Sadece ikinci bir kıyafete sahip olmak bile onlar için yeterli. Beşir Derneği sayesinde onlara ikinci bir kıyafet vermek artık sizin elinizde. 

Giyim Yardımı Kimlere Yapılır?

İhtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız için giyim yardımları sürdürülmekte. Örneğin ülkemizde ki sığınmacılar bunlar arasında. Aynı zamanda üst – baş alamayacak kadar durumu kötü olan kardeşlerimiz de bulunuyor. Hepsi için:

-Malzemeler: Giyim malzemeleri belirlenir ve ihtiyaçlarına göre temin edilir. Mesela kışlık ile yazlık olarak ayrılır. Aynı zamanda yetişkin, genç ya da bebek olmaları fark etmiyor. Herkesin ihtiyacına uygun faaliyetler sürdürülür. 

-Giyim: Bağışlanacak olan kıyafetlerin yeni olmasına özen gösterilir. Giyim yardımları faaliyetleri sürdüren dernekler ikinci el alımı yapmıyor. Beşir Derneği tamamen yeni ve gıcır gıcır olan kıyafetleri bağışlamaya özen göstermektedir. Onların da yeni kıyafetler ile buluşmaya hakkı var. İkinci bir kıyafete sahip olmaları sizin elinizde. Ve yüzlerinde ufacık bir tebessüme dahi neden olmanız zor değil. 

Çocuklar İçin Giyim Yardımı Yapılıyor Mu?

Giyim yardımları faaliyetleri sürdüren dernekler her yaşa hitap eder. Yaşlısı genci herkesin temel ihtiyaçları giderilir. Örneğin bebekler ve çocuklar için de aynı durum geçerli. Bu minik kalpler için:

  • Yepyeni kıyafetler temin edilir. 
  • En güzelleri ve en beğenilecek olanlar toplanıyor. 
  • Yeni doğan bebeklerin dahi giyim ihtiyaçları gideriliyor. 

Gerek kışlık gerekse yazlık olacak şekilde kıyafetlerin hazırlanmasına ve temin edilmesine özen gösterilir. Kışın ayrı bir mont ya da bot almak yerine onların sıcacık kalmasını istemez misiniz? Kış aylarında üstlerini örtmek ve sağlıkla kalmalarını sağlamak artık çok basit. Beşir Derneği ile iletişime geçenler tüm bu imkanlardan anında faydalanacaktır. 

Kışlık Giyim Yardımı Nasıl Yapılır?

Yazdan ziyade kışın giyim ihtiyaçları daha fazla öne çıkıyor. Soğuk hava şartları vatandaşlarımızın hasta olmalarına neden oluyor. Sağlık sorunlarının önüne geçmekte bu zor zamanlarda güçleşiyor. Bunun için öncelikle kışlık kıyafet yardımları için harekete geçilmekte. 

Giyim yardımları faaliyetleri sürdüren dernekler arasında olan Beşir Derneği, yeni olan kazakları ya da montları ihtiyaç sahipleri ile buluşturmaya özen gösterir. Paketleri ile tertemiz olarak ellerine ulaştırmalarına dikkat eder. Hem yetişkinlerin hem de çocukların mutlu olmasını sağlar. Ve bu mutluluğa vesile olmanız hiç zor değil. 

Giyim Yardımı Nasıl Yapılır?

Bağış yapmak isteyenler Beşir Derneği ile iletişime geçerek tüm merak ettiklerine yanıt bulabilir. Mesela giyim yardımlarının ‘Gıda Bankacılığı’ tarafından vergilerden düşülmesi dikkat çekmektedir. Bu konulara dair:

  • Çağrı merkezini istediğiniz zaman arayabilirsiniz. 
  • Temsilciler ile iletişime geçerek yanıt bulabilirsiniz. 

Online olarak bağışlara geçilebilir. Yani derneğe gelmeniz gerekmiyor. Bu kolay imkanlar sayesinde yaşlısı genci herkesin mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Onlara en yeni ve temiz kıyafetleri sunmak zor değil. Bebeklerden çocuklara herkese giyim yardımı yapılıyor. Paketleri ile verilen kıyafetler, başta çocukların yüzlerinde tebessüm oluşturuyor. Bu tebessüme şahitlik etmek istemez misiniz? Hemen onlara ufakta olsa bir bağışta bulunabilir ve ihtiyaçlarına karşılık verebilirsiniz.