Gazze Ye Yardım Hesap Noları

Gazze Ye Yardım Hesap Noları

Gazze Ye Yardım Hesap Numaraları; Gazze Filistin’in güneydoğu dolaylarında kurulmuş uzun yıllardır istilacı devletlerin boyunduruğu altında kalmış ve kalmaya devam eden şehirdir.

Gazze şehri Filistin’in en büyük şehridir gazzenin kökeni oldukça eski bir köke dayanmaktadır dünyanın en eski yerleşim alanlarından biri de Gazze Şehridir tarih tunç Çağına dayanmaktadır Gazze şehri zamanında Osmanlı’nın hâkimiyeti altına girmiştir Yavuz sultan Selim sayesinde Gazze şehri Osmanlı’nın himayesi altına girmiştir Gazze şehrinde hala iç karışıklıklar siyasi olaylar bir kargaşa söz konusudur ülkenin nüfus sayısı oldukça azdır yaklaşık 300.000 kadar. Gazze halkının çoğu Müslüman‘dır. Toprakları gittikçe küçülen Filistin’de bugün İsrail’in kontrolü altında devam etmektedir hava sahası kara suları vb. hepsi İsrail’in kontrolündedir Şu anda dünyada en çok mülteci kapsamına giren mülteci olan Gazze halkı olarak bilinmektedir.

 

Gazze’de Ne Yapılır?

Gazze Ye Yardım Hesap Numaraları;

Eğer bir gün yolunuz Gazze’ye düşerse. İklimi havası kültürü açısından bilgilenmek isterseniz önemli zamanında Osmanlının hâkimiyetindeyken yapmış olduğu eserleri de vardır. 98 senesinde sanat ve el sanatları köyü kurulmuştur bu köyde özellikle çocukların çok ilgisini çekebilecek tarzda el işleri boyama bu tarz şeyler yapılmakta olan bir kültür merkezi haline getirilmiş olan köy gidenlerin uğrak noktasıdır. Camileri arasında ise Ulu Cami, Mervan camisi Gazze’nin biriktirmiş olduğu Gazze şehri için önemli kültürel miraslardır. Bir diğer önemli yer ise Napolyon kalesi Napolyon Bonabart dönemine dayanmaktadır. Gazze’nin iklimi açısından oldukça sıcak ve kuru bir hava hâkimdir kışın ise soğuk geçmektedir gitmek isteyenler için en iyi tarih ise nisan başı ile mayıs ortası olacaktır.

Gazze Ye Yardım Hesap Numaraları;

Gazze Ye Yardım Hesap Numaraları; Bu zamana kadar Gazze’ye yapılan tıbbi ve gıda yardımları çoğunlukla Türk ve Arap ülkeleri tarafından yapılmıştır. Özellikle son dönemlerde internetin popüler olması ve bilinir hale gelmesi ile internet siteleri üzerinden yapılan yardımlarla yâda sms yöntemi ile gönderilen yardımlar ile de Filistin’e bağışlar da bulunarak düzenli olarak tekrarlanmasında isteyerek katkılarda bulunabilirsiniz. Yardım için Ziraat bankası Türkiye Halk bankası Vakıflar bankası bu bankalar aracılığıyla Gazze şehri için destek vermek ve bir nebze de olsa yardım eli uzatmak için bu hesap numaralarından yardımlar da bulunabilirsiniz Özellikle vakıflar aracılığıyla bu yardımlar kesinlikle emin ellerde olmakta ve aklınızda hiçbir şüpheye mahal vermemektedir. Çünkü bu yardımların şeffaf bir şekilde gözükebilmesi için kurumlar vakıflar dernekler olabildiğince insanlara göstererek ve duyurarak bağışları toplayarak bu bağışları ihtiyacı olan insanlara yollamaktadırlar.

 

Yardımların amacı insanların temiz gıda ya ulaşabilmekti temiz giysiler Tıbbi yardım ve destekler ve benzeri durumlar için bu tarz bağışlar toplanılmaktadır.

 

Bu gibi durumlarda yardıma ihtiyacı olan insanlara el uzatmak vesilesi ile bir nebzede olsa o insanların ihtiyaçlarını gidererek iyilikler de bulunmak önemlidir. Bu ülkenin insanları ile hem dini açıdan aynı inanışa sahip olmamız ile hem de insaniyet ve vicdan sahibi kişiler sayesinde yardımlarda bulunmak önemlidir. Sözümüzü güzel ve anlamı derin yardımlaşma ile ilgili ayetle bitirerek hesap numaralarını vermiş olacağız.

 

(Sadakalar) Kendilerini Allah yolunda adayan fakirler içindir ki, onlar, yeryüzünde dolaşmaya güç yetiremezler. İffetlerinden dolayı bilmeyen onları zengin sanır. (Ama) Sen onları yüzlerinden tanırsın. Yüzsüzlük ederek insanlardan istemezler. Hayırdan her ne infak ederseniz, şüphesiz Allah onu bilir. (Bakara 273)

 

Ziraat Bankası
Aşağı Ayrancı Şubesi
555 555 55

Türkiye Halk Bankası
Bakanlıklar Şubesi
05 0000  05

Vakıflar Bankası
Finans Market Şubesi

20 555 55