Gazze Yardım SMS

Gazze Yardım SMS

Gazze, Filistin'in güneybatısında bulunuyor. Derneklerin başarı ile yürüttüğü yardım organizasyonları arasında Gazze'de bulunuyor. Sizin de bu konuda yardımlarınızı bekleyen Beşir Derneği yıllardır Gazze'ye ihtiyaçlarını götürmeye devam ediyor. Gazze yardım SMS ile 5 TL, 10 TL ve 20 TL gibi miktarlarda yardımda bulunabilirsiniz. Bulunacağınız 5 liralık bir yardım bile Gazze halkı için hayati önem taşıyor.

Gazze'de Yaşananlar

Gazze 2006 yılından beri İsrail tarafından havadan, karadan ve denizden abluka altında tutuluyor. Buradaki halkın birçoğu en temel ihtiyaçlarını karşılama konusunda bile zorluk yaşıyor. Gazze halkı barınma, beslenme, giyinme, sağlık ve eğitim gibi temel ihtiyaçlarından mahrum kalıyor. Harita bölgeler günde sadece birkaç saat elektrik oluyor.

Gazze halkı yıllardır abluka altında hayatını sürdürmeye devam etmeye çalışıyor. Burada 2 milyondan fazla insan var ve bu 2 milyondan fazla insanın neredeyse tamamı zorluklarla mücadele ediyor. Gazze'de işsizlik yüzde 52 ile oldukça yüksek bir seviyede. Bu yüzden burada yaşayan çoğu insan tek başına ihtiyaçlarını karşılayamıyor.

Filistin, Gazze'ye gönderilen yardımlar İsrail tarafından kısıtlanmaya çalışılıyor. Yaşanan bu insanlık dramı yüzünden pek çok insan hayatını kaybetmiştir. Hayatta kalanların yaşama tutunma bilmeleri için elimizden geleni yapmalıyız. Gazze'ye yardım için Gazze yardım SMS sistemi kurulmuştur. Sizde sadece bir sms ile durumunuzun elverdiği kadar katkıda bulunabilirsiniz.

Gazze Yardım SMS Nasıl Gönderilir?

Gazze yardım SMS ile 5 Türk lirası, 10 Türk lirası veya 20 Türk lirası destekte bulunabilirsiniz. Büyük harflerle FİLİSTİN yazıp 4012 numarasına göndererek 20 Türk lirası bağışta bulunabilirsiniz. FİLİSTİN yazıp 4032’ye göndererek 10 Türk lirası bağışta bulunabilirsiniz. FİLİSTİN yazıp 4042’ye göndererek 5 Türk lirası bağışta bulunabilirsiniz. Mesaj birden fazla kez gönderilerek daha fazla bağış yapılabilir. İstediğiniz kadar SMS göndererek istediğiniz kadar bağış yapabilirsiniz. Unutmayalım ki buradaki insanlar bizim yardımlarımız sayesinde hayatta kalabiliyor. Göndereceğiniz 5 Türk lirası değerindeki yardım bile onlar için hayati değer niteliği taşımaktadır.

Gazze'ye Neden Yardım Etmeliyiz

Savaşlar, doğal afetler, salgın hastalıklar gibi durumlarda tüm ülkelerin halklarının yardıma ihtiyacı olmaktadır. Böyle durumlarda diğer ülkelerden gelen yardımlar sayesinde insanlar hayatta kalabilmektedir. Bizim de bir gün ihtiyacımız olabileceğini göz ardı etmeden dünya üzerindeki yardıma muhtaç tüm bölgelere yardım eli uzatmayı amaçlıyoruz. Bu bölgelerden bir tanesi de Gazze olarak karşımıza çıkıyor.

Abluka altındaki Gazze için gıda, kıyafet, Sağlık hizmetleri ve eğitim gibi ihtiyaçları karşılamak için organizasyonlar düzenliyoruz. Bu bölgedeki birçok insan sizin yardımlarınız sayesinde hayatta kaldı. Birçok insan yapılan bağışlar sayesinde açlıktan kurtuldu, hastalıklardan kurtuldu. Yapılan yardımlarla birçok insanın eğitim alması sağlandı. Şimdiye kadar yapılan bağışlar bölgede oldukça güzel bir gelişim gösterse de Gazze'nin hala bize ihtiyacı var. Siz de bu ihtiyacı karşılamak için Gazze yardım SMS kampanyasına katılarak buradaki kardeşlerimize yardım eli uzatın.

Allah Yardımlaşanları Sever

Hiç şüphesiz ki yardıma muhtaç olanlara yardım eli uzatanlar Allah katında mükafatlandırılacaktır. Allah Müslümanlara birbirleriyle yardımlaşmalarını ve durumu iyi olanların varlıklarını muhtaçlar ile paylaşmalarını söylemiştir. Muhtaç birine yardım el uzatanın günahları affedilir. Peygamber efendimizin de yardıma ihtiyacı olan birçok kişiye el uzattı bilinmektedir. Allah'ın sevgisini kazanmak için dünya üzerinde yardıma ihtiyacı olan herkese yardım ile uzatmalıyız.

Abluka altındaki Gazze’de kardeşlerimiz barınma, beslenme, giyinme, sağlık ve eğitim hizmetleri alma gibi konularda bizim yardımımızı bekliyor. Siz de onlardan yardımlarınızı esirgememek için Beşir Derneği ile Gazze'ye yardım kampanyalarına destek verin.