Fitre Afrika

Fitre Afrika

Fitre ile güzel hayatlar yaratmak için sizlerde bir adım atabilirsiniz. Fitre, her Müslümanın ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine vermekle yükümlü oldukları para miktarıdır. Belli bir miktar belirlenerek her yıl her Müslüman etrafındaki insanlara yardım ederek bu şekilde ibadetlerini etmiş olurlar. Allah’ın bizlere buyurduğu bir emir niteliği taşıyan Fitre, şartlara haiz her Müslümanın mutlaka yerine getirmesi gerekmektedir. Kendisine fitrenin vacip olduğu kişilerin çocukları adına da vermelidir. Ve bu şekilde malı ve mülkünün kefaletini vererek ya da çocuklarının rızkını vererek hem kötülüklerden korumuş hem de onlar adına bağış yapmış olmalıdırlar. Kişi kendi ülkesi adına yardım edebileceği gibi Afrika Ülkesine de yapabilmektedir. Afrika kıtası, bu konuda yardıma en çok muhtaç olan kıta olmakta ve binlerce kişiden oluşan ekiplerle projeler sizlerin bağışlarıyla can bulmaktadırlar.

Fitre Afrika yardımlarınızı Afrika kıtasına yapmak isterseniz

Bunu güvenilir bir dernek aracılığı ile yapabilir ve bağışta bulunmuş olursunuz. Bu konuda Beşir derneği Fitre Afrika adı altında çok güzel projeler yürütmektedirler ve sizlere sunduğu daha birçok çeşit projelerle yardımlarınızı beklemektedirler. Herkes tarafından toplanan bu bağışların Beşir derneği çalışanları tarafından Afrika’nın seçilen bölgesine gidilerek faaliyetler yürütülmektedir. Beşir derneği bu konuda oldukça başarılı ve güvenilirdir, Hiçbir tereddüt etmeden gönül rahatlığı ile başvurabilir ve bağışınızı yapabilirsiniz. Toplanan fitreler, belirlenen bölgelere gitmekte ve bölgenin seçiminde Afrika kıtasının sosyo kültürel ve siyasal yapıları detaylı incelenmektedir. Toplanan fitrelerin bu fakirlere verilmesi onları çok mutlu etmektedir. Sizlerde Fitre Afrika adı altında Beşir derneğinin sitesine girerek Afrika’daki yürütülen faaliyetlere göz atabilir ve ilgiliyseniz bağışta bulunabilirsiniz.

Afrika Kıtası

 Elli dört ülkeden oluşan en büyük ikinci kıtadır ve Afrika ülkesi dünya üzerindeki konumu özelliği ile sert coğrafyalara sahip olması, çöl topraklarının Kıta’nın büyük bir bölümünü oluşturuyor olması özellikleri ile gelişememiş, ekonomik anlamda tarıma elverişli bir arazilerinin olmaması da bunda etkili olmuş ve su kaynaklarının yetersiz olması bu kıta da açlığın, susuzluğun, hastalığın ve bazı çeşitli hastalıkların çıkmasına yol açmıştır. Afrika kıtasının böyle bir duruma sahip olması bu kıtaya yardımların yapılmasını gerekli kılmış ve bunu gören bazı dernek üyeleri bir araya gelerek yardıma muhtaç insanlara fitre gibi, kurban gibi, yiyecek barınma temel ihtiyaçları nasıl temin ederiz diye düşündüklerinde İnsani yardım derneklerini kuruyorlar ve açmaları gelen bağışlar ile aç olan çocuklara, ihtiyaç sahiplerine bu yardımları en güvenli şekilde yollayabilmek oluyor. Beşir derneği de bu amaca hizmet eden derneklerden bir tanesidir ve Afrika kıtası için yaptıklarını kesinlikle web sitesini ziyaret ederek göz atmalısınız. Çocuklar için okullar, sağlık çalışanlarının da yer aldıkları ekipler ile belli başlı bölgelere gidilerek yapılan yardımlar eşsiz ve Beşir derneği bu konuda kesinlikle uzman kadrosu ile çalışmakta ve her bağışladığınız paranız kuruşuna kadar hakkıyla en ulaşılması gereken yerlere gitmektedir. Afrika, ekonomik boyutların en kötü yaşandığı ülkelerden oluşması, tarihten bu yana açlık ve susuzluk savaşlarının yaşandığı bilinmekte ve bu konuda insanlar daha çok bilinçlendirilmeli ve fitre gibi bağışların toplanarak derneklere gönderilmesi insanların sadece Türkiye de değil tüm dünyadaki çocukların yardıma ihtiyaçları olduğu bilincine varılmalı, açlıktan susuzluktan ölümlerin olduğu ve yetersiz beslenmekten hastalıkların olduğu bilinci oluşturulmalı ve daha çok bağışlar toplanmalıdır.