Filistin’e Kurban Bağışı

Filistin’e Kurban Bağışı

Uzun zamandır ambargo ve abluka altında bulunan Filistin,  dünyanın en büyük açık hapishanesi konumundadır. Serbest olarak dolaşım hakları ellerinden alınmış olan yaklaşık 2 milyon Filistinli burada büyük bir yaşam mücadelesi veriyor. Etrafları yüksek ve kalın duvarlar ile çevrili olan Gazze şehrinde işgalci İsrail tarafından zaman zaman silahlı saldırılar gerçekleştiriliyor. Bu saldırılar şehirde yaşamaya çalışan halkın daha da zor şartlar altında kalmasını sağlıyor. Her geçen gün şartların daha da ağır hale geldiği şehirde ilaç, barınma, hastane, gıda, elektrik ve eğitim gibi ihtiyaçlar oldukça güç bir şekilde karşılanıyor. Kötü günlerin içerisinde boğuşan din kardeşlerimize yardımcı olabilmek için kurbanda bağışlarınızı Filistin’e ulaştırmak için Beşir Derneği olarak görevimizin başındayız. Filistin’e kurban bağışı yaparak orada yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize destek olabilirsiniz. Kurban bağışlarınızın Filistin’e ulaşmasını istiyorsanız uzun süredir hizmet veren güvenilir kuruluşlar ile ortak bir şekilde hareket edebilirsiniz.

Filistin’e Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Filistin’e kurban bağışı yapabilmek için Beşir Derneği’nden destek alabilirsiniz. Derneğimiz Afrika kıtasındaki müslüman kardeşlerimize ve Filistin’deki kardeşlerimize kurban bağışlarınızı göndermek için bekler. Uzun süredir kurban bağışlarınızın ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırılması için hizmet veren derneğimizde bağışlarınızı gerçekleştirebilmek için derneğimiz ile iletişime geçmeniz gerekir.

Dernek ile iletişime geçerek kurban bağış formu doldurursunuz. Bu şekilde kurban bağışınızı ihtiyacı olan kişilere ulaştırabilirsiniz. Filistin’e kurban bağışı yapabilmek için Beşir Derneği’nin yaptığı aracılıktan yararlanmanız mümkündür.

Filistin’e kurban bağışı yaparak orada zorlu şartlar altında yaşama mücadelesi veren din kardeşlerimize yardımcı olma imkânına sahip olursunuz. Kurbanın amacı ihtiyaç sahiplerine kurban bağışı yapmaktır.

Bu sebeple de kurban bağışını gerçekten ihtiyaç sahibi olan din kardeşlerimize gerçekleştirmeniz son derece önemlidir. Filistin’e kurban bağışı yapabilmek için Beşir Derneği’nin aracılığından yararlanabilirsiniz. Filistin’e kurban bağışı için öncelikle Beşir Derneği ile iletişime geçmelisiniz. Web üzerinden ya da çağrı merkezinden derneğe ulaşarak Filistin’e kurban bağışı gerçekleştirebilirsiniz.

Filistin’e Kurban Bağışı Ne Zaman Yapılır?

Kurban bağışı Kurban Bayramı zamanında yapılır. Filistin’e kurban bağışı yapabilmek için de Kurban Bayramı dönemini beklemeniz gerekir. Ancak bayram öncesinde hayvan alarak Kurban Bayramı’nı bu şekilde beklemeniz de mümkündür. Filistin’e kesilecek olan kurban Filistin’de kesilir. Kesim işleminin hemen ardından kurbanın dağıtımı yapılır. Orada bulunan ihtiyaç sahibi kişilere dağıtımı yapılan kurban bağışınız bu şekilde gerçekleştirilmiş olur.

Kurban bağışı yapabilmek için Beşir Derneğinden yardım alabilirsiniz. Derneğimiz uzun süredir Filistin ve Afrika kıtasında bulunan ülkelerdeki mümin kardeşlerimize kurban bağışlarınızı ulaştırır. Filistin’e kurban bağışı yapmak için de Beşir Derneği’nin sunduğu bu hizmetten yararlanmanız mümkündür. Beşir Derneği yardıma muhtaç kişilere ve ülkelere sizler tarafından toplanan yardımları ve kurban bağışlarını iletir.

Filistin’e Kurban Bağışı Yapın Kardeşlerinizi Sevindirin

Filistin’de abluka altında olan ve zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize yardımcı olmak için kurban bağışlarınızı Filistin’e ulaştırabilirsiniz. Filistin’e Beşir Derneği vasıtası  ile kurban bağışlarınızı ulaştırabilirsiniz. Filistin’e kurban bağışı yaparak ihtiyaç sahibi kişilerin bu yardımlarınızdan yararlanmasına yardımcı olabilirsiniz. Beşir Derneği kurban bağışlarınızı Filistin’deki din kardeşlerinize iletir.

Filistin’e Kurban Bağışı Câiz mi?

Filistin’e kurban bağışı gerçekleştirmekte dinî açıdan herhangi bir sorun yoktur. Yani Filistin’e kurban bağışı câizdir. Bu bağışın gerçekleşebilmesi için kurbanı kesecek olan kişiye vekâlet vermeniz gerekir. Daha sonrasında hayvanın İslâmî usullere uygun şekilde kesilmesi ile birlikte kurban bağışınızda herhangi bir sorun olmadan

gerçekleşmiş olursunuz. Filistin’e yapılan kurban bağışı câizdir.