Doğu Türkistan'a Yardım

Doğu Türkistan'a Yardım

Yardımlaşma ve dayanışma toplumumuzun ve kültürümüzün en temel yapı taşlarından bir tanesi olarak kabul edilmektedir. İslam dinine göre ihtiyaç durumunda kimselere yardım etmek çok büyük sebep olarak kabul edilmektedir. Dünyanın pek çok farklı yerinde pek çok ihtiyaç sahibi insan bulunmakta. Beşir Derneği hem ülkemizde hem de dünyanın farklı yerlerinde ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmak için bağışçılar ve bağışa muhtaç olanlar arasında köprü görevini üstlenmektedir. Kurulan bu köprülerden bir tanesi de ülkemiz ile Doğu Türkistan arasında kurulmuştur. Pek çok insan Doğu Türkistan'a yardım etmek için güvenilir bir dernek arayışındadır. Güvenilirliği pek çok kişi tarafından bilinen Beşir Derneği bağışlarınızı direkt olarak Doğu Türkistan'daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. 

Doğu Türkistanlı Müslümanların Dramı

Doğu Türkistan yaklaşık 200 yıldır Çin ülkesi tarafından zulüm görmektedir. Hala vatandaş olarak kabul edilmeyen Doğu Türkistanlılar haklarını alamamakta ve çeşitli insanlık ayıplarına maruz kalmaktadır. Doğu Türkistanlı  kardeşlerimizin ibadet etmeleri yasaklanmakta, toprakları işgal edilmekte, başörtü takmalarına veya sakal bırakmalarına izin verilmemektedir. Düğünlerde alkol kullanılmasına zorlanma gibi baskılara maruz bırakılmaktadırlar. Hatta birçok Doğu Türkistanlı kişiye Allah'ı ve İslam'ı reddettiğine ilişkin zorla belgeler imzalatıldığı bilinmektedir. Camiye gidip ibadette bulunmak isteyenler fişlenmek de ve zulme uğramaktadır. Bu zulümlere Karşı durmak için Beşir Derneği Doğu Türkistan’a yardım götürmek amacıyla bağışlarınızı bekliyor. 

Beşir Derneği ile Doğu Türkistan'daki Zulme Dur Diyelim!

Beşir Derneği'nin bağışa en çok ihtiyaç duyduğu konuların başlarında Doğu Türkistan’a yardım götürmek geliyor. Doğu Türkistan'da 1949 yılından beri insanlık dramı yaşanmaktadır. 1949 yılında Çin hakimiyetine giren Doğu Türkistan'da bulunan Uygur Türkleri temel insan haklarından bile mahrum bırakılmaktadır. 

Doğu Türkistan'da yaklaşık olarak 3 milyon Uygur Türkü bulunmaktadır. Buradaki Uygur türkü kardeşlerimiz güvenlik gibi en temel haklarından bile mahrum bırakılmaktadır. Her geçen gün kardeşlerimiz kaybolmakta ve haksız yere tutuklanmaktadır. Dinlerinden dönmeleri için baskı uygulanan birçok kişinin intihara sürüklendiğini biliyoruz. Hatta kısırlaştırma gibi tamamen insanlık ayıbı çeşitli işkenceler uygulanıyor. Zulme dur demek için yapılacak olan maddi bağışlar çok büyük önem taşımaktadır. Beşir Derneği kardeşlerimizin uğradığı işkenceleri durdurmak için Doğu Türkistan’a yardım götürmeye aracılık ediyor. Siz de bağışta bulunmak için Beşir Derneği ile iletişime geçebilirsiniz. 

Doğu Türkistanlılar Kayboluyor!

Doğu Türkistan bölgesinde yaşayan halkın söylediğine göre burada yaşayan birçok kişi suçu olmadığı halde başlarına örtüler geçirilerek Çin güvenlik güçleri tarafından kimsenin bilmediği yerlerdeki kamplara götürülmektedir. Götürülen kişiler tekrar evlerine dönemiyor ve başlarına ne geldiği bilinmiyor. Bölgede yaşayan genç erkek sayısı ise neredeyse yok denecek kadar az. Bu zulmün ve işkencenin artık son bulması için Doğu Türkistan’a yardım götürmek istiyoruz. Yaşama ve inanç hakları ellerinden alınan Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz için lütfen bağışlarınızı Beşir Derneği’ne ulaştırın. 

Yardım İçin Beşir Derneği ile El Ele!

Beşir Derneği şimdiye kadar Doğu Türkistanlı ihtiyaç sahiplerine birçok bağış ulaştırılmıştır. Doğu Türkistanlı pek çok yetimin Türkiye'ye gelmesine ve giyim, yemek gibi ihtiyaçlarının karşılanmasına aracılık etmiştir. Fakat yapılan yardımlar Doğu Türkistanlı herkesin zulümden kurtulmasına yetmiyor.  Doğu Türkistan'da yaşanan insanlık dramı ve baskıyı yok etmek için herkesten gelebilecek olan yardıma ihtiyaç duyuluyor. Sizde elinizden ve kalbinizden geçtiği kadar Beşir Derneği’ne bağışta bulunup yaşama ve inanç özgürlükleri ellerinden alınan Doğu Türkistanlı Uygur Türklerinin baskıya dur demelerine yardımcı olabilirsiniz. Gelin hep birlikte 1949 yılından beri Çin baskıları yüzünden temel insan haklarını elde edememiş Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin zulümden kurtulmalarına aracılık edelim.