Deprem Bağışı Nereye Yapılır

Deprem Bağışı Nereye Yapılır

Türkiye bir deprem ülkesi, geçmişten bu yana birçok afet yaşayan ülkemizde başta AFAD olmak üzere birçok sivil toplum örgütü koordinasyon halinde çalışarak gereken yardımı zaman kaybetmeden deprem bölgesine ulaştırmakta bu nedenle deprem bağışı nereye yapılır düşüncesinde olan hayırseverlerimiz bu kurumların her birine katkı sağlayabilir.

Depreme Karşı Hazırlıklıyız

Sadece birkaç saniye içerisinde tüm hayatı değiştiren, yüzlerce insanı aramızdan alan, zengin fakir ayırımı yapmadan herkesi etkileyen depreme hazırlıklı olmak için hayır kurumları sürekli hazırlık halindeler. Projelerini hayata geçiren hayır kurumları arasında yer alan Beşir Derneği de tüm personeli ve gönüllülerine AFAD kurslarından eğitim almaları konusunda destek sağlamakta.

Afet Lojistik Depolarımızla Anında Bölgedeyiz

Ülke genelinde 200’ün üzerinde temsilcisi bulunan derneğimiz yaşanan deprem felaketi sonrasında hemen deprem bölgesine ulaşmak için tüm çalışanları ve gönüllüleri ile hazırda beklemektedir. Türkiye genelinde ki Afet Lojistik Depolarımızda arama kurtarma çalışmalarına katılacak eğitimli personellerimizin dışında çadır kentler ile 5 bin kişilik sıcak yemek üretimi yapabilen mobil ve sahra aşevlerinin kurulması, giyimden ısınmaya kadar ihtiyaç duyulan her şeyi bölgeye ulaştırmak için tüm alt yapı çalışmaları tamamlanmış, eylem planlarımız hazırlanmış durumdadır. 

Depremi Afete Dönüşmeden Önlemek Elimizde

Deprem bağışı nereye yapılır sorusuna istedikleri cevabı alan hayırseverlerimiz Beşir Derneğine afet anında ihtiyaç duyulan battaniye, çadır, kumanya, hazır konserve gıdalar, temizlik maddeleri, çocuk bezi, kadın pedi, ısıtıcı, maske, su, sünger yatak, teknik malzemeler, lojistik araçlar, maske, dezenfektan gibi malzemeler ile nakit yardımında bulunabilir. Depremleri önlemek elimizde değil ama koordinasyon halinde ve sürekli hazır halde bulunursak depremi afete dönüşmeden önlemek elimizde.

İnsani Yardım Çalışmalarına Destek Verebilirsiniz

Bu nedenle deprem bağışı nereye yapılır diye düşünmemeli ve bu konuda faaliyetleri ile kendisini ispatlamış hayır kurumu olan Beşir Derneğimize yardımlarınızı yapmalısınız. Deprem felaketi karşısında insani yardım çalışmalarına destek vererek bağışta bulunarak Beşir Derneğimizin deprem anında ki gayretine katkı sunmak elinizde.

Yaşanan Felaketin Acısını Paylaşalım

Birçok kategoride bağış seçeneği bulunan derneğimizin afet yardımları alanında ki çalışmalarına bir tuğla koymak, yaşanan felaketin acısını paylaşmak, birkaç saniye içinde yok olan hayatlara dokunmak için hayırseverlerimiz sorularına cevap olarak Beşir Derneğine bağışta bulunabilirler. Beşir Derneği olarak Bakanlar Kurulu kararı ile kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplama yetkisine sahibiz, bağışlarınızla sizde bir afet anında deprem bölgesine ulaşarak destek olma imkanı elde edebilirsiniz.

Yok Olan Hayat Bizim Hayatımız Olabilir

Doğal afetlerden olan depremi herkes yaşayabilir, birkaç saniye içinde yok olan hayat bizim hayatımız olabilir o nedenle deprem bağışı nereye yapılır dememeli, imkanlarımız ölçüsünde felaketin yaşanmasını beklemeden bağışlarımızı yapabiliriz. Bağışlar ile destek olunduğu gibi deprem bölgesinde ki arama kurtarma çalışmalarına katılmak içinde Beşir Derneğimize gönüllü olarak katılabilirsiniz.

Acıya Ortak Olmak İstemez Misiniz?

Gerekli eğitimleri derneğimiz aracılığı ile AFAD kurslarından almanız sağlanacaktır, bunun için derneğimizin internet sitesinden gönüllü başvuru formunu doldurabilir ya da yurt genelinde bulunan temsilciliklerimizi ziyaret ederek başvurunuzu yapabilirsiniz. Afet anında sizde bir gönüllü olarak acıya ortak olmak istemez misiniz?