Bu Yıl Kurban Bayramı Ne Zaman?

Bu Yıl Kurban Bayramı Ne Zaman?

Bu yıl kurban bayramı ne zaman; 2020 senesi kapsamında 31 Temmuz’da Kurban Bayramı olarak belirlenmiştir. Her sene miladi takvimde bu tarihin değişim göstermesinin nedeni de merak ediliyor. Öncelikli olarak Kurban Bayramı Hicri takvim üzerinden belirlenir. Bu nedenle her sene miladi takvimde denk geldiği tarih de değişim göstermektedir. Hicri takvimde Zilhicce ayının 10. Günü Kurban Bayramı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kurban bayramı 4 gün sürer. Bu 4 gün içerisinde kurban kesme ibadetinin de tamamlanması gerekiri. Gün konusunda bir kısıtlama getirilmemiştir. Bu 4 gün dahilinde olmak üzere kesim adımlarının tamamlanmış olması gerekiyor.

Kurban Kesmek Kimlere Farzdır?

Bu yıl kurban bayramı ne zaman sorusu kadar bu ibadetin kimlere farz olduğu da en sık merak edilen hususlar arasında yer alıyor. Maddi durumu yeterli olan kendi günlük ihtiyaçlarını karşılayabilen ve bütçesinden kurban ibadeti için borçlanmadan para ayırabilecek olan kişilerin bu ibadeti yapması gerekiyor.

Herkesin en sık yönelttikleri soruların başında kesinlikle borçlanma geliyor. Kişilerin kredi kartı ile kurban alması gibi bir durumun ne derece olumlu olduğu ya da dini vecibelere uygun olup olmadığı hali hazırda tartışılmaya devam etmektedir. Bu nedenle uzmanların daha ziyade borçlanmadan elde yer alan para üzerinden kurban alışverişini yapmasının daha mantıklı olduğu da dile getirilmelidir.

Beşir Derneği Kurban Vekaleti Alıyor Mu?

Bu yıl Kurban Bayramı ne zaman; Beşir Derneği hem kurban Bayramı kapsamında hem de adaklık olan kurbanlarda vekalet almaktadır. Vekaletinizi derneğe vererek oldukça kısa bir süre içerisinde etin ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını mümkün kılabilirsiniz. Derneğin kesim adımından payların dağıtım aşamalarına kadar her bir adımı İslami usullere uygun tamamlaması ve bu konuda bilgilendirmeye de büyük önem vermesi dikkat çekiyor. Vekalet bireysel olarak ya da hisseli olarak alınabiliyor. Hem küçük baş hem de büyük baş hayvan alternatifleri sunulmaktadır. Bütçeniz ya da tercihinizi kendi istekleriniz göre kesinleştirme imkanını elde edebilirsiniz.

Beşir Derneği Kurbanları İhtiyaç Sahiplerine İletiyor!

Bu yıl kurban bayramı ne zaman; kişilerin kurban bayramında yaşadıkları en büyük sorunların başında yardıma muhtaç birilerinin bulunması ve etin onlar arasında pay edilmesidir.

  • Modern şehir yaşantısında kişilerin kendi komşularını dahi tanımadan hayatlarına devam ettikleri görülüyor.
  • Tam da bu nedenle hangi insanın et ihtiyacının olduğu hangisinin ne konuda yardıma muhtaç olduğu gibi konular da açıklamaya muhtaç bir durumdadır.
  • Beşir Derneği dünyanın dört bir yanından farklı ihtiyaç sahiplerine ulaşabiliyor. Bu noktada hangi ülkede ya da nerede kurban bağışının yapılmasını istediğinizi de ek olarak dile getirebilirsiniz. Ancak bu şekilde Beşir Derneği sizin kurbanınızı tüm İslami gerekler de göz önünde bulundurularak pay ettirecektir.

Bu detaylar göz önünde bulundurulduğu zaman ihtiyaç sahiplerine ulaşma konusunda Beşir Derneği’nin ne derece büyük bir kolaylık sunduğunu siz de sonunda görebilirsiniz.

Kurban Bayramında Yardım Elini Genişletin!

Kurban Bayramında sadece kurban bağışı değil aynı zamanda yemek ve kıyafet yardımı yapma gibi bir olasılık da bulunmaktadır. Bu şekilde hayatlarına oldukça sıkıntılı bir biçimde devam eden ailelere el uzatabilirsiniz. Normal koşullarda da su kuyularının açılmasından açlık çeken ailelere gıda yardımının yapılmasına kadar birçok alanda Beşir Derneği hizmet vermektedir. Beşir Derneği’nin en büyük özellikleri arasında sunulan hizmetin tam manası ile şeffaf olması gelmektedir. Şeffaf hizmet anlayışı sizin için verimliliğin yeni adresi olacak. ,içiniz tam manası ile rahat ederek ibadetiniz tamamlayın!