Bir Kap, Bir Kalp Projesi Nedir?

Bir Kap, Bir Kalp Projesi Nedir?

‘Amellerin en faziletlisi, bir müminin ayıbını gizlemek, açsa tok yapmak ve varsa ihtiyacını karşılayarak onu sevindirmek’ diyen bir dinin evlatları olarak ‘Bir Kap, Bir Kalp Projesi’ne sizde destek verin.

Gönüller İftarlarda Buluşuyor Mu?

Ramazan ayının gelmesi ile beraber açılan rahmet kapılarında oruçluya verilen iftar ile oruçlu kadar sevap kazanmak ne güzel bir ibadettir. Bereket ayı olan bu ayda oruç tutmak sadece aç kalmak değildir. Nice insanlar vardır sofrasında bir parça ekmeği olmayan, sıcacık bir çorbaya hasret yaşayan… Paylaşmayı her şeyden üstün tutun bir dinin evlatları ebetteki bu çağrıya kulak verecektir. Kendi sofrasında olan bir ekmeğin yarısı da olsa olmayan din kardeşi ile ekmeğinin yanında kalbini de paylaşacaktır.

Bir Kap, Bir Kalp Projesi Nedir?

Dar gelirli ailelerin bu mübarek ayda bir nebze olsun yüzlerini güldürebilmek, onlarla yan yana gönül gönüle olabilmek ve toplumun dikkatini çekerek insanlara bu konuda öncülük edebilmek adına başlatılan projenin adıdır ‘Bir Kap, Bir Kalp Projesi’… Yardım etmek isteyenlerle yardıma ihtiyacı olanların buluşturulduğu bu proje ile belki sizde bir din kardeşinizin mahsun yüzünü güldürebilir mahcup kalbini sevindirebilirsiniz. Bu proje ile önceden yapılan araştırmalarla belirlenen ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayı boyunca her akşam iftardan önce hazırlanan sıcacık yemekler gönderilmektedir. Hayır severlerden alınan bağış yemekleri, sofrasında bir kap yemek bekleyen dar gelirli ailelere sizin adınıza, sizin hayrınıza götürülmektedir. Gerçekten ihtiyaç sahibi olan ailelerle bu ailelere ulaşmak isteyen hayırseverlerle bir köprü olan ‘Bir Kap, Bir Kalp Projesi’ bağış yemekleri ile verene de alana da vesile olana da büyük bir sevap kazandırmaktadır.

Bir Kap, Bir Kalp Projesine Katılım Nasıl Olacak?

Sizde Ramazan ayının getirdiği bereketi ihtiyaç sahibi dar gelirli aileler ile paylaşmak, yüzlerde bir tebessüm kalplerden bir dua almak istiyorsanız katılım formunu doldurarak işe başlayabilirsiniz. ‘Bir Kap Bir Kalp Projesi’ katılım formunda istenen bilgileri doldurarak cep telefonunuza gelen kodu doğrulama bölümüne yazıp kaydet kutusunu seçin. Bu işlemin ardından sizin bulunduğunuz bölgedeki temsilcilik sizinle irtibata geçecektir. Düzenlenen kampanyaya ait bütün bilgiler vermiş olduğunuz e-posta adresinize mail olarak gönderilerek kampanya hakkında merak ettiklerinizi öğrenebileceksiniz. Kampanya bölge temsilcilikleri sizinle irtibatta iken randevu verdiğiniz günde iftardan 3 saat önce gelecek ve sizden dar gelirli aileler için hazırladığınız yemekleri alacaktır. Sizin elinizden, kalbinizle hazırlanan bu yemekler önceden belirlenen yardıma muhtaç ailelere iftar öncesi ulaştırılacaktır. Bu sayede sizin yediğiniz yemeklerden onlarda yiyebilme fırsatını bulacak ve sayenizde sıcacık bir yemeğe kavuşmuş olacaklar.

İhtiyaç Sahibi Ailelerin Yanında Olmak İçin?

Müslümanların birbirlerine güzel ikramlarda bulunmaları her zaman cennete götürecek davranışların başında gelen, övülen bir davranış olmakla birlikte bu ikramların özellikle on bir aydan daha hayırlı olan rahmet ve bereket ayı Ramazan ayında bir oruçluya iftar ettirmek şeklinde olması çok daha fazla faziletli bir davranıştır. Bu güzel ve örnek davranış ile oruçlunun sevabı azalmadığı gibi oruçluya iftar ettiren de oruçlu kadar sevap kazanmaktadır. Paylaşılan bir yudum suyun bile değerinin ölçülemediği bu mübarek ayda ‘Bir Kap, Bir Kalp Projesi ile İslam’ın hem maddi hem de manevi güzelliklerini yaşatmak ve yaşamak mümkün olacaktır. Dinimizde oruçluya Ramazan ayında verilen bir bardak suyun, mahşerde, veren kişiyi asla susatmayacak olduğunu bilen müminler elbette ki sofralarındaki yiyecekleri de paylaşmanın sevabını çok iyi bilenlerdir.