Bir Kap Bir Kalp Projesi Beşir Derneği

Bir Kap Bir Kalp Projesi Beşir Derneği

Rahmet ve bereket ayı Ramazan maddi ve manevi birçok güzelliğin bir arada yaşandığı aydır bu nedenle Müslümanlar arasında yardımlaşma ve dayanışmanın da en yoğun yaşandığı aydır. Bir Kap Bir Kalp Projesi Beşir Derneği tarafından hayata geçirilmeye başladığından bu yana bu dayanışma daha da özel yaşanmakta.

Cenab-I Allah İnsanları Zenginlik Ve Fakirlik İle İmtihan Ediyor

Peygamber Efendimiz kim bir oruçluya iftar ettirirse onun alacağı sevap kadar ettirene de yazılır buyurmuştur, yine Efendimiz komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir demiştir bunun için iftar ettirmenin dinimiz açısından da başka bir önemi vardır. Cenab-ı Allah insanları zenginlik ve fakirlik ile imtihan ediyor, zengin ancak oruçlu iken fakirin halini anlıyor ama halen ben fakir bulamıyorum diyenlerde çıkmıyor değil.

Allah’a Hamd Paylaşıldığında Değerlidir

Gönül gözü kapalı olan bu insanlar için değil gerçekten Allah indinde bir fakire destek olmak isteyenler ile yürütülen Bir Kap Bir Kalp Projesi Beşir Derneği için vaz geçilmez bir proje. Ramazan-ı Şerif’in bereketi ile dolan hanelerimizden çıkan bir sıcak çorba, sevgi ile pişirilen bir yemek ve kalplerde Allah’a hamd paylaşıldığında değerlidir.

Geleceğe Karşı Eller Ve Dualar Birleşir

Yeryüzünün en büyük iftar sofrası yüreğimizin derinliğinde kurduğumuz ve binlerce din kardeşimizi ağırladığımız gönül soframızdır, Müslümanların yüreği öyle büyüktür ki her yıl Ramazan ayında beklenen o müjde haneleri sarar, bereket her haneye yansır, dostluklar kurulur, geleceğe karşı eller ve dualar birleşir. Bu manevi huzur bir yıl boyunca azalmadan aksine artarak devam eder, 30 güne sığmayan güzellikler maneviyatımıza yansır.

Ramazan Ayında Da Hayırseverlerin Buluşma Adresi

İşte bu huzuru ve bu güzelliği daha fazla yaşamak için Bir Kap Bir Kalp Projesi Beşir Derneği için hayırseverlerin buluşma adresi. Ramazan ayında hayırlarına hayır katmak, sofrasında ki bir kap yemeği paylaşmak isteyenleri ihtiyaç sahibi haneler ile buluşturan dernek bu yıl da projesi ile gündemde yer aldı. Ekonomik anlamda sıkıntılı bir dönem yaşayan ailelerin ihtiyacını karşılamak ve toplumda bir farkındalık oluşturmak isteyen Beşir Derneği aileler ve hayırsevereler arasında bu şekilde de köprü oluyor.

Hayır İle Bir İnsanın Yüzünü Güldürün

Hazırladığı projeleri ile her daim hayırlara vesile olan dernek, onlarca bağış seçeneği arasında yer alan Bir Kap Bir Kalp Projesi Beşir Derneği için önemli olduğu kadar yardımseverler içinde önemli. Çünkü hayırseverler hazırladıkları bir kap yemeğin gerçek bir ihtiyaç sahibine ulaştığını bilmekte, yaptıkları hayır ile bir insanın yüzünü güldürdüklerinden emin olmaktadır.

Sofranızı Ve Gönlünüzü İhtiyaç Sahibi Bir Aileye Açın

Proje kapsamında Beşir Derneği katılım formunun eksiksiz doldurulması gerekli, form bölge temsilcisine ulaştığında sizinle irtibata geçilir, randevunun oluşturulmasının ardından Beşir Derneği gönüllüleri ya da çalışanları iftara 3 saat kala gelir ve hazırladığınız yemekleri alarak ihtiyaç sahibi olarak belirlenen haneye ulaştırır. Bu uygulama ile Ramazan ayının o günü sofranızı bir aile ile paylaşmış, sofranızı ve gönlünüzü ihtiyaç sahibi bir aileye açmış olursunuz ve bu manevi huzur ibadeti yerine getirmek kadar insanı mutlu eder.