Bir Kap, Bir Kalp Beşir Derneği

Bir Kap, Bir Kalp Beşir Derneği

İslamiyetin en güzel aylarından biri olan Ramazan, hem gönüllerimizin hem de sevdiklerimizin bir araya geldiği bereketli aylardan biridir. Bir kap, bir kap projesi Beşir derneği olarak, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelerin sıcak yemeklerle iftarda buluşmasını sağlıyor, bu güzel ayın nasip ettiği güzelliklerle herkesi buluşturuyoruz.

Bir Kap, Bir Kalp Projesi Nedir?

Beşir derneği olarak, Türkiye’de ve dünyada ulaşabileceğimiz birçok ihtiyaç sahibi aileye ulaşarak, dar gelirli ailelerin güzel bir iftar sofrasında ibadetlerini yerine getirmelerine destek oluyoruz. Türkiye’de yapılan araştırmalar sonucunda % 15 yoksulluk sınırında yaşayan aileler bulunurken, akşam iftarlarını sıcak yemeklerle açamayan ailelerin de bulunduğunu bilmekteyiz. Dayanışma ve birliktelikle hayırsever bağışçılarımızın bağışları sayesinde dar gelirli ailelerin kapısını çalarak, onlara sizin hazırladığınız sıcak yemekleri götürmekteyiz. Yoksul ve yaşlı ailelerin, bakıma muhtaç kimselerin yardımına koşmak dinimizin vazifelerinden biridir. Bu vazifeyi sizin sağladığınız imkanlar ve bağışlarla yerine getirmekte, iftar vaktinden önce aileleri ziyaret ederek onlara mutluluk götürmekteyiz. Bir kap, bir kalp projesi beşir derneği için siz de yardımlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Kap, Bir Kalp Projesi Nasıl Yürütülmektedir?

Bereketli Ramazan ayının bizlere nasip ettiklerini, bu duruma erişememiş ailelerle paylaşmanın güzelliği bir başkadır. Bizler aynı sofrada buluşamasak da hazırladığınız yemekleri başka iftar sofralarına taşıyarak, yardıma muhtaç ailelerin bu güzel Ramazan ayında iftarlarını açmalarını sağlamanız için bulunmaktayız. Bir kap, bir kalp projesi Beşir derneği olarak, iftar vaktinden 3 saat önce adresinize gelerek hazırladığınız yemekleri alır, ihtiyaç sahibi ailelere götürmek için yola koyuluruz. Ramazan ayı boyunca bütün iftar sofralarına huzur ve güzellik götürmek için müslüman kardeşlerimizle birlikte bağışlarınızı bekler, sizlerle el ele vererek bu süreci yürütürüz.

Bir Kap, Bir Kalp Projesine Nasıl Katılırım?

Dinimizin en güzel taraflarından biri her zaman yardımsever ve hoşgörülü olmaktır. Ramazan ayı sabır, yardım ve hoşgörünün ayıdır. Bu ayda oruç tutar, açlığı anlarız. Susuz kaldır suyun kıymetini, sevdiklerimizle hep birlikte iftarda buluşmanın güzelliğini anlarız. Bu güzel ayın bizlere nasip ettiği güzellikleri paylaşmak için bir kap, bir kalp projesi beşir derneği üzerinden form doldurarak, cep telefonunuza gönderilen kodu doğrulamanız gerekecektir. Bu süreci tamamladıktan sonra randevu verdiğiniz zaman diliminde adresinize gelinerek, temsilcilerimiz hazırladığınız yemekleri alarak, ihtiyaç sahibi ailelere götürecek ve iftarlarında sıcak yemeklerle buluşacaktır. Hep birlikte Ramazan ayının bereketinden ve yardımlarından yararlanarak, ulaşabileceğimiz kadar aileye ulaşıp, çocukların ve annelerin yüzünü güldürmek için el ele vermeyi hedeflemekteyiz.

Ramazan Ayında Nakdi Bağış Yapabilir Miyim?

Derneğimiz Ramazan ayında ve diğer aylarda da hem nakdi hem de ayni yardımlarınızı beklemekte, sizlerle birlikte el ele vererek dünyada ve Türkiye’de yardıma muhtaç ailelerin kapısını çalmaktadır. Temel ihtiyaç paketleri, ramazan paketleri ve iftariyelik bağışlarınız için başka projelerimizde buluşarak el ele verip, hep birlikte müslüman kardeşlerimizin yüzlerini güldürebiliriz. Hem ihtiyaç sahibi ailelere, hem de Afrika, Suudan, Nepal gibi bizden uzakta yaşayan müslümanlara yardım eli uzatmak için online bağış üzerinden bağışlarınızı yapabilir, çoğaldıkça daha çok insana yardım götürmemizi sağlayabilirsiniz.

Beşir Derneği Bir Kap, Bir Kalp Projesi İçin El Ele!

Bütün müslüman kardeşlerimizle el ele vererek, sizlerin paylaştığı sıcak yemeklerle bu mübarek ayın güzelliklerini ihtiyaç sahibi ailelere taşımaktayız. Bir kap ve bir kalp ile her zaman birlik ve beraberlik içinde çok daha güzel günler için projelerimizi devam ettirmekte, sizlerle birlikte yardımlarımızı dünyaya ulaştırmaktayız.