Beşir Derneğine Kurban Bayramı Bağışı Yapmak Neden Önemli?

Beşir Derneğine Kurban Bayramı Bağışı Yapmak Neden Önemli?

Beşir Derneğine kurban bağışı yapmak, gönülleri yapmak demektir. Âlem-i Cihanda yaşayan tüm kardeşlerimize yardım etmek demektir, insan hakkaniyeti gözetip, gece gündüz Allah Teâlâ için çalışmak demektir. Bu yüzden Beşir Derneğine Kurban Bağışı Yapmak, Allah’ın yarattığı yardıma muhtaç tüm insanlara yardım yapmak demektir ve bu yüzden önemlidir. Bağışlarınız sadece kurban için değil yaptığımız birçok proje için önem teşkil etmektedir.

Biz Kimiz?

2003 yılından beri dur durak bilmeden dünyanın her dört bir yanında insanlığa yardım mücadelesi veriyoruz. Yürüttüğümüz projeler kapsamında önce kendi ülkemiz olmak üzere herkesin ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Nerede mahcup biri varsa onun gönlünü yapmaya çalışıyoruz. Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere her çeşit faaliyeti Allah yolunda gerçekleştiriyoruz. Gıda, eğitim, temizlik, barınma, afet, deprem yardımlarını ihtiyaçlar daha da çok artmadan hızlıca yerine ulaştırıyoruz. Yurt içinde 12 Bölge Müdürlüğü ile iş birliği içinde projeler yürütüyoruz. Yurtdışında ise iş birliği yaptığımız dernekler sayesinde yoksulların ihtiyacını karşılıyoruz.

İnsani yardımın değerini bilerek her çalışmamızı buna göre şekillendiriyoruz. Yardım talep eden kişi ya da kuruluşların tespitini hızlıca sağlayıp, yardımlarımızı yapıyoruz. Sosyal inceleme süreci sonrası gerçek ihtiyaç sahiplerini belirliyoruz ve bunun insan olarak sorumluluğumuz olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. İnsani güveni en ön seviyede tutarak, düzenli raporlamalar ve bilgilendirmeler yapıyoruz. Bu hayırlı işleri yaparken şerefimizi göz önünde bulunduruyoruz. Beşir Derneğine Kurban Bayramı Bağışı yapmak neden önemli; Tüm dünyada yürütülen ‘Kardeş Payı’ projemiz başta olmak üzere, ihtiyaç sahipleri, yetimler, öksüzler, muhtaçlar, mülteciler ve savaş mağdurlarının yüzünü güldürmek ve bayramda onları da unutmadığımızı göstermek adına kurban bağışlarınız tüm dünya için önemli.

Yürüttüğümüz Diğer Bağış Kampanyalarımız

İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım Kampanyası: Ülkemizde bulunan ihtiyaç sahibi insanların temel ihtiyaçlarının karşılanması adına "İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım Kampanyası" başlattık. (yakacak, barınma, gıda, giyim, temizlik, su, eğitim ve nakdi destek) Destek olmak için ‘BAGIS’ yazıp 4032’ye gönderebilir 10 TL katkıda bulunabilirsiniz.

Afet Ve Acil Yardımlar: Kaya düşmeleri, deprem, sel, su taşkınları, çığ, fırtınalar, hortumlar, toprak kaymaları, volkanlar ve yangınlardan kaynaklanan doğal afetler nedeniyle evsiz, aşsız, sağlık ihtiyaçlarını karşılayamayan aileler için yürüttüğümüz kampanyadır. Bugüne kadar Endonezya, Pakistan, Nepal, Bosna Hersek, Van Depremi, Ermenek Maden Kazası, Somsat Depremi ve Elazığ Depremi sonrası faaliyetler geliştirdik. Destek olmak için ‘BAGIS’ yazıp 4032’ye gönderebilir 10 TL katkıda bulunabilirsiniz. Bu yardımlar gibi yaptığımız diğer yardımlar işe şu şekildedir;

  • Kardeş Aile Kampanyası
  • Kurban Bağışı Kampanyası
  • Öşür Kampanyası
  • Genç Beşir Kampanyası
  • Kan Bağışı Kampanyası

Beşir Derneğine Kurban bağışı yapmak, geçim sıkıntısı yüzünden hayata tutunamayan, itilmiş ve bir köşede kalmış aileleri daha fazla etkilemektedir. Bu ailelerin bir bireyi olan çocuklar ise durumdan herkesten fazla etkilenmektedir. Onları topluma yeniden kazandırmak adına yürüttüğümüz çalışmalardan biride Kurban Bağışı Kampanyamızdır. Çocuklar istedikleri şekilde beslenemeyince sağlıksız bir yaşam koşulu ile burun buruna gelmektedirler. Aileler bu tip ihtiyaçları karşılayamadığı için kendilerini mahcup hissetmektedirler. Bu yuvaların temellerini sağlamlaştırmak, ülkemizin birliğini, dirliğini ve refahını üst sevide tutmak için bu tip sorumluluklar üstlendik ve hayata geçirdik. Beşir Derneğine Kurban Bağışı yapmak bu nedenle oldukça önemlidir. Sizlerde bu yolda bizimle beraber yürümek isterseniz www.besir.org.tr sayfamızı ziyaret ederek projelerimiz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.