Beşir Derneği Gönüllü

Beşir Derneği Gönüllü

İnfak vererek bir kişinin geçimini sağlamak ve onun ihtiyaçlarını karşılamak kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'in birçok yerinde geçer. Şüphesiz ki Müslümanlar olarak kardeşlerimizi düşünmeli ve onların durumlarını gözetmeliyiz. Bunu aracı olmadan, tek başına yapmak elbette mümkün değildir. Kurumsal bir yapıya sahip, 2013 yılından beri faaliyetlerini devam ettiren Beşir Derneği gönüllü çalışanı olarak, hayra vesile olabilir ve aracılık edebilirsiniz.

Beşir Derneği Kimleri Gönüllü Olarak Kabul Ediyor?

Beşir Derneği gönüllü kabul eden yapısıyla dikkat çekmekte. Hiçbir zaman maddi bir kaygı gütmeyen derneğe, 18 yaşından büyük olan herkesin katılımı mümkündür. Yeter ki Müslümanlık bilinciyle, yardım etmenin dinin bir emri olduğu bilinsin. Böylelikle Beşir Derneği gönüllüsü olmak son derece kolay bir hal alacaktır.

Beşir Derneği Bireysel Gönüllü Olmak İçin Neler Yapmak Gerekiyor?

Beşir Derneği gönüllü insanları kabul ederken, onların site üzerinden bir form doldurmasını şart olarak koşmakta. Bireysel bir şekilde süreci şu şekilde başlatabilirsiniz;

 • Beşir Derneği gönüllü olmak isteyenlerin üyelik çerçevesinde ilk olarak bireysel yazan kutucuk içine bir tik koymaları lazım.
 • Bunun ardından kimlikte olduğu gibi önce isim daha sonra soyadı yazılmak zorunda
 • Yaşanılan ülkeyi seçin ve sonrasında il, ilçe gibi kutucukların içini doldurun.
 • İletişim kurulabilmesi için hem cep telefonu hem de email girilmelidir.
 • Oluşturacağınız şifreyi iki kere yazdıktan sonra derneğimizin gizlilik sözleşmesini okuduğunuzu onaylayın ve devam edin.
 • Son olarak kayıt ol butonuna basmak gerekmekte.

Beşir Derneği Kurumsal Gönüllü Olmak Kolay mı?

Beşir Derneği gönüllü kişileri kabul ederken aynı zamanda kurumsal başvuruları da kabul etmekte. Bunun için daha farklı bilgilerin verilmesi şart ve bunlar şöyle;

 • Yetkilinin adı ve soyadı girilmelidir.
 • Ardından kurum ismi, kurum unvanı, vergi dairesi, vergi numarası gibi bilgilerin doğru şekilde eklenmesi lazım.
 • Yine ülke, mahalle, ilçe ve iş seçimini gerçekleştirin.
 • Gerek elektronik posta adresi gerekse cep telefonu bilgilerinin hemen girilmesi lazım.
 • Şifre oluşturmanızın ardından sözleşmeyi onaylayın ve kayıt ol yazan yere bir kere basın. Tüm süreç böylelikle en kısa zaman dilimi içinde tamamlanmış olur.

Beşir Derneği Faaliyetleri Neler?

 • Afrika ve dünyanın farklı yerlerinde açılan su kuyuları sayesinde insanların ölmelerinin önüne geçmekteyiz. Bu projelere her daim sizler de dahil olabilirsiniz.
 • Okul çağında olanlar için düzenlemiş olduğumuz farklı birçok eğitim kampanyası var. Böylelikle onların en temel ihtiyaçlarını çok kısa süre içinde karşılıyoruz.
 • Özellikle gıda konusunda sıkıntı çeken insanlara ulaşıyoruz. Onlar için hazırlamış olduğumuz özel koliler söz konusu.
 • Aynı zamanda Beşir Derneği olarak barınma, afet, giyim yardımlarını başarılı bir biçimde yapmaktayız.

Beşir Derneği Nasıl Kampanyalar Düzenliyor?

Sayısı birden çok olan kampanyalarımız sayesinde daha çok insanla ulaşmak mümkün. Farklı ülkelerde yaşayan Müslümanların tümü bizim kardeşimiz. Bundan dolayı onlara gerekli olan yardımı götürmek bizim boynumuzun bir borcu haline gelmiş durumda. Bunların içinde Filistin, Sudan, Yemen, Somali, Bangladeş, Arakan'da yer alan kamplar söz konusu. Sınır komşumuz Suriye konusunda kesinlikle çok duyarlayız. Kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Bağış yapmak isteyen kişiler için çok sayıda yöntem sunmaktayız. Bunların içinde kısa mesaj var. Aynı zamanda dileyenler hemen banka havalesi yapabilirler. ATM üzerinden yardım kabul etmekteyiz. İnternet sitemizden üyelik alarak süreci hemen başlatmak ve sonlandırmak mümkündür. Tüm bunlara ek olarak temsilciliklerimiz de yardım bağışlarını kabul ediyor.

Online bağış için tıklayın