Beşir Derneği Genel Merkezi

Beşir Derneği Genel Merkezi

Müslümanların birbirleriyle yardımlaşması bir zorunluluktur. Kurulduğu günden beri dünyada adalet her zaman tam olarak sağlanamamıştır. Kimileri açlık ve susuzluk çekerek yardıma muhtaç bir hale gelmişlerdir. Böyle insanların yaralarını sarmak ise ümmetin boynunun bir borcudur. Beşir Derneği genel merkezi vasıtasıyla iletişime geçebilir ve hemen ardından yardımlarımızı yapabiliriz. Güvenilir, Allah rızası için faaliyet gösteren kurumun sınırları aşan bir ağı söz konusu.

Beşir Derneği Genel Merkezi Nerede?

Beşir Derneği genel merkezi, ülkemizin en büyük kenti olan İstanbul içinde ve Anadolu yakasında yer almakta. Açık adresimiz ise şöyle; Yeni Mahalle, Süreyyapaşa Caddesi, Sardunya Sokak, No:24 Pendik - İstanbul. Her türlü konu hakkında bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için telefon numaramızı kullanabilirsiniz. Bunun için 0 216 375 40 42 numaralarını çevirmek yeterli olacak. Aynı zamanda fax numaramız da söz konusu. Bu ise 0 216 354 30 43'tür. Gerek resmi sitemiz üzerindeki online form üzerinden gerekse besir@besir.org.tr ile iletişim kurma şansınız her daim söz konusu.

Beşir Derneği Temsilcilikleri Nerelerde Bulunuyor?

Beşir Derneği genel merkezi haricinde ülkemizin farklı yerlerinde tam 237 adet temsilciliğimiz var. Bunların tümü bölge müdürlükleri altında faaliyetlerini devam ettiriyor. Bunlar şöyle; Akdeniz, Ankara, Avrupa Yakası, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz, Ege, Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu, Marmara, Suriye ve Trakya şeklindedir. Bunlara bağlı iller ve onlara bağlı olan ilçeler söz konusudur. Böylelikle son derece geniş ve yurdun her sathına yayılmış bir ağ üzerinden insanların ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Beşir Derneğinden Yardım Talep Etme Süreci Nasıl?

Beşir Derneği genel merkezi olarak birçok konuda son karar verme mecrasıyız. Bunların başında ise yardım yapılacak kişi ve ailelerin kim olacağı konusu gelmekte. Kul hakkına girmenin en büyük günahlardan birisi olduğunu biliyoruz. Bundan dolayı ilk olarak başvuru sahiplerinden nüfus cüzdanı, ikamet belgesi gibi belgeleri istemekteyiz. Bunların tümünün içinde olduğu dosyanın detaylı bir incelemesi yapılır. Bunun ardından temsilcilerimiz hanelere giderek durumu yerinde görür ve bunu bize bildirirler. Son değerlendirmenin ardından nihai karar alınır.

Beşir Derneği Yardım ve Bağış Türleri Neler?

  • Gıda, eğitim, barınma, sosyal, kültürel birçok farklı yardım türü söz konusu.
  • Bunların bir kısmının yabancı ülkeleri kapsadığını hemen söyleyelim.
  • Afrika kuyu projesi, Endonezya ve Gazze yetim sahiplenme projeleri bunların içinde dikkat çekmekte.
  • Bağış yapmak için farklı birçok yol var.
  • Kısa mesaj ile bunu gerçekleştirmek mümkün.
  • Online sistem de kullanılabilir.
  • Bunun yanı sıra banka havalesi yapmak son derece kolaydır.

Beşir Derneği Bağışlarınızı Bekliyor

Beşir Derneği genel merkezi olarak ülke içinde ve sınırlarımızın ötesinde yaşayan muhtaç insanların yardımına koşuyoruz. Bunun için referans noktamız ise hem Kur'an-ı Kerim hem de yüce peygamberimizin hadisleri. Hz. Muhammed (s.a.v) bir hadisinde; tüm insanlara iyilik etmek, sadaka ve ödünç vermek çok sevaptır şeklinde buyurmuşlardır. Derneğimizin anlayışı bu şekildedir. Artık Müslümanların sahipsiz ve her zaman muhtaç bir şekilde yaşamalarına son vermek gerekiyor.

Beşir Derneği olarak 2013 yılında yola çıktık. Allah rızası için yapmış olduğumuz yardımlarımız çok kısa bir zaman dilimi içinde sınırlarımızın ötesini açtı. Başta Suriye olmak üzere Arakan, Filistin, Bangladeş, Yemen, Çat ve Afganistan gibi birçok ülkede faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Bunun için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Karşılıksız bir yardı sunan Beşir Derneği, sizinle el ele çok daha güçlü olacak.

Online bağış yapmak için tıklayın