Beşir Derneği Faaliyetleri

Beşir Derneği Faaliyetleri

Yardıma muhtaç insanları sevindirmek Ümmetin bir görevidir. Kutsal kitabımızda her daim bu konudan söz edilir. Sadaka ve yardıma dair çok net ifadeler dikkat çeker. Bu mantık üzerinden hareket eden ve 2013 yılında kurulan Beşir Derneği faaliyetleri sınırları aşan bir yapıya sahip. Dünyanın en fakir coğrafyalarında yaşayan, yardıma muhtaç din kardeşlerimize elini uzatan kuruma destek olabiliriz.

Beşir Derneği Gıda Faaliyetleri Neler?

Beşir Derneği faaliyetleri hem ayni hem de nakdi yardım şeklinde aralıksız bir biçimde devam etmekte. Yapılan bağışların ardından ihtiyaç sahiplerine gıda kumanyası dağıtımını çok başarılı bir biçimde yapıyoruz. Sıcak yemek dağıtımı ise hem mobil hem de yerleşik olan aşevleri üzerinden gerçekleştirilmekte. Gerek et gerekse mama ve süt ihtiyacı bulunan insanlar için her daim hazırız. Aynı zamanda en temel gıda olan ekmek üretimini, bizzat kurduğumuz fırınlar üzerinden yapmaktayız.

Beşir Derneği Afet Yardımları Neler?

Beşir Derneği faaliyetleri arasında afet yardımları her daim söz konusu. Ne yazık ki ülkemiz deprem kuşağında yer almakta. Bundan dolayı zaman zaman yıkıcı zelzeleler yaşanıyor. Böyle anlara karşılık her daim hazırlıklıyız. Çünkü dernek olarak mobil aşevimiz var. Sahra aşevi ve ekmek fırını kapasitemiz son derece geniş. Her türlü lojistik araçla hemen sürece dahil olmaktayız. Böylelikle depremin yaralarını bir an önce sarma konusunda hızlı şekilde harekete geçmekteyiz. Değerli bağışçılarımızın katkısı sayesinde daha iyi hizmetler vermemiz mümkün.

Beşir Derneği Giyim Faaliyetleri Neler?

Beşir Derneği giyim faaliyetleri sayesinde muhtaç olan kişilerin her daim yanında yer almaya devam ediyoruz. Düşkün, yetim, kimsesiz ya da ihtiyaç sahibi olanlara çok hızlı şekilde yardımda bulunuyoruz. Bunun için bağışçılarımızın desteğine ihtiyacımız söz konusu. Eski olmamak koşulu ile gömlek, ayakkabı, bot, mont, pantolon ve kazak gibi ürünleri kabul ediyoruz. Bunun yanı sıra çocuklar için bayramlık elbise projemiz de var. Aynı zamanda yeni doğan bebeklerin ihtiyaçları da karşılanıyor.

Beşir Derneği Sağlık Faaliyetleri Neler?

Beşir Derneği sağlık faaliyetleri son derece kapsamlı bir şekilde devam ediyor. Sağlık her şeyden önce geliyor. Dernek olarak özellikle uyuşturucu ile mücadele kapsamında birçok çalışmaya imza attık. Tedavi ve tetkik konusunda hizmetler veriyoruz. Farklı özelliklere sahip olan medikal malzeme yardımı da söz konusu. Bunun yanı sıra protez, işitme cihazı, tekerlekli sandalye yardımlarını siz bağışçılarımızın katkısı ile gerçekleştirmekteyiz.

Beşir Derneği Barınma Faaliyetleri

Derneğimiz barınma projesi kapsamında Suriye içinde ve sınırda kamplar kuruyor. Böylelikle binlerce kişinin ikamet edeceği bir yaşam alanı ortaya çıkarılıyor. Arakan'da yaşayan Müslümanlar için ise bambu ağacından yapılmış olan evleri tamamladık. Bu konuda çok farklı projelerimiz halen devam ediyor. Aynı şekilde Pakistan için de benzer işleri hayata geçireceğiz. Yapacağınız bağışla hemen siz de bize destek verebilir ve insanları mutlu edebilirsiniz.

Beşir Derneği Yetim Sahipliği Nedir?

Beşir derneği faaliyetleri içinde yer alan yetim sahipliği projesi, Allah'ın bir başka emrinin yerine getirilmesidir. Peygamber efendimizin yetimlere karşı ne kadar merhametli olduğu herkes tarafından bilinir. Bizler de onun ümmeti olarak, bu anlayışla hayatımıza devam etmek zorundayız. Yapılmış olan araştırmalara göre dünya üzerinden tam 200 milyondan fazla çocuk ailesini farklı nedenlerden dolayı kaybetti. Bunlara sahip çıkmak için projemize hemen dahil olabilirsiniz. Beşir Derneği sayesinde bir yetimin hamiliğini, 12 yaşına kadar ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapabilirsiniz. Bu çerçevede açmış olduğumuz Endonezya, Somali yetimhanesi halen aktif. Ayrıca Gazze'de bir okulumuz da var.

Online bağış yapmak için tıklayın