Benin Kampanyası Beşir Derneği

Benin Kampanyası Beşir Derneği

11.4  milyon nüfusa sahip olan Benin, Afrika kıtasına bağlıdır. Hem kıtlık hem de kuraklıkla mücadele eden bu topraklar, binlerce ölüm ve hastalıkla boğuşmakta bunun nedeni ise yetersiz gıda ve sudan kaynaklanmaktadır. Benin Kampanyası Beşir derneği burada yaşamakta olan müslüman kardeşlerimizin sesi olarak, bağışçılarımızdan alınan nakdi yardımları gıda, kurban ve su kuyusu olarak Benin’de milyonlarca aileyle buluşturmaktadır.

Benin Kampanyası Neleri Kapsamaktadır?

Gönül coğrafyası projemizin bir başka köşesi olan Benin, susuzluk ve açlıkla mücadele eden büyük bir topluluğun bulunduğu topraklardır. Biz müslümanlar olarak Allah’ın (c.c) bize buyurduğu üzere yardım çağırısına sessiz kalmamakla yükümlü olarak, sizlerde gelen bağışlarla birlikte burada yaşıyan kardeşlerimize gıda paketleri hazırlıyor, kurban kesim organizasyonlarıyla bağışlarınızı teslim ediyoruz. Benin kampanyası Beşir derneği kapsamında, su kuyusunun açılması, giyim ve gıda paketleriyle bu coğrafyada ihtiyaç sahipleri ailelerin bulunması için sivil toplum örgütleriyle bir araya geliyor ve yardımlarınızı esirgememenizi dileyerek devamlılık sağlıyoruz. İslamiyetin bize sunduğu nimetler ve nasipler vasıtasıyla sesi olmayan kardeşlerimizin sesi olmaya çalışıyoruz.

Benin Gıda Yardımı Projesi Nedir?

Benin’de açlık sınırının altında yaşama tutunmaya çalışan kardeşlerimizin, gerek ramazanda gerekse geriye kalan günlerde gıda ihtiyaçlarının karşılanması için yıl boyu çalışmaktayız. Benin Kampanyası Beşir derneği, yapılan incelemelerle birlikte burada yaşamakta olan müslüman kardeşlerimiz, gıda, su ve barınma ihtiyaçlarını karşılayamayacak kadar gelir alamamakta ve bu nedenlere bağlı olarak hastalıkla boğuşmakta olduklarını bilmektedir. Bizlerin vazifesi buradaki kardeşlerimizin gıda ihtiyaçlarını karşılayacak yiyecek kolilerinin hazırlanmasını sağlamak, sizden gelen bağışlarla birlikte daha çok kardeşimize ulaşmaktır. Ayakkabı, pantolon ve t-shört bile bulamayan aileler karşılanmış, hasta ve bakıma muhtaç olan kişiler için gerekli olan ihtiyaçlar sağlanmıştır. Amacımız Benin ve dünya olmak üzere bu gönül coğrafyasında daha çok kişiye ulaşmak ve gıda yardımı yapmaktır.

Benin Kurban Organizasyonları Nasıl Yürütülmektedir?

Benin kampanyası Beşir derneği olarak kurban bayramlarında ve adak durumlarında bağışladığınız kurbanları Benin’de keserek yoksul ailelere dağıtmaktayız. Buradak aileler et ve benzeri gıdaları bulamadıkları kadar diğer gıdalara da muhtaçtır. Dinimiz aç olanı doyurmayı, gerçekten ihtiyacı olana kurban etinin verilmesi caiz görmektedir. Bizlerde bu vazifemizi yerine getirerek, sizlerin vekaletiyle Benin’de organizasyonlar yapıyor ve ailelerin kurban etiyle tanışmasını sağlıyoruz. Düzenli olarak yapılan bu organizasyonlarda, ihtiyaç sahibi ailelern bulunması çok zor olmadığı gibi belli bölgelerde dinimizin uygun gördüğü gibi kesimlerin gerçekleşmesini sağlayıp, dağıtımların yapılmasına vesile oluyoruz. Kurban bağışlarınız için siz de Benin’deki kardeşlerimize bir armağan gönderebilirsiniz.

Benin’de Su Kuyusu Projesi Nasıl Hayata Geçiyor?

Coğrafi zorluklarla mücadele etmek zorunda kalan Benin halkı, mali yetersizlik ve donanım azlığından kaynaklı su kaynaklarına ulaşmakta da zorluk çekmektedir. Bizler bu donanımların sağlanması, su kuyularının açılması ve belirli bölgelerde suya ulaşımın artması için sivil toplum örgütleriyle birlikte çalışmaktayız. Sizden gelen bağışlarla birlikte, Benin’de ramazan kolileri dağıtımı, kurban kesimi ve su kuyusu açma işlemlerini yaparak, açlık, susuzluk ve tıbbi ihtiyaçların giderilmesi için ihtiyaç sahibi ailelere ulaşırız. Bu gönül coğrafyasında hep birlikte bütün müslüman kardeşlerimize yardım elinizi uzatmanız için sizden de destek beklemekteyiz.

Beşir Derneği Benin Kampanyası

Beşir derneği olarak yurt içi ve yurt dışı projelerin yürütülmesi, müslüman kardeşlerimizle buluşularak eksikliklerinin giderilmesi için temsilcilerle birlikte çalışmaktayız. Aynı zamanda yurt içi ve yurt dışında sivil toplum örgütleriyle irtibat kurarak, ihtiyaç sahibi aileler hakkında incelemeler yapmakta, bu bölgelerde ihtiyacın yoğunluğuna göre projeler geliştirmekteyiz. Siz bağışçılarımız sayesinde birçok aileye destek olmuş, seslerine ses olmuş vaziyetteyiz.Benin' de yaşayan kardeşlerimiz için online bağış yapabilirsiniz.