Batman Beşir Derneği

Batman Beşir Derneği

Dünyada ihtiyaç sahibi olan kişilerin sayısı artarken oturduğumuz yerden hiçbir şey yapamamanın huzursuzluğunu yaşamak yerine Batman Beşir Derneği gibi temsilciliklerimiz ve merkezimiz üzerinden bu insanların hayatlarına dokunmanın vermiş olduğu huzuru yaşamayı tercih ediyoruz.

Sosyal Adaleti Sağlanın Yolu

Sosyal adaleti ve kardeşliği sağlamak için yola çıktık. Hedeflerimiz içinde ihtiyaç sahibi olan, istismara açık durumda olan tüm kardeşlerimizin elinden tutmak. Ülke ve dünya genelinde yardım bekleyen birçok kişi bulunurken o kişilere ulaşmanın yollarını arıyoruz. Düzenlediğimiz etkinlikler, yaptığımız kampanyalar sayesinde ihtiyaçlarını karşılama yolunda birçok projeye imza atıyoruz. Tek başımıza başardığımız işler değil tabi ki. Destek veren tüm gönüllü bağışçılarımızla yolumuza devam ederken gelecekle ilgili yardım kampanyalarımızın planlarını da daha emin bir şekilde yapmaktayız.

Hediyeleşmenin Güzelliklerini Yaşamak İstemez Misiniz?

Batman Beşir Derneği ziyaretinizi yaparak özellikle soğuk kış günlerinde üzerinden yırtık bir kazakla çalışmak zorunda olan çocuklar hakkında detaylı bilgi alabilirisiniz. Evlerinde ders çalışması gerekirken, üzerlerinde onları sıcak tutacak montları giyerek okula gitmesi gereken çocuklar zor şartlar altında evlerine bir ekmek parası götürme derdine düşüyorlar.

Ayakkabısı delik olan bir babanın ayaklarının ıslandığını önemsemeden gece gündüz çalıştığına şahit olabilir, elleri soğuktan buz tutmuş bir annenin çocuklarına yiyecek alabilmek için çalışmaya devam ettiğini görebilirsiniz.

Bizler üçer beşer alabilirken ve evde dolap bekleyen birçok kıyafete sahipken sadece tek bir ayakkabı için aylarca günlerce çalışan kişiler olduğunu unutmamak gerekir.

Dinimiz ne öngörüyor? Paylaşmayı. Bizde fazla olanı ihtiyacı olan bir kişiyle paylaşmayı. Sahip olduklarımız için şükür etmek elbette dinimizce olması gereken. Asıl şükür ise elimizde olanları paylaşmaktan geçer. Bir çocuğun yırtık kazağı yerine nu soğuktan koruyacak bir kazak ve mont sahibi olmasını sağlayabiliriz. Bir annenin pazarda elleri soğuktan donmuş bir şekilde satış yapmasını eline bir çift eldiven vererek önleyebiliriz.

Neden Paylaşmayalım?

İhtiyaç sahipleri için en zor zamanlar ne zamandır bilir misiniz? Bayram zamanları. Herkes ailesiyle yeni aldıkları kıyafetleri giyerek bayramlaşırken kardeşlerimiz evlerinde buldukları bir dilim ekmeği o yokluk içinde paylaşama telaşına düşerler ayaklarında yırtık çoraplarıyla.

Bu bayram neden bir öksüzün bayram mutluluğuna ortak olmuyorsunuz? Hadi gelin bir yetimin bayram kıyafetlerini birlikte karşılayalım. Bir annenin evladına alamadığı ayakkabıyı almasını sağlayalım. Bir babanın evlatları için birer çift kıyafet alması için destek çıkalım onlara. Biz de gerçek bayramı yaşamış olalım.

Bize Fazla Geleni Ne Yapacağız?

Dolabınızı açıp baktığınızda dolap taştığını mı görüyorsunuz? Elinizde olanlar için şükredip her zaman daha fazlasını mı istiyorsunuz?

Şükretmek nedir? Ülkemizde şuan bir çift ayakkabı alacak durumu olmayan o kadar fazla kardeşimiz var ki. Şükretmek için yapmak gereken elindekini paylaşmak ihtiyaç sahibi olan bir kişinin hayatına dokunmak.

İhtiyaç sahibi aile içinde büyüne çocukların, gençlerin nasıl tehlikelere karşı direndiğiniz biliyor musunuz? Onları bekleyen soğuk kış günlerinde ayaklarını üşütmesi değil. Her türlü istismara açık duruma gelen birçok çocuğumuz gencimiz var.

Dolabı açıp baktığımızda henüz giyilmemiz ya da bir iki defa giyilmiş olan giyeceklerinizi toplayın. Batman Beşir Derneği ile iletişime geçin. Derneğimiz bünyesinde devam eden giyim kapmayasına dahil olun. Sizin de ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin sorunlarını ortadan kaldırma faaliyetlerinde tuzunuz bulunsun. Gelin de sorunların üstünü örtmek yerine sorunları çözme yoluna gidelim.

Siz De Birşeyler Yapmak İstemez Misiniz?

Web sayfamızı inceleyebilir ve hakkımızda detaylı tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Kar amacı gütmeyen bir dernek olduğumuzu göreceksiniz. Tem amacımız sosyal adaleti ve kardeşliği sağlamak.

Online bağış yapmak için tıklayın