Bahattin Yıldız

Bahattin Yıldız

Bahattin Yıldız 1956 yılında Sivas’ta dünyaya gelmiştir. İzmir İmam Hatip Lisesinden mezun olmuştur. Bahattin Yıldız Erzurum Atatürk Üniversitesinde İşletme Fakültesi okumuştur. Mavera, Gurbet, Güldeste gibi dergilerde yazıları yayınlanmıştır. Bahattin Yıldız’ın yazıları Milli Gazete ve Yeni Devir Gazetesinde de yayınlanmıştır. Bahattin Yıldız İslamiyet’in bugünlere bu şekilde gelmesini sağlayan isimlerdendir. Bahattin Yıldız yayınların gençlik için çok önemli olduğunu düşünürdü ve etrafındaki insanlara bunları anlatırdı. Etrafındaki öğrencilerin çıkardıkları amatör dergileri desteklerdi ve yanlarında olurdu. Bahattin Yıldız Allah rızası için nerede ihtiyaç sahibi ve yardıma muhtaç insan varsa hep yardımcı olurdu. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın yurt içi ve yurt dışı yardım organizasyonlarında isteyerek gönüllü bir şekilde görev almıştır. Kurban organizasyonları olduğu zaman Bahattin Yıldız Balkan ülkelerine her zaman gönüllü yardıma gitmiştir. Keşmir depreminde Keşmir’de bulunan Müslümanlara yardıma giden ilk kişilerdendi. Balkana seyahatler düzenli ve Srebrenitsa Katliamının unutulmaması için yürüyüşler yaptı ve oradaki halka yardımlarda bulundu. Bahattin Yıldız güzel bir insan olarak anılır. Bahattin Yıldız ömrü boyunca mütevazı bir hayat sürdü ve dünya malında hiçbir zaman gözü olmadı. Çocukları çok sever ve çocuklarla çocuk olurdu. Gençleri anlar gençlerin olduğu ortamlarda da gençlerle genç olurdu. İş adamlarına nasihatlerde bulunurdu Bahattin Yıldız. Pek çok kişi tarafından sevilir ve sayılırdır. Bahattin Yıldız 5 tane çocuğa sahipti. İnsanlara yardım etmeye çalışırken de yoğun olmasına rağmen çocuklarını hiç ihmal etmeyen bir baba olarak bilinirdi. Yaşadığı ömrü boyunca Allah yolunda yaşamaya gayret eden bir Müslümandı Bahattin Yıldız. Hayatı boyunca çevresindeki insanlara hep iyi örnek olarak yaşamaya çalıştı. Ömrünün son zamanlarını ticari kaygı için değil yetimlere yardım etmek için çıktığı yolda hayatını kaybetti.

Bahattin Yıldız Nasıl Öldü?

Bahattin Yıldız 2010 yılında Afganistan’daki uçak kazasında hayatını kaybetmiştir. Yetimlerin babası olarak bilinen Bahattin Yıldız ölümüyle yetimlerin ve yardımı dokunan insanların kalplerinde büyük bir boşluk bıraktı. Çocuklar ve gençler tarafından çok sevilen Bahattin Yıldız gençlerin abisi yetimlerin babası olarak bilinirdi. Yetim projesi için çıktığı yolda hayata gözlerini yummuştur. Afganistan Bahattin Yıldız için önemli ve çok iyi bildiği bir yerdi.  Bahattin Yıldız Afganlılar gibi giyinip onlar gibi konuşabiliyordu. Afganistan’daki etnik ve dini unsurlara hakimdi. Bu çok sevdiği yerde son kez bulundu ve hayatını burada gerçekleşen uçak kazasında kaybetti. 

Bahattin Yıldız Kitapları

Bahattin Yıldız hayatını Allah’ın rızasını kazanacak işler yaparak sürdürmüştür. Türkiye’nin ve dünyanın pek çok yerindeki yetimlere ve ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmuş ve onların arkalarında durup haklarını savunmuştur. İyilik adına yapılan her şey de seve seve bulunurdu Bahattin Yıldız. Yetimlerin babası olarak bilinirdi. Dünyanın pek çok yerindeki yetimlere yardım eder ve yardımların ulaşması için çalışırdı. Bu dünyada iyilikten ve dünyanın iyi bir yer olmasından başka bir uğraşı yoktu. Bahattin Yıldız kalbi iyi olduğu gibi bilgisi de oldukça geniş bir insandır. İnsanlar Bahattin Yıldız’a danışır ve düşüncelerini alırlardı. Bahattin Yıldız iyilik yapmayı sevdiği gibi kitap yazmayı da seven bir insandı. Kar Çiçeği, Güllerin Vedası, Karda Ayak İzleri, Kimlik No:666 Bahattin Yıldız’ın kitaplarıdır. 

Bahattin Yıldız Afganistan

Bahattin Yıldız 2010 yılında Afganistan’da yardım faaliyetleri için yetimhane açılması üzerine gitmiştir. Ancak bu yolda hayatı son bulmuştur. Hayatını yardıma muhtaç insanların hayatına adamıştır. Afganistan Bahattin Yıldız’ın çok sevdiği ve iyi bildiği bir yerdir. Afganistan’da yine bir iyilik için çıktığı yolda uçak kazası geçirerek ölmüştür. Afganistan Bahattin Yıldız’ın hayatını kaybettiği yerdir.