Bağış Yapmak İçin En Güvenilir Dernek

Bağış Yapmak İçin En Güvenilir Dernek

Hem Yüce Allah’ın ayetlerinde buyurması hem de Peygamberimizin hadislerinde tavsiye ettiği yardımlaşma ve dayanışmaya Türk Milleti olarak daha bir önem veririz ancak yardım ve bağış yapmak için en güvenilir dernek aramayı da ihmal etmeyiz.

Bağış Yapılan Dernekleri Bakanlar Kurulu Belirler

Çünkü yapılan hayrın ulaşması ya da gerçek anlamda ihtiyaç sahibine ulaşması gerekir ve bunun için bağışların verileceği dernekler bağışçılar tarafından net şekilde araştırılmalıdır. Ülkemizde bağış yapmak için en güvenilir dernek yani kamu yararına çalışan ve bağış ile yardım toplayan dernek, birlik veya vakıf gibi kuruluşları 2860 sayılı kanun uyarınca İçişleri Bakanlığının önerisi ile Bakanlar Kurulu belirler ve ilan eder.

Kamu Yararına Çalışan Dernek Statüsü Hakkına Sahibiz

Bu bağlamda Beşir Sosyal Yardımlaşma Derneği 2013 yılında kamu yararına çalışan dernek statüsü hakkına sahip olmuş durumdadır ayrıca 2018 yılından bu yana da izin almadan yardım toplama hakkına sahiptir. İlgili kurumlara ve bağışçılarımıza çalışmalarımızı düzenli bir şekilde sunmakta, raporlar hazırlamakta, mali tablomuzu sitemizden yayınlamakta ve bu şekilde şeffaf bir şekilde faaliyetlerimizi yürütmekteyiz.

Yardımlarınız Güvenli Bir Şekilde İhtiyaç Sahiplerine Ulaşır

O nedenle bağış yapmak için en güvenilir dernek arayan hayırseverler Beşir Derneği aracılığı ile huzur içerisinde yardımlarını yapabilirler. Gerek fitre ve zekât gerekse düzenli bağış yaparak Beşir Derneğinin sosyal sorumluluk bilinci içerisinde yürüttüğü çalışmalara destek sunabilirsiniz. Hem Türkiye’de ki hem de farklı topraklarda ki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere bağış yapabilirsiniz, yardımlarınız güvenli bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaşır, sizde internet sitesinden bunun ulaştığını takip edebilirsiniz.

Gönül Köprüsüne Bir Taşta Siz Koyabilirsiniz

Farklı birçok bağış seçeneği bulunan derneğimizde insani yardımlarınızı yaparak iyilik kervanında yerinizi alabilir, bizimle birlikte gönül köprüsüne bir taşta siz koyabilirsiniz. Bağış yapmak için en güvenilir dernek olan Beşir Derneği yaptığı iyilikleri insanların onurunu kırmadan gerçekleştirmektedir. Yapılan iyilik gizli kalmalıdır bunun için dernek ihtiyaç sahiplerini asla rencide edecek şekilde afişe etmez.

Bağışlarınız Doğru Adresi Bulur

İhtiyaç sahibinin öncelikle neye ihtiyacı olduğunu tespit eder ve o doğrultuda bağışı kendilerine sunarız, gerçek ihtiyaç sahiplerini bulmak bizim sorumluluğumuzdur. Bağışçılarımız bilmeli ki dinimizde ayrı bir değere sahip olan bağış ve yardım, Beşir Derneği tarafından doğru adresi bulur.

Sadaka Hataları Yok Eder

İmam Tırmızi sadaka suyun ateşi söndürdüğü gibi hataları yok eder buyurmuştur yine ikinci büyük hadis kitabının yazarı olan Müslim Bin Haccac ise güneşin doğduğu her gün insanın tüm eklemleri için sadaka vermesi gerekir demiştir. Yüce Allah ayetlerinde Müslümanlara iyilik yapmayı emretmiş Peygamber Efendimiz ise öncelikle kendisi iyilik yaparak önemini tüm insanlığa göstermiştir.

İyilik İnsanlığın Doğasında Var Olan Değerdir

Yardım ve iyilik tüm insanlığın doğasında var olan bir değerdir, dinimiz açısından biraz daha önemli yer tutuyor olması Türk Milleti olarak bizleri bu konuda diğer milletlere göre daha yardımsever hale getirmektedir. Bu iyi niyetimizi ve hayır yapma isteğimizi kötü amaçlar için kullanan insanlardan ya da kuruluşlarından korunmak adına mutlaka bağışlarımızı yaparken dikkat etmeliyiz. Bağış yapacağımız derneği iyi araştırmalı ve gerekli yetki ve izinlere sahip olup olmadığına bakmalıyız.

Sizde güvenli şekilde online bağış yapmak için tıklayın.