Antalya Beşir Derneği

Antalya Beşir Derneği

Al-i İmran Suresi’nde Allah iyilik yapanları sever buyurulmuştur. İslam yeryüzüne iyilik, barış ve refah getirsin diye indirilmiştir. İslam kadar yardımlaşma ve dayanışmaya önem veren bir din olmamıştır. Antalya Beşir Derneği olarak Allah’ın emrettiği iyilikleri yapmak ve yardımlaşma için yaşamak için hayırlarınıza vesile oluyoruz.

Beşir Derneği olarak çıktığımız yolda Allah’ın rızasını kazanmak ve Müslüman kardeşlerimize yardım eli uzatmak için yardım kampanyaları düzenliyoruz. Yetim çocuklar için, mülteci çocuklar için, evinde yiyecek yemeği olmayan aileler için sizlerle el ele vererek İslam’ın emrettiği iyilik vazifelerimizi yerine getirmek için çalışıyoruz.

Antalya Beşir Derneği Faaliyetleri Nelerdir?

Antalya Beşir Derneği olarak bölgemizde yoksulluk çeken aileler için yardım kampanyaları düzenliyoruz. Antalya’nın ilçelerin ve köylerinde seslerini duyurmayan, ıssız ücra evlerde yaşamak zorunda kalan onlarca aile için elimizi uzatıyoruz. Sizlerle el ele vererek yardıma ihtiyacı olan ailelerin tüm ihtiyaçlarına koşuyoruz.

Kurban bağışı yaparak Antalya’da evine et girmeyen ailelere bayram sevinci yaşayabilirsiniz. Bayram geldiğinde evinde yemek pişmeyen çocukları düşünmek, onların bayram sevincinden mahrum kalmaması için elimizi uzatmak Allah rızası için yapacağımız en güzel davranışlardan biridir.

Beşir Derneği Farklı İllerde Faaliyet Gösteriyor Mu?

Antalya Beşir Derneği faaliyetlerimizle birlikte Türkiye’nin her ilinde, ilçesinde faaliyet gösteriyoruz. Yardımlarınızı ülkemizin her köşesin ulaştırmak için gece gündüz demeden Allah rızası için çalışıyoruz. Yapacağınız her yardımla ülkemizde yoksulluk çeken, fakirlikle sınanan ailelerin elinden tutabilirsiniz.

Maddi imkanı olmadığı için çocuklarını okutamayan babaların hüzünlerine ortak olmak, imkansızlıklar yüzünden çocuklarını tedavi ettiremeyen ailelerin yanında olmak için gelin el ele verelim. Müslümanlar birleştikleri zaman dünyada barışı, huzuru, refahı getirebilecek iyiliği kalplerinde taşıyor.

Yapacağımız her bağışta çocuklarımızın sevinçlerine ortak oluyoruz. İslam’ın güzelliklerini göstermek için, çocuklarımıza paylaşmayı öğretmek için el ele verebiliriz. Dinimizi bilen ve yaşayan her çocuk ilerde Müslümanların sesi olacaktır. Eğitim haklarından mahrum kalmasınlar, yemeden içmeden mahrum kalmasından diye çalışıyor, sizlerden gelen yardımları ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırıyoruz.

Hayırlarınıza vesile olmak için sadece Türkiye’de değil dünyada da faaliyet gösteriyoruz. Müslüman, Müslümanın kardeşidir. Hud Suresi’nde Allah, iyilikler kötülükleri giderir buyurmuştur. Dünyada zulüm gören, açlıkla ve sefaletle sınanan milyonlarca kardeşimiz vardır. Dünyadaki Müslüman kardeşlerimize el uzatmak için gelin sizlerle el ele verelim, Allah’ın rızasını kazanmak için elimizden geldiğince hayır işleyelim.

Kurban Bayramı’nda Bağış Yapılabilir Mi?

Antalya Beşir Derneği olarak faaliyet gösterirken bölgemizdeki aileleri mübarek günlerde de unutmuyoruz. Ramazan ayında, bayramlarda ihtiyaç sahipleri için elimizden gelen her yardımı yapıyoruz. Sadece Antalya’da değil Türkiye’nin her yerinde ve dünyanın 55 ülkesinde faaliyetlerimize devam ediyoruz. Faaliyetlerimizi yaparken Allah’ın bizlere verdiği mübarek günleri unutmuyoruz. Kurban Bayramı birlik ve beraberlik duygusunu hissettiğimiz mübarek günlerden biridir.

Kurban bağışı yaparak bayramda tüm Müslümanların sevinçlerine ortak olabilirsiniz. Evinde pişirecek erzak bulmayan aileler için sizden gelecek bir yardım bayram sevinçlerini ikiye katlayacaktır. Ülkemizde ve yurtdışında Müslüman kardeşlerimiz bayram sevincini buruk yaşamasında diye gelin el ele verelim. Derneğimizle yılın her vaktinde iletişime geçebilir, online kurban bağışı yapabilirsiniz.

Beşir Derneği Yurtdışında Faaliyet Gösteriyor Mu?

Beşir Derneği olarak çıktığımız yolda faaliyetlerimizi Türkiye’nin her yerinde ve dünyanın 55 ülkesinde göstermeye devam ediyoruz. Eğitim yardımı, sağlık yardımı, kurban bağışı, sadaka bağışı, zekât bağışları ile sizlerle el ele vererek dünyadaki kardeşlerimize umut ışığı oluyoruz. Dünyada mülteci konumunda olan çocuklar için, savaşlarda ailesini kaybeden yetimler için, açlık ve sefaletle sınanan tüm Müslüman kardeşlerimiz için gelin birlikte hayır işleyelim.

Online bağış yapmak için tıklayın