Aileye Yardım Dernekleri

Aileye Yardım Dernekleri

‘’ Her neyi nafaka olarak infak eder ve adak olarak neyi adarsanız, muhakkak Allah onu bilir. Zulmedenlerin yardımcıları yoktur’’ (Bakara 270.) İslamiyet yardımı ve nafakayı sünnet olarak müslüman kardeşlerimize bahşetmiştir. Aileye yardım dernekleri arasında yer alan Beşir derneği, Kardeş aile projesi, afet, gıda ve pandemi yardımlarıyla Türkiye’de ve dünyadaki müslüman kardeşlerimize ulaşmaya çalışmaktadır.

Aileye Yardım Dernekleri Nasıl Bulunur?

Aileye yardım dernekleri arasında müslüman kardeşlerimiz için bağışlarınızı toplar ve ihtiyaç sahibi ailelerin gıda, kıyafet ve eğitim masraflarının karşılanmasını sağlar. İslamiyette yardımlaşmak ve ailenin önemi hem kutsal kitabımızda hem de Hz. Peygamberimiz tarafından vurgulanmıştır. İyilik yolunda ilerlerken nasiplerimizin bize sunduğu nimetlerden yararlanırken, yardıma ihtiyacı olan ailelere de el uzatmak sünnettir. Ramazan ayı iftariyerlik yardımlar, Kardeş aile projeleri ve pandemi döneminde gıda paketleriyle Türkiye’de yüzlerce ailenin kapısını çalarak, bu yolda elimizin uzandığı herkese bağışlarınızı ulaştırıyoruz. İnternet adresimiz üzerinde yardım projelerimizi takip ederek ya da bizimle iletişim kurarak, ailelere yardımlarınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Aileye Yardım Dernekleri Neler Yapmaktadır?

Aileye yardım dernekleri, islamiyetin bahşettiği imkanlarla müslüman kardeşlerimizin bizlere ulaşması ve ihbarlarla bizlerin onlara ulaşmasını sağlayacak şekilde bir projeyi kapsamaktadır. Bağışçılarımızın zekat, fitre ve sadakaları toplanarak, ailelerin gıda, kıyafet ve nakdi yardımları sağlanmaktadır. Türkiye’de yoksuluk sınırının altında birçok aile bulunmakta, bu aileler temel ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır. Hem kiralarını, hem mutfak masraflarını karşılayacak, çocukların kıyafet ve bayramlık ihtiyaçlarına yönelikte yardımlarınızı bağışlarınız sayesinde onlara ulaştıracağız. Aile ve birliğin önemli olduğu müslümanlıkta, kardeşlerimizin huzurlu ve güler yüzlü geçirmelerini sağladığımız bu dünya yolunda, ahirette de kalplerimizi sıcak tutacak, huzurlu geçirecek çalışmalarımızı temsilcilerimizle birlikte devam ettirmekteyiz.

Kardeş Aile Projeleri Neleri Kapsamaktadır?

İslamiyette ramazan ayında, manavi günlerde ve bayramlarda yoksulların yüzünü güldürmenin büyük anlamı bulunmaktadır. Hem Hz. Peygamberimiz hem de Kutsal kitabımızda bulunan birçok ayet bizlere her zaman gönlümüzün bol, sadakamızın ve yardımlarımızın önemini vurgulamış, iyilik yolunda yardımlarımızı esirgememiz gerektiğine değinmiştir. Aileye yardım dernekleri projesi kapsamında özellikle kardeş ailelerin zor döneminde yanında olmanızı sağlayan derneğimiz, bağışlarınızla kardeşlerimizin Türkiye’de ve dünyada bu zor süreci atlatmalarına yardımcı olmaktadır. Dinimizin bizlere sunduğu nimetler ile her zaman nasip kapısını açık tutmamızı, yardıma muhtaç olan ailelere yardım etmemizin değerini vurgulamıştır. Bu proje kapsamında ailelerin gıda, kıyafet, nakdi ve manevi yardımları için Beşir derneği olarak her zaman organizasyonlarda bulunacağız.

Aileye Yardım Derneklerine Nasıl Bağış Yapılır?

Fitre, sadaka ve bağışlarınızla Dünyada ve Türkiye’de ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmak için Beşir derneği üzerinden online bağış veya SMS ile bağış seçenekleriyle yardım elinizi uzatabilirsiniz. Havale yöntemiyle de bağışlarınızı buluşturabileceğiniz aileler, temel ihtiyaçlarının karşılanması ve nakdi yardımlarının ulaşması için Aileye yardım derneklerine başvuru yapabilmektedir. Başvuru ve ihbarla ailelerin yardım alması sağlanacağı gibi sizin de 1 yıllık Kardeş aile projesine vereceğiniz desteklerle birçok müslüman ailenin temel ihtiyaçlarının karşılanması sağlanacaktır.

Beşir Derneği Aileye Yardım Projesi

Beşir derneği müslüman kardeşlerimizin  Türkiye’de ve dünyada zor durumlarında yanlarında olmak için sizlerden gelen desteklerle projenin devam etmesini sağlamaktadır. Vekaletinizle sadece bir aracı olan derneğimiz, ailelerin zor durumlarından sizleri haberdar etmeyi aynı zamanda sizlerin yardımlarınızı onlara ulaştırmayı İslami bir görev olarak görmektedir. Bu görev Yüce Allah’ın (c.c) bizlere verdiği en güzel ve şeffaf görevdir. Bu görevi yerine getirmek için yılın her günü çalışmakta ve yoksul ailelere ulaşmaktayız.